Autor Wątek: Hori Zone Vulture  (Przeczytany 14314 razy)

jastrząb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: na start
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 14, 2017, 01:31:37 pm »
oczywiście przy grocie 100grain nie wliczanym w wagę strzały coś około 15 gram strzały 231.2grein strzała


« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2017, 01:39:23 pm wysłana przez jastrząb »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: na start
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 14, 2017, 01:41:43 pm »
Grot stanowi integralną część strzały. Czyli 213 grain, zakładając że strzelasz z DW 65# daje to 3.27 gpp co jest nieakceptowalne i groźne dla łuku. Minimum to 5 gpp. Każdy łuk osiągnie niesamowite prędkości przy takim katowaniu. Pytanie kiedy się rozleci.

PS. Co to za model strzały który ma zaledwie ok 3.7 GPI?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2017, 02:02:51 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: na start
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 14, 2017, 02:49:02 pm »
Jaco daj sobie spokój, jak gość uważa swój łuk za takie cudo to nie znaczy że tak faktycznie jest. Jedyną szansą aby sprawdzić czy valture to takie cudo będzie jeśli kolega przyjedzie na jakieś zawody i udowodni to  wygraną (mam na myśli poważniejsze zawody inne niż wewnątrzpodworkowe u właściciela valture). Jakoś na żadnych zawodach zaczynając na pucharach świata a kończąc na mistrzostwach polski i memorialach użytkownicy valture nie posiadają sensownych wyników albo nie ma tych łuków a to o czymś świadczy.
Dla wszystkich łuków prędkość mierzy się strzałą o takich samych parametrach aby wyniki można było porównywać myślałem że jest to oczywiste ale jak widać kolega jastrząb chyba nie jest tego świadomy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: na start
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 14, 2017, 02:51:22 pm »
Jaco daj spokój, jastrząbek nie ma pojęcia o zasadach mierzenia prędkości,
Jastrząb zastosuj się do zasad IBO przy pomiarze prędkości i podaj co wyszło wtedy będziemy porównywać.
Bo na chwilę obecną Ty tworzysz teorię do przez siebie zrealizowanej praktyki i udowadniasz, że jajco jest kwadratowe.

jastrząb

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 15, 2017, 12:43:15 am »
nie gniazd a wkładek z zwężonej strony. Nie mam zamiaru niczego reklamować mówię, że stringer x nie przypadł mi do gustu. A i hori nie jakimś tam cudem lecz bardzie przypadł mi od gloryfikowanego stingera. Lecz bear to inna bajka ten łuk dla mnie to klasa sama w sobie nie mam zamiaru gloryfikować go tak jak wy to borcie ze stingerem x, ktoś wam płaci za to. Na zawody 3D wybrał bym się z BEAR ARCHERY MOMENT (2017) zaś na tarczowe z Łuk bloczkowy BEAR LEGEND LST 2017. Do treningu wolę hori zone volture i nikt mi nie wmówi że tańsze łuki będą lepsze. Przerzuciłem troszkę tego i powiem szczerze  legend lst wart jest ceny w każdym calu. A tak jak napisałem łuk trzeba iść do sklepu przymierzyć i dobrać do siebie. Nie ma łuku dla każdego. Są osoby co wolą łuki bardziej agresywne są osoby co wolą luki delikatniejsze nieco wolniejsze. Na temat gustów nie ma co dyskutować. A ja myślę że przedstawiłem łuki które są bezkonkurencyjne bynajmniej dla mnie w swojej klasie cenowej i mogą konkurować z droższymiymi 
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 01:09:12 am wysłana przez jastrząb »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 15, 2017, 12:03:39 pm »
Ale co ma wspólnego Stinger z łukami Bear'a za prawie 4K. Przecież to zupełnie inna półka cenowa. I nie pisz głupot, że ktoś tu gloryfikuje Stingera. Polecamy go początkującym jako chyba najlepszą sprzęt entry level na start do swojej luczniczej przygody z boczkiem. Polecamy jego kupno a nie Cobr czy innych wynalazków. Nikt nie twierdzi, że to jest najlepszy łuk na świecie. Po prostu ma znakomity stosunek cena/jakość. Zarzucasz nam, że płacą nam za reklamowanie Stingera a sam w każdym poście rozplywasz się w zachwytach nad łukami Beara , jakby to były jakieś cuda świata. Raczej nigdy nie strzelales z łuków wyższej klasy Hoyta, PSE , Mathewsa czy Prime'a.
Ja akurat nie mam wysokiej opinii co do łuków Beara.Dwóch znajomych miało łuki tej firmy. Modele za ponad 3K i obydwa to była porażka. Obaj sprzedali te luki z ogromną stratą pieniędzy i kupili łuki innych firm.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 15, 2017, 01:11:29 pm »
Ciekawa dychotomia, na zawody sprzęt za 900$ a do codziennego strzelania sprzęt za 900zł. Trenując na sprzęcie za 900zł za dużo byś nie ugrał na tych zawodach.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hori Zone Vulture
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 15, 2017, 04:44:29 pm »
Dyskusje nt. super łuku Vulture proszę kontynuować w tym temacie, przeniosłem wypowiedzi nt. Vulture z tematu "Łuki bloczkowe na start"
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)