Autor Wątek: Początek przygody  (Przeczytany 1577 razy)

PrzemekRBK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Początek przygody
« dnia: Lipiec 28, 2015, 07:26:14 pm »
Witam mam 13lat i chciałbym zacząć przygodę z łucznictwem. Bardzo prosiłbym o pomoc w wybraniu łuku.
Cena jaką chcę przeznaczyć na całość to 350zł.
Nigdy wcześniej nie miałem styczności z łukiem.
Pozdrawiam.  ;D

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Początek przygody
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2015, 07:54:05 pm »
Łuku klasycznego za tą cenę obawiam się nie skompletujesz. Rozejrzyj się za Samickiem Polarisem, albo jakąś Dianą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2015, 08:01:35 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


WTank7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Początek przygody
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2015, 09:17:56 pm »
Samick Polaris ze sklepu kosztuje najtaniej 299zł więc zostanie tobie może na 4 strzały, ale łuk jest naprawdę dobry.
Nwm jak wyglądają ceny tego łuku używanego.
(w kwestii nowego , to do ceny dochodzi koszt przesyłki ok 18-24 zł)

Munin

  • Gość
Odp: Początek przygody
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2015, 10:35:12 pm »
Młody jesteś, nawet jeśli jesteś stosownej konstrukcji i siły nie przesadzaj z siłą łuku, przez wiele lat będziesz się jeszcze rozwijał szkoda byłoby doznać trwałego uszkodzenia kośćca od za mocnego łuku. Angielscy łucznicy są tu sztandarem trwałych zmian w budowie "układu nośnego" gdzie przyczyną był trening na za mocnym łuku. Myślę, że spokojnie powinieneś zacząć od 16lbs - 18lbs.
Łuk klasyczny dobiera się do "wzrostu" łucznika, tak naprawdę to do jego rozstawu łapek bo ta jest względnie stała, wzrost mamy bardziej zmienny i rzekomo w ciągu jednego dnia pomiar dzienny i wieczorny może się od siebie znacznie różnić :P

Za 350 zł ciężko będzie o komplet taki na fest ale używany łuk + strzały spokojnie powinno dać się za to kupić, resztę czyli skórkę na palce zrobić ze starej skórzanej torebki czy innego języka z butów a kołczan z kawałka kartonowej czy pcv rury.
Celownik, lagi i inne cuda nie są Tobie na początku potrzebne, będą Cię tylko rozpraszać.

Pozdrawiam
Łukasz (Hugin)