Autor Wątek: transport łuku  (Przeczytany 13000 razy)

la.pier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
transport łuku
« dnia: Listopad 23, 2011, 01:47:28 pm »
Witam.
Posiadał łuk bloczowy pse deer hunter
nie jest to dość duży łuk ale,
Zawsze transportowałem go w pokrowcu cartela na tylnim fotelu w samochodzie i w sumie nigdy nie musiałem odkręcać ramion od majdanu.
Ostatnimi czasu pomyślałem czy by go nie wziąść na rower (2 hobby)
i teraz pytanie. W jaki sposób można tak łuk przetransportować.
szukałem jakiś plecaków ale w całości do niego łuk i tak nie wejdzie.
czy po odkreceniu ramion i ich skręceniu ponowna jest niezbędna regulacja. Łuk w 3 kawałkach do plecaka bym jakoś zmieścił i jak wygląda takie skręcanie w lesie bez prasy

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2011, 01:56:41 pm »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2011, 03:13:58 pm »
Witaj . ja uzywam plecaka dla kiteboarderow peter lynn vortex , jest bardzo pojemny , zmiescisz luk , tube ze strzalami oaz wszelkie potrzebne drobiazgi .

http://www.powerkiteshop.com/news/peterlynnvortextest.htm

Kieszen plecaka powieksza sie poprzez odpiecie podlogi i jego rozsuniecie .
Pozdrawiam :)
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2011, 03:14:38 pm »
proponuję coś takiego,milion zastosowań,ja woziłem w tym PSE Nova,gabaryty te sama co deer hunter    http://allegro.pl/worek-transportowy-us-army-stan-bdb-i1932298892.html
Samick Woodsman 50#

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2011, 01:00:06 pm »
A może doszyć tylko ramiączka z jakiegoś starego plecaka tak by móc go wozić na plecach?

PK

  • Gość
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2011, 01:08:50 pm »
Do większości zwykłych, niewielkich plecaków bez problemu przypniesz łuk w ten sposób:


należy jednak uważać by łukiem nie stuknąć lub go nie otrzeć...

obecnie używam czegoś takiego:
http://video.primos.com/productPlayer.aspx?tID=1&pID=8c8c88b9-de0e-45e3-9ed2-43c555987c9c

...gdzie wrażliwe elementy łuku jak cięciwa i krzywki - są b. dobrze chronione, a na celownik zakładam oddzielny pokrowiec zabezpieczający.
Polecam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 01:19:19 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

ArchDevil_Fabian

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2011, 06:09:58 pm »
To jest dobre na lato gdzie samochodem się nie chce jeździć.
Bear Carnage, Qad Ultra-Rest HD, Toxonics HD55, Trophy Ridge ShockStop Delux, TruBall Cyclone
<Bowhunting.pl>

chris

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2012, 10:22:29 am »
Do większości zwykłych, niewielkich plecaków bez problemu przypniesz łuk

obecnie używam czegoś takiego:
http://video.primos.com/productPlayer.aspx?tID=1&pID=8c8c88b9-de0e-45e3-9ed2-43c555987c9c

...gdzie wrażliwe elementy łuku jak cięciwa i krzywki - są b. dobrze chronione, a na celownik zakładam oddzielny pokrowiec zabezpieczający.
Polecam.

Szukam właśnie sensownych patentów na kilkugodzinne spacerowanie z bloczkiem i ciekawi mnie Twoje zdanie jako praktyka - Który patent: "plecakowy" czy to "nosidło" jest Twoim zdaniem lepszy? Bo tak na pierwszy rzut oka łuk przypięty do plecaka robi wrażenie wygodniejszego.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 10:24:00 am wysłana przez chris »

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2012, 11:09:32 am »
Który patent: "plecakowy" czy to "nosidło" jest Twoim zdaniem lepszy?

Zdecydowanie nosidło.
Szybszy dostęp do łuku, lepsze zabezpieczenie przed uderzeniami łukiem o gałęzie,...itp. (Jeśli do tego ma być jeszcze plecak, to zawsze można do niego łuk przypiąć, nie zdejmując z łuku nosidła).
Niestety na plecaku łuk jest w miarę bezpieczny wyłącznie w otwartym terenie lub w niezalesionych górach,... ale w lesie, gdy trzeba niekiedy przechodzić schylając się pod niskimi gałęziami...o wiele trudniej kontrolować gabaryty bagażu na plecach... i łuk jest narażony na niezamierzony kontakt z otoczeniem.
Ponadto dobrze jest mieć sposób na bezpieczny transport łuku...w przypadku gdy plecaka nie potrzebujemy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 03:27:48 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Monster

  • Gość
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2012, 03:02:36 pm »
To wszystko zależy, jaki łuk chce się transportować. Inaczej transportuje się duże łuki na zawodach 3D lub na zawodach tarczowych. A na transport w trudnych warunkach myśliwskich (temat dotąd nie poruszany) najlepiej schować łuk do plecaka. Lecz do plecaka zmieści się tylko mały łuk myśliwski.

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2012, 03:58:03 pm »
najlepiej schować łuk do plecaka...

 :)....Gorzej, gdy plecak pełni już właściwą sobie rolę...i zawiera nieco innych przydatnych rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 04:00:48 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Monster

  • Gość
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2012, 04:41:22 pm »
Właściwą rolą plecaka jest zmieszczenie wewnątrz rzeczy do przeniesienia. By te rzeczy nie kolidowały ze sobą wewnątrz - mądrzy ludzie wymyślili takie niesamowicie skomplikowane rzeczy, jakimi są... przegródki.
Zatem można do oddzielnej przegródki włożyć łuk, a jak ktoś chce może jeszcze dla pewności włożyć łuk w ochronny pokrowiec:


Jeden warunek - łuk nie może być duży.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2012, 05:52:05 pm »
Ja noszę w dużym pokrowcu myśliwskim-do broni palnej, wystaje stabilizator, troszkę, żadnych problemów w terenie, a jestem jak dzik, wciskam się w najbardziej gęste zarośla, i obserwuję oczywiście. Jest to też dobra i tania alternatywa, lecz łuk mysi być jak modelka,lub wypłata bezrobotnego-dłuuuuuuugo oczekiwana i cienka, że cieknie między palcami.   ;).  bmk-30. po tuningu + luneta 3x9x40. Ewentualnie spining+ lekki zestaw płociowy, oczywiście nie wszystko na raz.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

chris

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2012, 06:36:44 pm »
...można do oddzielnej przegródki włożyć łuk, a jak ktoś chce może jeszcze dla pewności włożyć łuk w ochronny pokrowiec

Jeden warunek - łuk nie może być duży.

:) niestety moja "armata" ma ATA=41", więc noszenie w plecaku sobie daruję. Ale to nosidło, o którym pisał Piotr może być dobrym rozwiązaniem o ile dodatkowo zabezpieczy się celownik i podstawkę. Może porozmawiam z jakimś szewcem, czy i za ile podjąłby się zrobić takie nosidło pod konkretny łuk.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: transport łuku
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2012, 06:39:31 pm »
rymarz, lub tapicer, koszt około 100zł. jak masz materiał.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.