Ankieta

Który łuk?

Łuk tadcyjny Diana
2 (66.7%)
Łuk Viking - junior
1 (33.3%)

Głosów w sumie: 2

Autor Wątek: Pierwszy łuk dla 13 latka?  (Przeczytany 6131 razy)

QbaS

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Pierwszy łuk dla 13 latka?
« dnia: Styczeń 04, 2010, 03:18:45 pm »
Witam!
Chciałbym kupić łuk jak w temacie (cena około 300 zł.)
Co polecacie? ;D

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 04:02:11 pm »
Witam.
Na samym dole luki indianskie produkcia Lukbis cena 175 zl bardzo dobre na początek, w temacie gielda.
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 04:07:07 pm »
Na początek poleciłbym kupno łuku tańszego, ponieważ dzieci szybko zmieniają upodobania i być może łucznictwo będzie go interesowało tylko przez moment. Także na początek lepiej kupić łuk typu apacz lub diana, a później można zainwestować w lepszy sprzęt jak dziecko się wkręci w ten sport.

QbaS

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 04:25:16 pm »
A co myślicie o tym??? 
http://www.lukistrzaly.pl/detail.php?u=&id=7   ???

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 04:37:47 pm »

QbaS

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2010, 06:38:30 pm »
Wiem ale pytam się konkretnie o ten do którego podałem link. :)

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2010, 07:07:42 pm »
Ja nie lubię kupować sprzętu z nieznanego mi źródła. Wydaje mi się, że ten łuk który Ci poleciłem będzie lepszy. Do niego masz odrazu dołączony celownik i podstawkę, do Vikinga nie ma możliwości zamontowania celownika i podstawki. Poza tym mam takie cztery apacze i wszystko jest z nimi ok.

Bowhunter

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 07:57:03 am »
Jezeli chcesz w przyszlosci (albo zawsze) strzelac tradycjonalnie to taki luk jest odpowiednidla ciebie.Czyli nie ma celownika,podstawki itp.Jedyna zecz na ktora trzeba uwazac to zeby strzaly byly z lotkami (piorami) naturalnymi czyli z pior indyka albo gesi.
 

QbaS

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 05:43:27 pm »
lucznikruda a ty co o tym łuku myślisz? (jeśli chodzi o łuk tradycyjny)

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:46:32 pm »
Moje zdanie na ten temat jest takie, że jak ma to być łuk dla dzieciaka trzynastoletniego to lepiej  kupić łuk który ma celownik lub ma taką możliwość żeby taki celownik zamontować. Dla dzieciaka będzie to ułatwienie w trafianiu w tarcze. Łuk tradycyjny nie ma takiej możliwości by taki celownik zamontować więc dziecko ma kolejne utrudnienie bo musiałby się nauczyć celowania na wyczucie, a początki mogą być trudne więc może w taką tarcze nie trafiać i szybko może się zniechęcić. Taka jest moja opinia, a decyzja należy do Ciebie.

chomik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Pierwszy łuk dla 13 latka?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:17:44 pm »
Całkowicie potwierdzam co napisał lucznikruda. Wiele lat temu, w ubiegłym stuleciu, będąc właśnie takim dzieciakiem, razem z kolegami bawiliśmy się łukami tradycyjnymi, naśladując bohaterów niektórych westernów. Próbowalismy strzelac do drzew, ustawionych desek czy worków z piaskiem. Na początku trafianie w cel było dosyć trudne i kiedy ktoś trafił to już stawał się niemal idolem pozostałych. O łucznictwie, technice nie wiedzieliśmy absolutnie NIC. Na początku to była frajda z faktu samego strzelania ale po kilku dniach chce sie juz stale trafiac w cel a to juz nie wychodziło. Nikt nie zwrócił wtedy uwagi że sposób kotwiczenia palców albo inaczej mówiąc sposób zwalniania cieciwy wpływał na tor lotu strzały. Teraz to rozumiem i wiele innych praw rządzących łucznictwem tradycyjnym dlatego osobiscie odradzam zakup łuku tradycyjnego. Łuk typu "Apacz" lub podobny byle miał celownik i podstawke daje wiele ułatwień, do tego kilka praktycznych wskazówek o technice strzelania i zabawa naprawdę może być bardzo przyjemna. A jeszcze lepiej gdyby łuk razem z zestawem strzał był kupiony w sklepie, gdzie naprawdę znają się na sprzęcie, dobiorą właściwy łuk dla dziecka z odpowiednimi strzałami i podstawowymi elementami ochrony.