Autor Wątek: łuk na początek?  (Przeczytany 41095 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:40:11 am »
i dlatego człowiek ma rozum, wynalazł pułapki, łuki, broń palną, usypiacze itp, żeby sobie radzić ze znacznie silniejszymi od siebie zwierzętami. Paweł wiesz jak jest, taki niedźwiedź czy inny lew ma głęboko w d... że kochamy zwierzęta dla nich jesteśmy tylko pokarmem ... i taka jest natura.

kiedyś może nie będzie polowań na zwierzęta, nie będzie wojen, zabijania ludzi przez ludzi, ale drapieżniki zawsze będą polować na nas jak dać im tylko okazję. Zresztą w świecie zwierząt też istnieje zabijanie dla przyjemności, a nie tylko z głodu.

My ludzie, jako istoty inteligentne możemy po prostu to ogarnąć i dokonać wyboru, czy zabijamy i w jaki sposób, a u innych zostaje już tylko instynkt.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:24:41 am »
Ja nie mam nic przeciwko polowaniu z łukiem pod warunkiem ze jest to robione przez ludzi z odpowiednimi umiejętnościami.
Niestety obserwując strzelania kulowe, często stwierdzam ze posiadacze sztucerów zazwyczaj bazują na mocy obalającej niż na faktycznych umiejętnościach.
Tak wiec czy z łukiem, sztucerem czy młotkiem jak ktoś chce niech polują ludzie wyposażeni w odpowiednie umiejętności.

Co do dopuszczenia łuków do polowań w Polsce, tu moim zdaniem na dwoje babka wróżyła, znając nasze ustawodawstwo. Może się nic nie zmienić i może się wszystko zmienić. Tak jak  wiatrówkai FAC - podlegają rejestracji ale nie trzeba pozwolenia, broń cp - wymaga tylko 18 lat, tak i dla łuków powyżej 60lbs może zostać wprowadzona jakaś forma rejestracji. FAC rejestruje się tylko raz i z głowy wiec moim zdaniem nie jest to dramatyczna przeszkoda w posiadaniu jej.

Sportowcy myślę nie mają się czego obawiać, tu zmiany musiały by pójść za o wiele za daleko żeby pojawiły się ograniczenia.
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:52:40 am »
Moja ocena myśliwych
Osobiście znam dwóch z jednym pracowałem drugi ma kolekcje padliny na ścianie,
Pan od padliny naściennej za każdym razem jak u niego byłem ( przyjaźniłem sie z jego synem ) za kazdym razem starał się usilnie zrazić do mnie pokazując nowe padliny " trofea " mimo iż mówiłem ze nie lubie tego.
Pan Adam z którym pracowałem
Nie miał równo pod sufitem i był ślepy ( nie wiem czy myśliwi przechodzą jakieś badania )
Na strzelania zabierał innego kolegę z pracy bo sam słabo widział ( nieraz słyszałem jak sie nabijali z niego ludzie których zabierał że trafić nie potrafi )
Przynosił broń do pracy co chyba nie powinno mieć miejsca tym bardziej że jak ruszał w teren to broń była w szafie której kłudkę można było szybko rozwalić
Nieraz chwalił sie jaką pała nienawiścią do zwierząt i że strzela do wszystkiego co sie rusza
to tyle o przemiłych panach
Jako że jestem inspektorem obrony praw zwierząt monitoruje większość wydarzeń związanych z nimi
wiele razy było głośno o postrzałach psów w lasach i na polach gdzie obok był właściciel
wiele było postrzałów i odstrzałów zwierząt w pobliżu domostw
Ponadto cytaty w stylu
Cytuj
Olać durniów , szkoda języka strzępić na rozmowy z takim bydłem .
 

