Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 203137 razy)

Bulgarobojca

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 31, 2010, 01:00:15 pm »
Bardzo wszystkim dziękuję za informację ;). Już się z Panem Walkowiakiem kontaktowałem i będę na treninugu, ale dopiero jakoś około września, jak zjadę na studia. Z maila, którego otrzymałem wynika, że to bardzo sympatyczny człowiek.

@motek
Właśnie o Dianie na początek myślałem, także fajnie, że ją polecasz ;)
Chodzi mi przy tym na razie o tarczowe, może kiedyś 3D ?;)

Pozdrawiam

BokkenSword69

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 06, 2011, 05:46:03 pm »
Witam ! Podpinam się do tematu by nie zakładać nowego.  Czytam sobie różne tematy na forum i nadal mam mętlik. Zdecydowałem się na niegdyś polecany przez użytkowników tego forum łuk Diana. Chciałbym zadać kilka pytań.

W jaki sposób dobiera się długość łuku? jakie ma znaczenie moja rozpiętość ramion? Jak dokładnie ją zmierzyć i co dokładnie napisać by uzyskać konkretną pomoc ? Widzę różne dostępne długości łuku i różne siły naciągu i głupieję. Chciałbym wiedzieć co będzie dla mnie odpowiednie. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 06, 2011, 06:34:24 pm »
W przypadku Diany nie ma problemu z doborem długości ponieważ...jest wytwarzana tylko w jednym "rozmiarze"-podobnie jak 99 % innych łuków tradycyjnych(historycznopodobnych i polowych)-chociaż są wśród nich wyjątki zwłaszcza jeśli chodzi o repliki historyczne łuków prostych (dobierane do wzrostu) ... tak czy siak musisz ustalić swoją indywidualną długość naciągu by dobrać odpowiednie strzały...

Ustalanie długości naciągu

Obecnie dobieranie długości łuku (poza wspomnianymi wyżej replikami)stosuje się w łucznictwie sportowym w celu jak najpełniejszego wykorzystania możliwości sprzętu przez zawodnika.
Dokonuje się tego na podstawie indywidualnej długości naciągu...

Poza tym im większa długość łuku tym jest on stabilniejszy i łatwiejszy do opanowania(choć wolniejszy) co przekłada się na wynik w tarczy.

Wg sportowych prawideł :

Jeśli długość Twojego naciągu wyniesie
-poniżej 24 cali to odpowiedni łuk będzie miał 60-64 cale długości
-25-26 cali będzie odpowiadać łukowi 65-66 calowemu
-27-28 cali łukowi 67-68 calowemu
powyżej 28 cali łukowi sportowemu o długości 69-70


W terenowo-przełajowym łucznictwie tradycyjnym :) w związku z inną specyfiką strzelania i pasującym do niej sprzętem ,podane zakresy w zdecydowanej większości przypadków nie znajdują zastosowania...

PS
W przypadku japońskich Yumi- odpowiednią jego długość warunkuje zarówno wzrost łucznika jak i długość dobranych strzał;
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 10:07:36 pm wysłana przez N »

BokkenSword69

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 06, 2011, 06:42:42 pm »
Ok, co do doboru strzały, wszystko już jasne, dzięki^^ Już miałem mówić, że Diana chwilowo na allegro jest w dwóch długościach. Ale spojrzałem na to jeszcze raz i okazało się ze trafiłem na pewną nie konsekwentność ze strony sprzedających. Przy obydwóch łukach jest napisane 66'' ale zaraz za tym przy jednym widzimy 171cm a przy drugim 168cm. To Tylko 3 cm ale laikowi jak mi mąci to we łbie xP

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 06, 2011, 06:56:24 pm »
http://allegro.pl/luk-tradycyjny-diana-8-18kg-najtaniej-w-pl-i1442424878.html

tu masz pewny zakup Kamil prowadzi sklep  centrum-lucznicze
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 07:09:48 pm wysłana przez bodzio »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 06, 2011, 07:10:13 pm »
Ale rzeczywiście 66" to 168 a nie 171 cm ;)
Długość łuku bloczkowego mierzy się od osi do osi; a tradycyjnego i klasycznego od jednego wcięcia w gryfie do drugiego-po wewnętrznej stronie łuku z uwzględnieniem krzywizn ramion...
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 07:15:38 pm wysłana przez N »

BokkenSword69

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 06, 2011, 07:19:15 pm »
Dobra, jest fantastycznie, muszę już tylko spylić gitarkę.  A jaką polecacie siłę naciągu ? chciałbym żeby łuk nie był za mocny na początek i żęby tez po miesiącu nie okazał sie za słaby. Jestem dość sprawny fizycznie, pompki, podciągniecia itd daje radę, choć ponadprzeciętny nie jestem.

