Autor Wątek: OK Archery Absolute 40  (Przeczytany 3143 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
OK Archery Absolute 40
« dnia: Grudzień 23, 2015, 04:51:03 pm »
Planuję zakup "rasowego tarczowca". Większość łuków które mnie interesują jest dobrze opisana na łamach forum. O produktach firmy OK Archery rodem z Bawarii można znaleźć niewiele...a właściwie nic.

http://www.ok-archery.de/de/compound-bows/absolute-40/

W Absolute podoba mi się niewątpliwie oprócz designu to, że jest absolutnie symetryczny, ma naciąg AMO DL do 31.75" (regulacja na jednym module w 4 skokach co 0.25"). Swoistą zagadką jest dla mnie praktycznie brak dystrybucji. Na stronie producenta też nie widzę jakiegoś sklepu on-line. Trochę dziwna polityka jak na firmę, która musi konkurować nawet w Europie z produktami USA.

Co sądzicie na temat tego łuku? Jakie są wady a jakie zalety rozwiązań w nim zastosowanych?

Dodam na finał że cena łuku to ~1500 euro. Za inny kolor niż all-black trzeba dopłacać (majdan 100 euro....camy 50 euro itp).  http://www.ok-archery.de/en/technology/icp/

https://www.youtube.com/watch?v=mOxrUTRAeQc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 04:57:57 pm wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2015, 05:24:43 pm »
Wady - wiadome cena i podwójny system kabli (dodatkowe koszta przy wymianie). Plusy to podwójny system kabli ;-) i możliwość całkowitej likwidacji cam leanu. Wolę też rozwiązanie, gdzie ramiona z kompozytu są podparte przy pomocy kieszeni - jak w Hoyt, PSE a nie przykręcone 2 śrubkami M6 do majdanu. Pozostaje mieć nadzieję, że jest to solidne rozwiązanie.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2015, 05:29:35 pm »
Rozmawiałem z jednym z Kolegów,którzy mają ten łuk(wersja 38"). Stwierdził,że to najlepszy ....ale i najdziwniejszy łuk z jakiego strzelał. Trzeba mu poświęcic trochę pracy by go dobrze ustawic. Chodzi o dobre zsynchronizowanie,to podobno kluczowa sprawa. Niestety do wszystkich regulacji np. długości naciągu ,potrzebna jest prasa. Nie wszystkim  pasuje specyficznie ukształtowany grip. Który albo pokochasz,albo znienawidzisz. Przez specyficzny(chyba tylko używany w łukach tej firmy) układ kabli,do strzelania na hali grubymi strzałami z wysoko profilowanymi lotkami,moze byc potrzebny specjalny rozszerzacz kabli. Łuk jest skonstruowany z najtwardszego i najbardziej sztywnego rodzaju aluminium.
Ogólnie Kolega stwierdził,że teraz nie widzi już możliwości strzelania z innego łuku i u niego jest mega celną maszynką do robienia punktów.
łuk kupuje się bezpośrednio u producenta,zamawiając mailowo lub telefonicznie.
Ja niestety widzę trochę minusów,chocby ta konieczność uzycia prasy do regulacji,możliwość wystąpienia problemów przy strzelaniu grubymi strzałkami,kłopot z nietypową cięciwą(ten łuk ma masę sznurków). Plus jeszcze ten trochę dziwnie ukształtowany grip. Dla mnie to za dużo niewiadomych jak na łuk kosztujacy masę kasy.
Zastanawia mnie też,dlaczego tak mało profi zawodników używa tego sprzętu,skoro on jest taki wyjątkowy.
Według mnie firmy Hoyt,Prime,PSE , Elite czy Matthews oferują naprawdę świetne tarczówki i jest w czym wybierać. Za 6K sa już dostępne topowe modele tych firm. Wszystkie pewnie super strzelają i różnicę stanowi tylko łucznik ich używający.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2015, 07:47:52 pm »
Za taką kasę bedziesz miał nowego Elite Victory i jeszcze część osprzętu(albo nawet cały jeśli wybierzesz taki ze średniej półki)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2015, 11:13:21 pm »
Trzeba samemu zdecydować. Ja widzę więcej problemów i minusów niż plusów tych łuków. Ale to moje zdanie
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2015, 04:22:39 pm »
Dziękuję Koledzy za wszystkie odpowiedzi. Faktycznie za dużo tych niewiadomych. Może i jest to super cudo....ale popadł bym w paranoje że cały czas jest coś nie tak z pracą camów.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:07:05 pm »
Ok  warto pomacać bo ma "dziwny" grip :) mimo ze łuk ogólnie spoko tak grip mi TAK nie leży że mała bania :), jest mocno półokrągły


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:23:01 pm »
Na tym się sprawa rozbija też u mnie. Grip w Hoyt - dla mnie katastrofa. Grip w PSE - cud, miód i orzeszki.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2015, 07:46:42 pm »
Dlatego zamówiłem PSE Xpression...powinno być po Nowym Roku. Chcę spróbować tego łuku. Może to będzie to. A jak nie to szukamy dalej :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2015, 08:15:59 pm »
Na tym się sprawa rozbija też u mnie. Grip w Hoyt - dla mnie katastrofa. Grip w PSE - cud, miód i orzeszki.

Nowe hoyty mają regulacje ( te wusokie modele ), a dlamnie standardowy grip nawet regulowany jest IDEALNY, ładnie równo stabilnie można oprzeć rękę :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:34:02 pm »
Dlatego zamówiłem PSE Xpression...powinno być po Nowym Roku. Chcę spróbować tego łuku. Może to będzie to. A jak nie to szukamy dalej :)
Fajnie, że ktoś z Forum kupi Xpression -a. Liczę Tomku, że jak łuk już do ciebie dotrze i trochę postrzelasz, to napiszesz jakąś reckę i podzielisz się wrażeniami.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2015, 06:10:25 am »
Pewnie. To jak w Star Trek - cel to badać co jeszcze nie zbadane
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2015, 01:21:57 pm »
No fajnie. Tomek mi smaków narobi ;) Rzadko zdarza się ktoś kto z takim przytupem wchodzi w bloczki, będzie najwypaśniejszy set w Reflexie :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2015, 01:23:36 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: OK Archery Absolute 40
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2015, 06:05:11 pm »
Tylko umiejętności jak na razie zero...ale pod skrzydłami Reflexu jestem pewny że szybko się rozwiną ^^
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.