Autor Wątek: montaż i ustawienia podstawki opadającej  (Przeczytany 1074 razy)

humungus

  • Gość
montaż i ustawienia podstawki opadającej
« dnia: Listopad 07, 2019, 12:56:03 pm »
pany i panewki,

jako, że dzisiaj pękła mi blacha w spott hogg (wytrzymała co najmniej 10000 strzałów)

mam zapasowa podstawkę oldskólową hamskea versa rest - wersja bez mikro regulacji (sic!) i do przypięcia do kabla (brakuje mi chyba elementu który łączy kabel ze sznurkiem od podstawki)
nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, jak połaczyć te sznurki, nie ma tu za bardzo regulacji, można opóźnić opadanie blachy taką plastikową teflonową śrubką, ale nie można jej zablokować w pozycji górnej, czyli przy naciąganiu blacha się dopiero podnosi...

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: montaż i ustawienia podstawki opadającej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2019, 02:49:37 pm »
Ja rozdwajam yoka na 2 części, przewlekam przez środek sznurek podstawki i ponad miejscem mocowania robię kilkanaście zwojów owijki. Końcówkę sznurka trzeba nadtopić żeby zrobić grzybek.

Coś w tym rodzaju:


Ewentualnie możesz zrobić tak:



PS to bardzo dobra podstawka.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2019, 02:53:51 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: montaż i ustawienia podstawki opadającej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2019, 04:57:55 pm »
tak właśnie główkowałem, żeby wpiąć to w kabel podobnie jak pipkę, 1 sposób wygląda na bardziej precyzyjny, więc tak to zrobię

natomiast dylemat mam co do pozycji samej podstawki spott hogg miałem wysuniętą maksymalnie do przodu (strzałą wystawała 1 cal za krawędź blachy - przy naciągu27,5" i strzała też ma 27,5" długość od początku promienia do miejsca gdzie cięciwa dotyka nasadki)

tą podstawkę zamontowałem jak niżej, dałem ją na maksa do tyłu (tak pewnie używał ją poprzedni właściciel - widać po śladach zdrapanej farby - miał też na sprzedaż overdrafta do tej podstawki) dostałem 2 blachy typu hurricane - duże i szerokie, jedną przyciąłem jak na obrazku

czy zostawić tak jak jest, czy pokombinować i dać trochę do przodu?




zastanawiam się nad czymś takim
https://www.hamskeaarchery.com/product/rear-arrow-guide/
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2019, 05:06:23 pm wysłana przez humungus »