Mehu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Pierwszy łuk
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 14, 2011, 12:55:30 pm »
Ogólnie chciałem kupić możliwie jak najbardziej tradycyjny łuk. Jakoś nie bawią mnie te bloczkowe cudeńka itp. Zawsze interesowało mnie łucznictwo średniowieczne więc i łuk w takim stylu chciałbym kupić. Niestety problemem są dla mnie ograniczenia finansowe. Znalazłem na allegro takie łuki. Co o nich sądzicie?
http://allegro.pl/luk-indianski-tradycyjny-bisok-wyprzedaz-i1488278725.html
http://allegro.pl/luk-jesionowy-giety-17-kg-i1492618902.html
http://allegro.pl/luk-jesionowy-22-i1500778003.html
Zamierzam przed zakupem łuku zapisać na 1-2h strzelania, żeby przypadkiem nie zrobić jakichś błędów przy strzelaniu i nie zniszczyć łuku (przeciągnięcie cięciwy? coś gdzieś tutaj na tym forum mi o tym przemknęło przed oczami).

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Pomoc w wyborze łuku
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 14, 2011, 01:07:26 pm »
Witam.

na poczatek proponuje http://allegro.pl/luk-tradycyjny-diana-8-18kg-4-strzaly-dre-zestaw-i1491881020.html  lub taki sam luk za 210 bez strzal ,luk warty polecenia na początek, ten pierwszy indianski jest tego samego producenta ale jest krotki .

Z kolei nie polecam tego sprzedawcy z pierwszego linku Rasskabak bo poprostu facet jest bardzo nie slowny .

A jezeli studjujesz w Warszawie do udaj sie nawet do sklepu luczniczego

www.luksport.pl tam wszystkiego sie dowiesz  , a z tamtymi dwoma lukami jesionowymi daj sobie spokoj ,bo kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 01:19:19 pm wysłana przez bodzio »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Mehu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Pomoc w wyborze łuku
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 14, 2011, 03:36:45 pm »
W gruncie rzeczy to do łuksport chciałem iść na te lekcje. W sumie patrząc na tę Dianę to spełnia one moje wymogi patrząc ze strony moich wyobrażeń na temat łuku - nieskomplikowany i długi (no i w przystępnej cenie). Prawdopodobnie niedługo się tam przejdę i pewnie od razu kupię łuk. Co by dużo mówić, nie lubię zamawiać przez allegro. Przy okazji dopasuję do siebie naciąg. Dzięki wielkie za pomoc.

Pozdrawiam

prot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Zółtodziób
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 14, 2011, 05:14:31 pm »
Witam!
Jestem kompletnym zółtodziobem w łucznictwie i prosiłbym o kilka porad odnośnie sprzętu.
Mam 12 lat 163cm wzrostu i waże 59kg. Chciałbym rozpocząć przygodę z łucznictwem więc zwracam się do was o pomoc która jest mi niezbędna. Mogę wydać maksymalnie 400zł choć nie chciałbym żeby trzeba było wydać aż tyle.

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 14, 2011, 06:51:41 pm »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

prot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 15, 2011, 03:33:10 pm »
Dziękuje za odpowiedź, ale czy nie będzie przeszkadzała długość łuku?
O ile jest to prawdą:
Cytuj
Długość łuku: 66 " (171 cm)
To ten łuk będzie większy ode mnie.

P.S.
Słyszałem, że cięciwa przy strzelaniu uderza dość mocno w ręce i są specjalne "rękawy" do tego. Mógłby ktoś coś napisać na ten temat?
P.S.2
O co chodzi z siłą naciągu i jaką najlepiej wybrać na początek?
Można prosić o jakieś linki do zaufanego sklepu łucznicznego z durzym asortymentem?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 03:36:48 pm wysłana przez prot »

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 15, 2011, 03:44:34 pm »
Ten rekaw jak nazywasz to -karwasz

odnoscie dlugosci luku to znajdziesz odpowiedz pod tym linkiem ktory  podalem i ten jegomosc jest wlascicielem sklepu www.polluk.pl i wszystko juz z nim zalatwiaj  napewno pomoze w doborze sprzetu
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

prot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 15, 2011, 05:18:23 pm »
 A jeżeli chodzi o siłę naciągu to na początek jaki najlepiej wziąć? Myślałem nad 14 bądź 15kg, ale nie wiem czy nie będzie to za dużo. I odrazu ponawiam prośbę o odpowiedź na pytanie czy łuk "DIANA" nie będzie dla mnie za duży? Mam 163cm wzrostu, a łuk ma długość 171cm, więc nawet licząc odgięcie będzie prawdopodobnie opierał się o ziemie przy strzelaniu przed siebie.

P.S.
Czy istnieje różnica którą ręką będę trzymał łuk?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 05:22:27 pm wysłana przez prot »