Cytuj
Wiec na chłopski rozum albo ludziom potrzebny jest dobry psychiatra albo ustawić pod ścianę i ,,,,,,,,,, .


i wiele innych
szerzenie nienawiści nie powinno mieć miejsca na forum ale administracja ma to gdzieś
albo już zatraciła poczucie w interakcjach międzyludzkich

teraz sprawa bowhuntingu
Byłem zalogowany na forum BOWHUNTING.PL
Mimo iż nie napisałem żadnego postu obraźliwego na forum ( zalogowałem sie tam tylko dla wiedzy o sprzęcie ) i nie zawierałem dyskusji w działach o polowaniu zostałem tam zbanowany.
Jak dla mnie kiepska forma obrony, albo całkowity brak argumentów na obronę swoich przekonań połączony z chorobliwą bojaźnią, powodującą pragnienie izolacji od wszystkiego co ma inne poglądy niżeli oni sami.

Jedziemy dalej
Bowhuntinh jestem mu kategorycznie przeciwny bo
będzie wiele zwierząt okaleczanych i tyle
nie przeszkolicie wszystkich myśliwych bo to nie realne, więc będą sie sami uczyli
ucierpią na tym zwierzęta

Obejżałem film "Na tropie" http://www.youtube.com/watch?v=pUc52hmz-dU
zostały powiedziane tam dość logiczne dla mnie zasady polowania z łukiem!!

a teraz drugi film  "[PROFESJONALNE] Polowanie z łukiem mp4" https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pd4hIyMGPbk

czas / opis / statystyka
0:17 / strzał za wysoki i za duża odległość  zwierze nie trafione ale jakby dostało to w grzbiet / 1
0:22 / nie czepiam się bo nie wiem jak się na ptaki poluje oraz zwierze zostało zabite na miejscu /
0:28 / jak wyżej choć uważam że za duża odległość /
0:30 / jak wyżej strzał w plecy /  mam nadzieje że zwierze zostało dobite
0:34 / czysty strzał i obustronny przestrzał płuc /
0:35 / jak wyżej /
0:40 / moim zdaniem czysto  /
0:47 / moim zdaniem czysto /
0:53 / moim zdaniem czysto /
0:56 / zwierze nie było ustawione bokiem / 2
1:00 / moim zdaniem czysto /
1:17 / zły kąt strzelania i zwierze było wabione czymś w beczce by łucznik miał radochę z powalenia niedźwiedzia podczas gdy sam siedział w ambonie / 3
1:22 / postrzał w zad co nie powinno mieć miejsca / 4
1:24 / zwierze źle ustawione w stosunku do strzelca / 5
1:26 / tak samo jak 1:17 / 6
1:40 / zły kąt i zwierze dostało w grzbiet / 7
1:56 / pudło ale jesli by trafił to zwierze dostałoby w grzbiet / 8
1:58 / jak wyżej / 9
2:00 / ptak okaleczony / 10
2:15 / ptak okaleczony / 11
2:20 / strzelanie do ptaka na pewno nie odbyło się z 30 metrów / 12
2:23 / pudło zła odległość / 13
2:25 / zły kąt i zbyt duża odległość  / 14
2:29 / odstrzelony ogon / 15
2:37 / za duża odległość całe szczęście strzała trafiła w glebe / 16
2:45 / za duża odległość całe szczęście zwierzyna uciekła / 17

Jeśli to ma być profesjonalny bowhunting to już się boję ile zwierząt będzie okaleczanych

I właśnie sprawa z ostatniej chwili pod bydgoszczą myśliwy dwukrotnie postrzelił szczeniaka którego właścicielem jest ojciec mojej koleżanki
mam nadzieje że wyjdzie z tego   
zdjęcia mam na komórce ale jak zrzucę to wstawię
a gnoja który to zrobił powinno się wsadzić za kraty






Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 12, 2013, 12:13:26 pm »
Forum bowhunting.pl jest od dawna wyłączone. Zostałeś zbanowany z bowhunter.pl w sytuacji gdy nazwałeś dużą część jego członków bydlakami, więc się nie dziw (wcześniej tak nazwałeś samego Kamila) Ja nie wytykam ci tego że nie popierasz myślistwa. Masz prawo do swoich poglądów jak każdy. Ja wytykam sposób i formę w jakiej to robisz.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 12:18:07 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 12, 2013, 12:20:13 pm »
Forum bowhunting.pl jest od dawna wyłączone. Zostałeś zbanowany z bowhunter.pl w sytuacji gdy nazwałeś dużą część jego członków bydlakami, więc się nie dziw. Ja nie wytykam ci tego że nie popierasz myślistwa. Masz prawo do swoich poglądów jak każdy. Ja wytykam sposób i formę w jakiej to robisz.

