Autor Wątek: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.  (Przeczytany 39982 razy)

shepherd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 28, 2009, 09:40:24 pm »
Jeśli lotki są przyklejone równo co 120stopni, to by je inaczej ustawić względem widełek podstawki, wystarczy przekręcić odpowiednio nasadkę strzały (nock).  :)
:) wyzej napisalem, ze nasadka nie chce sie ruszyc, predzej cos mi peknie tam niz to nastapi.
A wiec, czy test po strzalach bez lotek mozna uznac za zaliczony ? czy trzeba kupic lotki zamontowac i znowu walczyc ? :/
Diamond Razor Edge @29"
NAP QUICKTUNE 360
TOXONICS STOCK DOG PLUS
TRU-FIRE PATRIOT
J.FLETCHER TRU PEEP
ICS BOWHUNTER
--------------------------------
Take Me To The Hospital

kissielec

  • Gość
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 28, 2009, 10:04:39 pm »
Do przekręcania nasadek służą specjalne plastikowe kluczyki które nakłada się na nasadkę (w które warto się zaopatrzyć), bo palcami czasem ciężko ruszyć, a dłuższym płaskim elementem włożonym w rozwidlenie nasadki, czasem można nasadkę uszkodzić.

kissielec

  • Gość
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 28, 2009, 10:18:09 pm »
A wiec, czy test po strzalach bez lotek mozna uznac za zaliczony ? czy trzeba kupic lotki zamontowac i znowu walczyc ? :/

Test ma pokazać jak będzie się zachowywać strzała którą będziesz strzelał do celu. Test papierowy strzałą bez lotek nie ma sensu.
Istnieje natomiast inny test - tzw. "nieopierzonej strzały", gdzie strzela się strzałami opierzonymi i następnie nieopierzonymi z ok. 18m. Efekt jest ten sam co przy teście papierowym, a wykonać go często łatwiej, bo wystarczy zwykła mata na strzelnicy łuczniczej, ustawiona na standardowej wysokości i nie potrzeba żadnych ramek z papierem.
Z kolei łucznikom nie mającym kontaktu z klubami, często łatwiej jest zrobić we własnym zakresie test papierowy.
W teście nieopierzonej strzały - rolę grota odgrywają strzały nieopierzone, a rolę lotek strzały opierzone. Ich wzajemne usytuowanie na macie (przy strzelaniu do tego samego punktu) jest odpowiednikiem przestrzeliny w papierze. Jak oba typy strzał tworzą na macie ciasną grupę - to test jest pozytywny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2009, 10:24:28 pm wysłana przez kissielec »

shepherd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 29, 2009, 07:38:26 am »
Ok, wiadomosc od Ciebie dostalem, dziekuje za wskazowki, bede musial jeszcze raz przejsc przez pierwszy etap ustawien i potem drugi dla pewnosci oraz zamowic lotki ;p

Natomiast te nasadki co mam za diabla nie moge przekrecic a naprawde mam dobra dzwignie do tego.
Diamond Razor Edge @29"
NAP QUICKTUNE 360
TOXONICS STOCK DOG PLUS
TRU-FIRE PATRIOT
J.FLETCHER TRU PEEP
ICS BOWHUNTER
--------------------------------
Take Me To The Hospital

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 29, 2009, 08:39:01 am »
A co to masz za strzałę i jaki typ nasadki?
Ewentualnie spróbuj wyciągnąć i włóż od razu prawidłowo.

shepherd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:16:12 am »
Nasadka wyglada jak ARIZONA PLASTINOCK jest biala i ma napis ACC. I tak juz zdjelem lotki i zamowilem nowe, odrazu wzielem tez strzaly i napisalem w opisie aby lotki byly ulozone pod moja podstawke, ciekawe czy Panowie ze sklepuluczniczego spelnia moja prosbe ;p

Jeszcze jedno, strzalam bez stabilizatora, hmmm czy na poczatek przy kalibracji luku jest on niezbedny czy pozniejszy zakup duzo zmieni w kalibracji ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 10:20:38 am wysłana przez shepherd »
Diamond Razor Edge @29"
NAP QUICKTUNE 360
TOXONICS STOCK DOG PLUS
TRU-FIRE PATRIOT
J.FLETCHER TRU PEEP
ICS BOWHUNTER
--------------------------------
Take Me To The Hospital

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 29, 2009, 12:49:32 pm »
Właśnie spełniamy Twoją prośbę tylko zrobiliśmy krótką przerwę żeby odpisać na Twój post  hahaha- kleimy tak jak potrzebujesz
Tak Ci to właśnie kleimy. W ostatnim zamówieniu nie było to zaznaczone.
Było prostsze rozwiązanie tzn. tańsze i mniej czasochłonne niż zrywać wszystkie lotki -zerwać starą  i odpowiednio przykleić nową nasadkę.
W Legacy są niestety nasadki przyklejane na stożek - tanie, ale nie trwałe.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 12:51:47 pm wysłana przez Herr Otto Flick »

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 29, 2009, 01:08:42 pm »
Nie napisales na poczatku jakie masz strzaly stad koledzy przyzwyczajeni do strzal carbonowych (i nie tylko) mowili o przekrecaniu nasadki.
Lotki miales przyklejone pod strzelanie z palcow dlatego taki uklad.
Najlepiej wpisac info o swoim sprzecie w stopke co pozwoli zapobiedz wielu nieporozumieniom ;)
A Herr Otto napewno ci lotki dobrze przyklei :D
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 29, 2009, 09:07:20 pm »
a jaka jest róznica w klejeniu strzał do strzelania z palców a jaka ze spoustu bo ja sie "przerzucam" z palców na spust i pewnie coś musze pokleić inaczej:/
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

shepherd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 30, 2009, 02:51:58 pm »
to raczej zalezy od tego jaka masz podstawke pod strzalem, bo ja osobiscie roznicy nie widze jak masz ta sama podstawke od poczatku.
Diamond Razor Edge @29"
NAP QUICKTUNE 360
TOXONICS STOCK DOG PLUS
TRU-FIRE PATRIOT
J.FLETCHER TRU PEEP
ICS BOWHUNTER
--------------------------------
Take Me To The Hospital

kissielec

  • Gość
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 30, 2009, 03:49:30 pm »
Cała rzecz w tym by lotki nie dotykały niczego po drodze i żeby jak najbardziej utrudnić lotkom ewentualny, nieprzewidziany kontakt z podstawką lub majdanem.
Jeśli podstawka jest widełkowa, to jedna z 3 lotek powinna być pionowo w dół, by przeszła pomiędzy widełkami podstawki. Jeśli podstawka jest opadająca, to ułożenie lotek na strzale zwykle wygląda tak by jedna z 3 lotek była pionowo do góry.
Do strzelania z palców z tego co wiem, używa się podstawek które z założenia są potrącane przez lotki (rzadko kto strzela z palców bloczkiem)  :-\ , więc lotki ustawia się tak, by ten nieunikniony kontakt był jak najmniejszy, zwykle jedna z 3 lotek w poziomie na zewn. okna łuku. 

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 30, 2009, 03:58:50 pm »
Oklejajac strzaly przyklejamy lotkę prowadzącą (czesto innego koloru ale to w/g uznania) w lini oscylacji wypuszczanej strzaly.
Przy strzelaniu ze spustu strzala oscyluje w linii cięciwy, czyli góra-dół. Podstawki przy takim strzalaniu podpieraja strzale od dolu i sa odsuniete od majdanu (strzala nie dotyka majdanu/buttona). Lotkę prowadzacą przykleja się rownolegle do cieciwy i strzela się zwykle z tą lotką skierowaną w dol by przeszla miedzy wąsami.


W przypadku podstawek opadajacych czy whisker biscuit ustawienie lotek oczywiście nie ma znaczenia.

Przy strzelaniu z palcow strzala oscyluje prawo-lewo, prostopadle do cieciwy. Lotka prowadzaca przyklejana jest prostopadle do cieciwy i strzela sie ta lotka skierowana w lewo, od majdanu (w przypadku lucznika "lewoocznego" jest na odwrot ;) ) aby jak najmniej lotki wystawaly na majdan. Mimo, ze strzala opiera sie o majdan to podczas oscylacji strzala wychyla sie tak, ze lotki nie dotykaja majdanu.



Z luku bloczkowego tez mozna strzelac z palców ale wtedy uzywalbym do tego podstawek dla klasykow, albo whisker biscuit i podobnych. W przypadku krotkich lukow (ATA 32 lub mniej) kat cieciwy jest tak ostry ze strzelanie z palcow jest b. niewygodne i moim zdaniem mija sie z celem - doslownie i w przenosni ;D
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 30, 2009, 09:07:38 pm »
ja teraz będę korzystał z podstwki samoopadającej więc luzik:) dobrze wiedzieć co i jak więc teraz tylko okleić na nowo strzały i "siać" ile wlezie. Dzięki za dokładna odpowieź
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 04, 2010, 02:19:04 pm »
witam
mam dziwny problem z ustawieniem łuku... otóż jakiś czas temu wymieniłem kable i cięciwe, mój łuk ma nominalną długość naciągu 28" jednak po jakimś czasie zauważyłem że coś jest nie tak z długością naciągu po dokonaniu pomiaru okazało się że mój naciąg wynosi teraz (około)28.75 co się stało?? czy cięciwa jest za długa?? bo kable i cięciwa są na tych samych miejscach na jakich były dawniej. Co robić w takim przypadku??
pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

lucznikruda

  • Gość
Odp: Dobrze zmontowany czy źle? źle! i moja walka z ustawieniami.
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 04, 2010, 03:02:51 pm »
Mam ten sam problem. Wymieniłem cięciwę i kable na nowe i okazało się że naciąg wydłużył mi się o jakieś 2 cm. Dodam, że stara cięciwa i kable mają taką samą długość jak nowy komplet. Borykam się z tym problemem już dłuższy czas i nie wiem co się stało, że nagle naciąg się wydłużył. :(