Autor Wątek: Pozdrowienia z Wrocławia  (Przeczytany 1756 razy)

Lukasz Urbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Pozdrowienia z Wrocławia
« dnia: Wrzesień 28, 2015, 07:56:39 am »
Strzelam rekreacyjnie, tarczowo, z łuku klasycznego. Od trzech lat.

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Pozdrowienia z Wrocławia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2015, 09:13:58 pm »
Witaj,

to masz spore doświadczenie w porównaniu ze mną. Dziwne że tak późno dotarłeś na forum. Gdzie zdobywałeś wcześniej wiedzę?
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Lukasz Urbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pozdrowienia z Wrocławia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2015, 07:11:36 am »
Wcześniej to od najgorszego nauczyciela w łucznictwie - youtube. Nałapałem pełno złych nawyków. Od jakiegoś czasu mam okazjonalny kontakt z trenerami Unii Pielgrzymka i powoli się pozbywamy tego co złe.

A forum przeglądam od dawna. Teraz dopiero zacząłem pisać.

Pozdrawiam

Munin

  • Gość
Odp: Pozdrowienia z Wrocławia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2015, 05:21:20 pm »
Wcześniej to od najgorszego nauczyciela w łucznictwie - youtube.
Polemizowałbym z tym stwierdzeniem, jest dużo dobrych filmów instruktażowych ale początkujący ma problem z odróżnieniem wiedzy od pseudowiedzy. Czasem nawet kontakt z tymi co to niby wiedzą i mają dużo doświadczenia skutkuje nabyciem złych nawyków. Bo posiadanie wiedzy to jedna a umiejętność jej przekazywania to drugie, trzecie jest chęć jej przekazania. Zazwyczaj spotykamy w filmach youtubowych ludzi z niewielką wiedzą ale dużą chęcią jej przekazania.

We wrocku masz trochę ludzi i miejsc gdzie można wiedzę teoretyczną i praktyczną otrzymać niezależnie czy strzelasz z klasyka bez dodatków, czy z dodatkami czy z bloczka.

Lukasz Urbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pozdrowienia z Wrocławia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2015, 10:40:04 am »
Wcześniej to od najgorszego nauczyciela w łucznictwie - youtube.
Polemizowałbym z tym stwierdzeniem,

Widzisz, korzystałem z takich kanałów jak performace archery https://www.youtube.com/user/perfarch. Uważam, że jest na bardzo wysokim poziomie i na prawdę wiele wiedzy tam można zdobyć. Bardzo cennej wiedzy. Ale mimo to, pełno złych nawyków i tak złapałem. Teraz już wiem, że nic nie zastąpi kontaktu z trenerem, który przyjrzy Ci się jak strzelasz, jaką masz postawę, etc... Teoria to jedno, a praktyka...

Munin

  • Gość
Odp: Pozdrowienia z Wrocławia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2015, 04:30:36 pm »
Niestety ale samemu siebie się nie widzi i tu jest łatwo o popełnianie błędów a wiele rzeczy zwyczajnie nie widzisz na filmie bo o nich nie wiesz.
Jeden znajomy powrócił do łucznictwa po kilkunastu latach przerwy i od razu wydumał sobie, że jak ma się uczyć strzelać na nowo to może każdego rodzaju to dlaczego nie tradycyjnego łucznictwa koreańskiego. Z tym, że on zdawał sobie sprawę z tego, że korzystając tylko z youtuba nie da rady tego zrobić jak należy. Nagrywa swoje treningi i które później ogląda, co któryś film wrzuca na youtuba i wysyła linki do zaprzyjaźnionych łuczników z prośbą o krytykę postawy i ewentualne korygowanie zauważonych błędów. Nie mniej jednak co rusz widzę jak pisze, że bardzo mu brakuje kogoś kto by go w tyłek kopnął za popełniane błędy i zmuszał go do korygowania ich na bieżąco. Do wielu "prawideł" koreańskiego łucznictwa tradycyjnego gość dochodził tysiącami strzałów a i tak to co mu z tego wyszła była minimalnie inna od tego jak to robić powinien. Kiedyś mi palnął wykład zmian przez które przechodził to była to bardzo ciekawa opowieść, nie miałem pojęcia ze takie drobne detale jakie modyfikował mają tak duże znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 04:34:19 pm wysłana przez Munin »

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Pozdrowienia z Wrocławia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2015, 07:36:07 pm »
Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach, to prawda że samemu to najlepiej się ryby łapie i to nie zawsze. Doświadczony łucznik obok, przy treningu..... bezcenne. Pozdrowienia z Wrocławia  ;)
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500