Autor Wątek: Ramiona XTS  (Przeczytany 2421 razy)

paskud

  • Gość
Ramiona XTS
« dnia: Styczeń 09, 2010, 10:58:29 am »
Witam,
Właśnie przeczytałem w czasopiśmie, że ramionka XTS Hoyta zostały zaprojektowane do przeżycia 1000 suchych strzałów.  :o
Generalnie piszą o nich w superlatywach (hehe, nie to nie jest akurat strona z reklamą) - ktoś miał okazję się pobawić? Ciekawy jestem wrażeń...
Pozdrawiam,
Michał

kissielec

  • Gość
Odp: Ramiona XTS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:46:12 am »
Uff!...nareszcie będzie można trenować na sucho, bez tych kłopotliwych, niebezpiecznych strzał... :D

lucznikruda

  • Gość
Odp: Ramiona XTS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2010, 04:22:46 pm »
Jestem ciekawy kto by się odważył spróbować czy jest tak jak piszą, że wytrzymują tyle suchych strzał, szczególnie jak będą sporo kosztować.

paskud

  • Gość
Odp: Ramiona XTS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:18:57 pm »
Producent pewnie sprawdzał jak to jest z tą wytrzymałością, więc można mu zawierzyć.
Zastanawia mnie to, czy to jakiś błąd w treści artykułu czy faktycznie technologicznie inżynierowie Hoyta dokonali takiej rewolucji? Jeden suchy strzał w zeszłym roku zniszczył pewnego Bowtecha a w tym roku prędzej komuś ręka odpadnie od puszczania na sucho niż zniszczy łuk...

Ja coś nie mogę w to uwierzyć.

kissielec

  • Gość
Odp: Ramiona XTS
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2010, 01:50:48 am »
Pierwszorzędna reklama, dla przyszłego rynku wtórnego tych modeli Hoyta. Dotychczas, przed zakupem z drugiej ręki, odstręczały właśnie suche strzały, których nie można było wykluczyć z życiorysu używanego łuku, szczególnie kupowanego na ebay lub allegro. W tym wypadku, raczej nie jest możliwe by jakiś użytkownik oddał ich kilkadziesiąt lub kilkaset....a jeśli nawet - to do tysiąca jeszcze daleko.
 ;)

paskud

  • Gość
Odp: Ramiona XTS
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2010, 11:35:25 am »
O ja... A jednak:
http://www.hoyt.com/technologies/hoyt_limb_technologies.php

XTS Limbs

Driven by a passion for radical, progressive design, Hoyt engineers analyzed and overhauled every inch of our bows. The limbs are no exception. At 5/8? wide, our new XTS, 5 Layer Laminated, Parallel Split Limbs are Hoyt?s lightest, leanest limb design ever. Though light and lean, they?re also amazingly strong. They?re built to withstand a minimum 1,000 dry-fires at 80 lbs. draw weight and 30? draw length. The all-new Hoyt XTS limbs: yet another example of Hoyt?s relentless pursuit for the perfect bow.

jacek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Ramiona XTS
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2010, 06:00:31 pm »
Oddałem z łuku z ramionami XTS już kilkaset strzałów ale jakoś nie miałem odwagi żeby choć raz strzelić "na sucho". Inna sprawa, że po moich wcześniejszych doświadczeniach z łukiem boczkowym XTS o szerokości 5/8" wglądaj na niezwykle delikatne ... aż strach dokręcać na 70"  ;)
Mały czarny łuczek ... takie tam ... nic specjalnego ... ma dwa kółka ze sznurkiem ... prawie jak Cobra ..... i jeszcze rurka plujka HW-90