Autor Wątek: Kalendarz zawodów 2011  (Przeczytany 8096 razy)

PK

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2011, 10:21:47 am »
Jest jeszcze opcja, by rozwinąć bardziej w Polsce dyscyplinę field. Jest to super sprawa...strzela się to doskonale...wg mnie idealne połączenie łucznictwa tarczowego z terenowym ( http://www.youtube.com/watch?v=xyQFazkeZ7I&feature=related ). I właśnie field'a przyjąć jako bazę do współpracy z PZŁucz. w oparciu o regulamin FITA, a można się również w tym zakresie związać z IFAA, bo te dwa regulaminy się wzajemnie nie wykluczają i ci co mają odpowiedni, sportowy sprzęt mogą startować i tu i tu. Field to byłoby pole do międzynarodowej aktywności i wyprowadzenia łuczników w "białych portaskach" - w leśne błotko  ;).

Notomiast dla 3D opracować regulamin własny (może być w oparciu o były EAA, lub na bazie IBO) i działać niezależnie. Można robić przecież dwudniówki... pierwszego dnia czarne tarcze, ...drugiego figury. Kto będzie mógł przyjedzie na 2 dni, komu sprzęt nie pozwoli - przyjedzie na 3D. Nie wiem, tak sobie dywaguję...
Pozdrawiam. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 09:12:22 pm wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2011, 03:42:17 pm »
Co do medali i prestiżu tak racja, co do stworzenia federacji też ponieważ to nie ministerstwo sportu tworzy federacje.

Federacja jest po prostu związkiem stowarzyszeń, tworzy się je na podstawie ustawy:

Dz.U.2001.79.855       
2003.06.29   zm.    Dz.U.2003.96.874
2004.05.01   zm.    Dz.U.2004.102.1055
2007.07.28   zm.    Dz.U.2007.112.766

USTAWA

z dnia 7 kwietnia 1989 r.

Prawo o stowarzyszeniach.




Art. 22. 1. Stowarzyszenia w liczbie co najmniej trzech mogą założyć związek stowarzyszeń. Założycielami i członkami związku mogą być także inne osoby prawne, z tym że osoby prawne mające cele zarobkowe mogą być członkami wspierającymi.
2. Do związków, o których mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy ustawy.


Ujednolicony tekst ustawy pod linkiem.
http://lex.pl/bap/notariusz/Dz.U.2001.79.855.html

Prawdą w 100% jest również podjęte postanowienie na spotkaniu działaczy Łucznictwa Terenowego 3D.
W związku z rozpadem EAA w którym do tej pory byliśmy stowarzyszeni, podejmiemy do końca roku 2011  na podstawie analizy regulaminów decyzje o przynależności do Polskiego Związku Sportowego lub międzynarodowej Federacji 3D.

Jednym z działań podjętych w ostatnim czasie były Lucjana kontakty z PZŁ które wyczerpały formułę deklaracji telefonicznych i dotarły do etapu w którym należy przejść do przelania poczynionych ustaleń w formę dokumentu.
Pozwoli to na konstruktywne realizowanie zamierzeń, i unikniecie niedomówień.

Jednym z elementów przygotowań do współpracy z PZŁ było przetłumaczenie regulaminu FITA 3D i przekazanie nieodpłatne do PZŁ .
Tłumaczenie zostało sfinansowane w 20% przez Piotra Kociołka i w 80% z środków które pozostały z ubiegłorocznej organizacji zawodów 3D ( koszt tłumaczenia 500,00 złotych )

Link do przetłumaczonego regulaminu FITA 3D

http://www.archery.pl/strona-32-1-384.html

comando

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 13, 2011, 04:10:05 pm »
No i jeszcze jedno sprostowanie- nie wiem kto umieszczał tłumaczenie regulaminu 3D Fita na stronie Polskiego Związku i dodał opis "opracował- Lucjan Socha" regulamin ten został przetłumaczony na moje zlecenie i ja go również przesłałem do PZŁ. Opracował go oczywiście zespół federacji FITA.

                                                                Pozdrawiam Lucjan Socha

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2011, 08:54:11 am »
Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych


http://www.arka.gdynia.pl/files/ustawa.pdf


Gdyby kogoś interesowała definicja imprez masowych.

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2011, 08:20:13 pm »
Cześć.

Mam wrażenie że do tłumaczenia regulaminu FITA 3D  wkradł się błąd. W oryginale jest:
BOOK 5 p. 11.10.3.1.1The unbraced bow complete with
permitted accessories must be capable of passing through a hole or ring with a
12.2 cm. inside diameter +/- 0.5mm.

Przetłumaczone to zostało jako:
p. 11.10.3.1.1Łuk taki, niewyposażony w żadne dodatkowe elementy powinien umożliwić
zawodnikowi celny strzał w cel o średnicy 12.2 cm +/- 0.5mm.
.

W wolnym tłumaczeniu :
Odprężony łuk wyposażony w dozwolone dodatki musi przechodzić przez pierścień o średnicy wewnętrznej 12,2cm +/- 0,5mm.