A jak oni się odnoszą, no sorki ale nawet jakby mnie ktoś tak nazwał to bym nikogo nie wywalił,
bo to oznaka słabości i niemocy  ;D
Zobacz wyżej dałem cytat jak członek forum szerzy nienawiść a nawet namawia do zabijania osób o innych poglądach
to dopiero jest dno !!

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 12, 2013, 12:42:12 pm »
Owszem, też nie jest to rzecz godna pochwały. Tyle że ty jesteś łucznikiem i było nie było odnosisz się tak do innych, było nie było łuczników. Do osób które jak już mówiłem zrobiły bardzo dużo dla tego sportu, organizatorów wielu zawodów w Polsce. Osób które maja ogromną wiedzę, i pomogły bardzo wielu osobom na tym forum. W mojej opinii jest to robienie we własne gniazdo. I jak godzisz ze swoimi poglądami np jedzenie mięsa, przecież zwierzęta hodowlane cierpią całe życie, niewyobrażalnie bardziej niż dzikie zwierzęta. Czemu nie atakujecie producentów mięsa? Nie widzisz tu sprzeczności?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 12, 2013, 02:40:26 pm »
Owszem, też nie jest to rzecz godna pochwały. Tyle że ty jesteś łucznikiem i było nie było odnosisz się tak do innych, było nie było łuczników.

Owszem strzelam z łuku ale ci panowie z łuków będą/polują co nie jest dla mnie już sportem !!!
A myśliwych nie toleruje bo są jak dla mnie szkodnikami i osobami które mają jakieś zaburzenia i muszą sobie coś zamordować by poczuć sie dobrze
ja piję rano kawę a oni muszą dać komuś w czapę


Do osób które jak już mówiłem zrobiły bardzo dużo dla tego sportu, organizatorów wielu zawodów w Polsce. Osób które maja ogromną wiedzę, i pomogły bardzo wielu osobom na tym forum. W mojej opinii jest to robienie we własne gniazdo.

Może właśnie nie i może działam dla dobra łucznictwa sportowego w Polsce
i dlatego że nie będziecie musieli rejestrować łuków oraz przechodzić psychotestów co rok


oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 12, 2013, 02:48:15 pm »
Osobiscie nie mam nic przeciwko rejestracji łuków, może dodatkowo otworzy to drogę do posiadania kuszy.
Mimo iż nie zamierzam z niej polować to przeszłość karabinowa bardzo ciągnie mnie w tą stronę


Cytuj

Może właśnie nie i może działam dla dobra łucznictwa sportowego w Polsce
i dlatego że nie będziecie musieli rejestrować łuków oraz przechodzić psychotestów co rok


Sportowcy i tak przechodzą testy i to co pół roku i też za nie płacą. Płacą też za licencję sportową.
Mimo to nie słychać głosów że badania sportowe i licencja to zło piekielne.
(choć swoją droga bad lekarskie co 6mies sa mocno denerwujące)
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 12, 2013, 03:04:20 pm »

Owszem strzelam z łuku ale ci panowie z łuków będą/polują co nie jest dla mnie już sportem !!!


Wielu z tych panów strzela również sportowo. Nikt nigdzie nie twierdzi że polowanie jest sportem.

Może właśnie nie i może działam dla dobra łucznictwa sportowego w Polsce

Nie, nic nie działasz dla łucznictwa w Polsce. Tylko nadal obrażasz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 03:07:47 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 12, 2013, 03:30:37 pm »
dobra kończę temat bo ja mam swoje racje a wy swoje
możne troszkę skrajne ale nie każdy musi się ze sobą zgadzać bo świat byłby nudny
Nie miałem zamiaru nikogo obrażać i pisałem to w kontekście ludzi którzy polują i jeszcze się tym szczycą.
To tak jakbym pracował w rzeźni lub też w obozie koncentracyjnym i codziennie z dumą zaznaczał kreski ile to dziś istnień pozbawiłem życia

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 12, 2013, 03:45:33 pm »
Nie miałeś zamiaru obrażać Kamila S? Ale to zrobiłeś i to bardzo ostro. Potem zmieniłeś charakter wpisu na liczbę mnogą i obraziłeś resztę bowhunterów. I nie porównuj proszę obozów koncentracyjnych z bowhunterami bo to niesmaczne. Ok ja też już powiedziałem co chciałem powiedzieć.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 12, 2013, 05:46:21 pm »
chłopie jak ty sprawy łowieckie porównujesz do obozów koncentracyjnych to ja Ci dziękuję za uwagę i życzę troche więcej pomyślunku zanim  napiszesz kolejną głupotę.
Co do istnień pozbawianych życia, to ciekaw jestem co jesz na śniadanie, obiad i kolacje :D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 12, 2013, 06:02:42 pm »
chłopie jak ty sprawy łowieckie porównujesz do obozów koncentracyjnych to ja Ci dziękuję za uwagę i życzę troche więcej pomyślunku zanim  napiszesz kolejną głupotę.
Co do istnień pozbawianych życia, to ciekaw jestem co jesz na śniadanie, obiad i kolacje :D

jak nie wiesz co to przenośnia to powinieneś udać sie do szkoły

I czy wiesz co to jest humanitarne zabicie zwierzęcia pozatym wypisałem jak odnoszą się do innych osób myśliwi bo mają odmienne zdanie
tak samo jak przedstawiłem film w którym jakiś niedouczony gość naparza do wszystkiego co się rusza nie bacząc na odległość czy tez inne warunki
ale tego to wy nie widzicie i olaliście sprawę

Po drugie nie powinniście udawać że jest wszystko oki tylko dbać by takie sytuacje nie miały miejsca bo godzą we wszystkich łuczników a przede wszystkim w Bowhunting

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 12, 2013, 07:03:38 pm »
Owszem nie odniosłem się do tego filmu bo i nie na temat z tobą rozmawiałem. Rozmawiamy o formie sprzeciwu a nie o tym czy jest on słuszny czy niesłuszny. Co do łamania prawa i myślistwa: w każdej grupie społecznej znajdą się czarne owce, np w gronie fanów fretek też je znajdziesz. Tylko że ty automatycznie przyjmujesz na podstawie wyjątków że cała grupa jest zła, że cała łamie prawo. A to jest bardzo błędne myślenie.

Uważasz że hodowla przemysłowa zwierząt i ich ubój jest humanitarny? Moim zdaniem z pewnością nie jest bardziej humanitarny niż polowanie. Szczególnie jeśli chodzi o ubój rytualny. Ale świat jest jaki jest, znaczna większość ludzi jest mięsożerna i zwierzęta były są i będą zabijane. Taka ich już niestety dola. A wylewanie łez nad sarenkami wpierniczając jednocześnie kurczaka hodowanego w skandalicznych warunkach to niestety hipokryzja.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 07:12:25 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 12, 2013, 07:17:39 pm »
"humanitarne zabicie zwierzęcia" ty wiesz o czym ty piszesz??
Balrog - narobiłeś niezłego zamieszania na tym forum a nie o to tutaj chodzi, bo widzisz NAS użytkowników tego forum łączy pewna wspólna pasja...
pamiętaj też że człowiek od zawsze był myśliwym, jest i będzie :) taka nasza natura. Wolę sam upolowac niżjeśc mięcho z marketu i udawac że to takie "humanitarne". Do szkoły się udam tylko że do szkoły dla bowhunter'ów ;D
a Ciebie mroczny BALROG'u spotka pewnie Gandalf w postaci admina jak tak dalej będziesz "jechał po bandzie"  :)
P.S. Twój nick jest bardzo "krwiożerczy"  ;)

Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???