Autor Wątek: Poszukiwana żywa lub martwa  (Przeczytany 3975 razy)

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Poszukiwana żywa lub martwa
« dnia: Lipiec 08, 2015, 11:40:24 am »
Nowo przyjęty w poczet łuczników Kolega, właściciel nieśmiertelnej Cobry, już po 2 tygodniach strzelania z owego narzędzia (skubaniec mieści się w mocnym czerwonym na 18m) zapragnął zmienić ją na łuk.
Opierając się na wypowiedziach przyjaciół z Forum i udając wielkiego znawcę tematu, poleciłem mu PSE Suprę, jako odpowiedni sprzęt.
Niestety, cena nowej daleko przekracza możliwości finansowe rzeczonego Kolegi. Dlatego też poszukujemy używanej Supry w przystępnej cenie, niezależnie od jej stanu technicznego.
Gdyby któryś z Was wiedział o takowej bardzo proszę o kontakt, informację lub jakiekolwiek powiadomienie.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2015, 12:07:14 pm »
tylko supra go interesuje ? przy takim zawężeniu to może być ciężko znaleźć, i dopisz jakie parametry ma kolega np. jakiej długości naciąg ? RH ? jaki budżet itp. Jeśli nie Supra to co innego ?
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2015, 12:37:57 pm »
Naciąg 27,5" RH, strzela z Cobry odpuszczonej do 48#. Szybko nadrobi siłę, bo dobrze zbudowany chłopaka jest i jak się nauczy odpowiednich mięśni używać, to naciąg będzie mocniejszy. Chciałbym go włączyć do drużyny, więc interesuje nas łuk o parametrach "strzelnicowych" do 60#. Niestety, problemem są finanse, bo Mariusz nie może wyłożyć jednorazowo więcej niż 1500zł, a klubu jeszcze nie zarejestrowaliśmy, żeby starać się o dofinansowanie.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2015, 01:31:42 pm »
Może zamiast tego: http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=5521.15 ? To chyba bardziej celne rozwiązanie no i mieści się w takim zakresie rozpietościowym bo ustawienia ma od 26-30,5#
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2015, 01:44:00 pm »
Jak pisałem, interesuje nas łuk, z którego będzie mógł w miarę skutecznie strzelać na zawodach, czyli robić wyniki 320+/50m. Z tego Questa, przy ATA 30,5 to raczej mało prawdopodobne. No dobra, może nie być Supra, ale warunek przyzwoitego łuku na zawody i ograniczenie cenowe obowiązuje.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 01:47:28 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:15:24 pm »
ten Sebastiana nie jest zły, a i cena też dobra. Coś podobnego z większym ATA bo chyba 33" to PSE Stinger 3G też całkiem niezły, a budżetowy łuk choć żaden z nich nie jest tzw. "tarczówką" ale niektórzy tutaj ze stingera robili bardzo dobre wyniki (na pewno powyżej 320)

Generalnie u nas rynek wtórny biedny, mało sprzętu się pojawia, a tarczowy znacznie droższy od tzw "myśliwskiego", kurs dolara teraz wysoki to i z za wielkiej wody sprowadzenie czegoś dosyć drogo wychodzi.

Ale sam łuk w widełkach 1500-2000 to się może i coś znajdzie, ale jak ma być 1500 za komplet to w cuda nie wierzę, do tarczówki to i celownik tarczowy potrzebny, a to drugie tyle kasy, stabilizatory i takie tam .. drobiazgi, ale kosztowne.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:42:45 pm »
Ja być może będę sprzedawał C4 ale jeszcze nie teraz. Też rozważam przesiadkę na Suprę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:45:57 pm »
Kochany, C4 to ja dla siebie kupię zwłaszcza  jeśli będzie w cenach, o jakich teraz mówimy. ;D O możliwości kupna Stingera rozmawiałem na ostatnim PPŁB w Szczecinie, więc teraz trzymam rękę na pulsie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 02:49:26 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2015, 02:48:46 pm »
Ok Irion jeśli będzie tak daleko dam znać ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2015, 03:07:17 pm »
Jacku, czemu nie byłeś w Szczecinie? Było naprawdę fajnie, mimo że pogoda dała nam się jeszcze bardziej we znaki, niż w Sędziszowie. Wiem, że od Ciebie to daleko, ale jak chłopaki z Rzeszowa i Puszczy Knyszyńskiej byli, to Ty też mogłeś się wybrać.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2015, 04:09:39 pm »
Niestety nie miałem z kim i cienko z funduszami w tym miesiącu... Ubolewam bo PPŁB jest bardzo fajne.

Gratuluję III miejsca ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


barnabii

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 194
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2015, 05:28:21 pm »
ten Sebastiana nie jest zły, a i cena też dobra. Coś podobnego z większym ATA bo chyba 33" to PSE Stinger 3G też całkiem niezły, a budżetowy łuk choć żaden z nich nie jest tzw. "tarczówką" ale niektórzy tutaj ze stingera robili bardzo dobre wyniki (na pewno powyżej 320)

Generalnie u nas rynek wtórny biedny, mało sprzętu się pojawia, a tarczowy znacznie droższy od tzw "myśliwskiego", kurs dolara teraz wysoki to i z za wielkiej wody sprowadzenie czegoś dosyć drogo wychodzi.

Ale sam łuk w widełkach 1500-2000 to się może i coś znajdzie, ale jak ma być 1500 za komplet to w cuda nie wierzę, do tarczówki to i celownik tarczowy potrzebny, a to drugie tyle kasy, stabilizatory i takie tam .. drobiazgi, ale kosztowne.
Stinger 3G też całkiem niezły, a budżetowy łuk choć żaden z nich nie jest tzw. "tarczówką" ale niektórzy tutaj ze stingera robili bardzo dobre wyniki (na pewno powyżej 320)..  np Ja :) bardzo dobrze mi się z niego strzela, jest powtarzalny i wybacza błędy początkującego łucznika. Pozdrawiam i polecam ;)
PSE BRUTE FORCE 70#
HHA Optimizer Lite
Nap Apache
Easton Aftermath 340
 Spot-Hogg Wiseguy
PSE STINGER 3G 63#
decut clik+ Lipko Decut rainbow 0.1
trophy ridge rewolution
EASTON  Aftermath 400
Tru Ball Stinger

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2015, 07:27:19 pm »
Wiem. W Szczecinie rozmawiałem z dziewczyną, która może będzie zmieniać Stingera, to od niej odkupię. Tyle, że jakbym miał dać równowartość 300 dolarów, to trochę drogo. A Supry na e-Bayu widziałem za 369 dol. To też drogo, ale już bardziej do wytrzymania.
A wyniki ponad 320 widziałem robione na zawodach z Chaosa, który kosztuje poniżej 200 dol. Po prostu trenować trzeba  ;)
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2015, 07:44:55 pm »
A może Apex7? mój od kilku dni leży nieużywany - sznurki ma prawie nowe - zmienione na wiosnę i od tamtej pory miałem mało czasu na strzelanie - obecnie jest trg wiec Apex7 mogę odsprzedać - DL 27,5 no i RH
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Poszukiwana żywa lub martwa
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2015, 09:19:01 pm »
Marcin, daj informacje na priva.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2015, 09:21:32 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4