                                                                              Pozdrawiam

P.s. całości nie sprawdzałem


comando

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2011, 04:09:53 pm »
Dzięki już poprawiamy błąd  !!! Odpowiedz dla kol.Piotrka rundy Pucharu Polski będą wznowione w 2012 roku o ile zleci nam ich organizację PZŁ lub inna federacja gdy do jakiejś innej będziemy należeć. W tym roku mamy tylko jedne zawody 3D tak wysokiej rangi odbędą się 9.lipca i są to I Mistrzostwa Polski 3D FITA.Polski Związek łuczniczy zlecił a zaszczyt organizacji przypadł klubowi X-10 Jaworze.

                                                                        Pozdrawiam Lucjan Socha

Baila

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2011, 10:53:13 am »
W Kalendarzu Zawodów 2011 kolejne zmiany.
Proszę zapoznać się z nimi. W większości dotyczą zmiany nazwy naszej głównej imprezy, czyli Zawodów Pucharu Polski. Od tego roku będą to Zawody Terenowe. Kolejna zmiana to zmiana terminu zawodów w Potachach. W terminie tej imprezy czyli 9 lipca 2011, odbędą się Mistrzostwa Polski wg regulaminu FITA i odbędą się w Jaworzu. Natomiast w Potachach strzelać będziemy w terminie zawodów, który był przypisany dla Tarnowskich Gór - 13 sierpnia 2011.

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2011, 09:50:45 pm »
Witam!!!
To znaczy że tylko są trzy rundy / Pucharu Polski/  ZAWODÓW TERENOWYCH?
Tomasz Kobuszewski

PK

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2011, 11:06:23 pm »
1. Jaka licencja uprawnia do startu w 3D FITA, organizowanym przez PZŁucz.
2. czy w tym celu wystarczy ważna licencja "tarczowa" PZŁucz ?
3. czy w tym celu wystarczy licencja Polish Archery 3D, aktualizowana na 2011 ?
3. A może żadna nie jest konieczna by wystartować ?

pozdrawiam

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2011, 10:49:52 am »
Oj Lucjan tak się składa że jesteś reprezentantem z ramienia zawodników 3D wobec PZŁucz i jako jedyny jak na razie prowadzisz z nimi niczym nie skrepowane rozmowy .
Jako od reprezentanta sporej rzeszy łuczników 3D spodziewamy się konstruktywnego przedstawienia faktów i uzgodnień które poczyniłeś.
Zainteresowany strzelec 3D Adam Cymkiewicz

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 17, 2011, 11:29:15 am »
Prościej byłoby się porozumieć gdybyś włączył telefon.

lukilak1994

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 17, 2011, 12:13:13 pm »
Tak więc gdzie trzeba wyslac zdjecie, dane osobowe, ile pieniązkow przelac itd. aby otrzymać licencje na te wszystkie zawody?? ( zaznaczam ze licencji nie posiadam)
Za niedługo 1 zawody terenowe, a wiec nie ma za duzo czasu. :/
 Czekam na odp. od osób odpowiedzialnych za licencje(PW)
Pozdrawim Łukasz Przybylski

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 17, 2011, 05:07:45 pm »
A ja to wszystko mam gdzies !!! Tak się porobiło, że nie mam zamiaru kupować żadnej licencji i bawić się w te gierki. W minionym sezonie załapałem bakcyla na zawody 3D, z niecierpliwoscią oczekiwałem na kolejny sezon, niestety się rozczarowałem. Cały ten sport stracił swój urok. Szkoda. Chyba pojawię się na tych zawodach regionalnych, zlotach, czy jak to się teraz będzie nazywało, ale to już nie będzie to samo.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

PK

  • Gość
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 17, 2011, 08:37:55 pm »
A ja to wszystko mam gdzies !!! Tak się porobiło, że nie mam zamiaru kupować żadnej licencji i bawić się w te gierki.

Nie ma co panikować, na pewno wszystko się unormuje i przejściowy rozgardiasz informacyjny organizatorzy wyprowadzą na prostą. Mamy rok przełomowy,...popróbujemy różnego strzelania, zobaczymy.

Narzekaliśmy na PZŁucz., że olewa nieolimpijskich łuczników i nieolimpijskie dyscypliny,...więc jak pojawia się szansa na rozszerzenie oficjalnego repertuaru polskiego łucznictwa...skorzystajmy. Oceniać będziemy po fakcie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 08:47:44 pm wysłana przez PK »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Kalendarz zawodów 2011
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 17, 2011, 08:47:39 pm »
A ja to wszystko mam gdzies !!! Tak się porobiło, że nie mam zamiaru kupować żadnej licencji i bawić się w te gierki.
y

Kolego nie dramatyzuj. Zwracam uwagę, że korzystasz z czyjejś pracy a dokładnie osób organizujących 3D. Jeśli nie akceptujesz stanu bieżącego i tego, że jest chwilowo sytuacja niewyjaśniona to załóż swoją organizację. Obrażanie się na całyświat jest trochę nie na miejscu.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE