Autor Wątek: Wyciągarka do strzał  (Przeczytany 3864 razy)

Hungry

  • Gość
Wyciągarka do strzał
« dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:46:24 am »
Co sądzicie Koledzy o takim ustrojstwie  :o
Potrzebne,  niepotrzebne?
http://www.jvd.nl/product/149855-arrow-puller-arojac.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2012, 12:47:37 pm wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:54:45 am »
 ;D szkoda, że w Grzybowie nie było takiej maszynki na grupę..

Pewnie czasami byłaby się przydała taka maszynka.  ;)
zapalony łucznik

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:18:58 am »
Rzadko się przydaje...ale bywa. Parę razy miałem sytuacje, że szarpałem się ze swoimi strzałkami, podczas gdy wszyscy zawodnicy już wrócili na linię. Gdyby nie pomoc kolegów...i wspólne hej-ho!  :) ...nie wyjąłbym strzał z maty.
Ze 2x na treningu - przytrafiło mi się również mistrzowsko trafić w drewnianą ramę maty. Noże, siekierki,...itp. w takim przypadku są bardziej ryzykowne dla strzał niż taka maszynka.

Jedno takie ustrojstwo na ekipę lub klub - wg mnie - na pewno by się przydało.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2012, 11:32:19 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:29:21 am »
Już nie raz miałem problemy z wyciągnięciem strzały. Uważam jednak, że taka maszynka osobiście byłaby mi niepotrzebna. A i dodatkowy ciężar trzeba ze sobą nosić.

Hungry

  • Gość
Odp: wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:35:11 am »
ja ostatnio zacząłem odczuwać ból w łokciu prawej ręki i jako przyczynę widzę właśnie szarpanie się ze strzałkami. Zmusiło mnie to do zmiany ręki wiodącej przy wyciąganiu :)
Ale co będzie jak druga też zacznie boleć?

Mimo wszystko dla mnie najlepszą metodą na wyciąganie jest "zespół w zespół" z kolegą z 2 gumkami i zaparciem się nogami o matę = wtedy żadna strzałka się nie oprze  ;D


Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2012, 12:44:22 pm »
Ja jak mam problemy z wyciągnięciem strzały to opieram się o nią plecami, a strzałę ciągnę przez lewe ramię obiema rękami. Kucając i unosząc się na nogach mam w zasięgu prawie  każdą wysokość na którą wbiła się strzała.

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2012, 01:49:05 pm »
Ja jak mam problemy z wyciągnięciem strzały to opieram się o nią plecami, a strzałę ciągnę przez lewe ramię obiema rękami. Kucając i unosząc się na nogach mam w zasięgu prawie  każdą wysokość na którą wbiła się strzała.

Czasem nie pomaga joga uprawiana przed matą... ;) w celu wyjęcia karbonowych promieni. Maty są tak skręcone, że daje radę tylko wysiłek zespołowy lub zmyślne ustrojstwa - jak to przedmiotowe.
Pretensje do organizatorów - skutkują zwykle odpowiedzią: "ech znowu ci bloczkowcy,...to po co używacie aż tak silnych łuków!".
(Ja dostaję wtedy wytrzeszczu  :o - bo dla mnie 50-60# to jest słabieńki łuczek).

Pewną metodą jest wówczas smarowanie końcówek strzał silikonem (mydłem, pastą do butów,...itp), ale trzeba to w zasadzie powtarzać za każdą serią- co jest kłopotliwe. 
Anarchy, Conquest Apex 8

vince

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2012, 01:40:09 am »
Ja uzywam arrow puller, maly poreczny, bardzo tani i bardzo pomocny.
Coffey Marketing Gorillagrip Arrow Puller

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2012, 08:58:38 am »
Witajcie, i tu ja dodam swoje 3 grosze, otóż moja mata składa się z chodników samochodowych- gumowych, i aby problem rozwiązać to po prostu smaruję matę olejem i po problemie. Bo faktycznie smarowanie strzał za każdym razem bardzo zniechęca do treningu. Co myślicie o tym. Pozdrawiam wszystkich na ciepłe dni- strzałeczka  ;)
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

veilen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2012, 06:45:07 pm »
Najlepsze są maty ze szmat.
Strzały wyciąga się jedną ręką nawet nie odkładając łuku.

gerard36856

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2012, 06:19:42 pm »
ja mam taka mate

stos balotów z siana :)

strzaly wchodza na 50cm, wyciaga sie bajecznie latwo. i przez to ze hamuja w ciagu 50cm popęd siły jest b niewielki, i złamań nei zaliczylem ani jednego promienia.

ale trzeba strzelac prostopadle do osi balota, poniewaz jak sie trafi w płaska jego częsc, to strzala chowa sie calutka do srodka i nawet nie widac gdzie. nawet z luku ktory nei jest demonem predkosci (pro hawk)
wada mojej tarczy? b ciezka i trudna w transporcie... ::)

jka smarujecie mate olejem, to nie macie potem calego luku w oleju? dloni? podstawki? bo skoro latwiej sie wyciaga = strzaly sa pomazane olejem..

Hungry

  • Gość
Odp: Wyciągarka do strzał
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2012, 10:25:51 pm »
...
jka smarujecie mate olejem, to nie macie potem calego luku w oleju? dloni? podstawki? bo skoro latwiej sie wyciaga = strzaly sa pomazane olejem..

smaruje się tylko ok. 10 cm strzały przy grocie. Ja używam do tego tuby z gąbka w środku, a aplikuję małe ilości smarowidła, co zabezpiecza przed przenoszeniem go na ręce lub łuk :)

btw. mata całkiem całkiem, a i przespać się na niej mozna po treningu ;)