Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy  (Przeczytany 13358 razy)

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2010, 03:17:31 pm »
Jakbym miał wybrać jedną z tych trzech opcji na strzelanie do tarczy zdecydowanie wziąłbym Hoyta. To typowa tarczówka.

Maxxis Dangerous Game zupełnie na tarczę się nie nadaje. To sprzęt do strzelania "rakietami" a nie strzałami.

Bowtecha nie brałbym ze względu na dzielone ramiona.

To takie moje subiektywne zdanie....

Radziu87

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8

Myszoor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Mysia Perć : )
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2014, 07:42:40 pm »

Piotrek W.

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2014, 01:07:06 pm »
Strona bowhunting.pl została zmieniona/zreorganizowana. Obecnie forum nie działa.

Możesz szukać informacji tu: www.bowhunter.pl

Hoyt Vector Turbo

NAP Apache
HHA optimizer 5519 + Rheostat
Fuse Connexion 8"  / Beiter 28''
Easton Powerflight/Axxis

Myszoor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Mysia Perć : )
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2014, 04:23:56 pm »

Ździsiu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2014, 11:06:38 am »
Wybrałem Stingera 3G na początek myśle o sile 50#,60#,70# i długosci do 31", chce polować wiec jak myślicie to dobry wybór ?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2014, 11:52:42 am »
W relacji cena/możliwości dobry.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2014, 01:35:27 pm »
z tego co wiem to BALROG ma na sprzedaż swojego Bear Legion 70# z osprzętem, jest to idealny łuk do tego co szukasz. to jest ten mniejszy z tych dwóch łuków z fotki. Ceny oczywiście nie znam, ale nowy kosztuje około 1600 zł, wiec za używke pewnie wyjdzie podobnie co Stinger 3G albo i mniej, a łuk chyba lepszy.

http://compound-bows.findthebest.com/compare/3-155/PSE-Stinger-3G-vs-Bear-Legion nie bardzo kumam te oceny bo w parametrach ma wyższą notę Bear 68,8 do 58 Stingera, a znowu na dole 56% ludków łosowało za Stingerem a tylko 44% za Legionem.

ale podpytaj na forum o te dwa łuki, Jaco miał długo Stingera, Balrog znowu tego Legiona coś pewni o nich wiecej napiszą.

http://www.sagittarius-archery.eu/luk-bloczkowy-bear-legion-p-50.html



http://www.forumlucznicze.pl/index.php?action=profile;u=4190
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 01:41:14 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Ździsiu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2014, 02:39:02 pm »
wielkie dzieki, dałeś mi do myślenia i znowu pełno stron i opini do przeczytania :P w sumie zanm opinie jaca na temat stingera 3g i jest bardzo pozytywna, w sumie nie wiem nic o legionie ale za to podoba mi sie to ze jest mały, bardziej praktyczny w polowaniu, a co do ceny to i tak chcesz wszystko nowe.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2014, 02:53:41 pm »
No to masz o czym myśleć, choć osobiście nie mam nic przeciwko kupowaniu używanych łuków z pewnej ręki. No ale co nowe to nowe. Kwestia budżetu, poza samym łukiem jeszcze dojdzie podstawka pod strzałe, do polowań to najwygodniejsza na początek typu whisker, celownik kilku pinowy (3-5), spust, komplet strzał, klucze do regulacji, jakiś kołaczan pewnie montowany do łuku, tłumiki drgań, wosk, zapasowe lotki, maszynka do ich klejenia, klej do lotek, wosk do cięciwy, to taki zestaw na początek minimum ......

Osobiście bym szukał dobrej używki.

Pozdro,
Marek
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 02:56:10 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2014, 02:57:24 pm »
To są łuki raczej podobnej klasy. O Stingerze mogę powiedzieć że jest mocno wybaczalny jak łuk myśliwski, dużo bardziej niż np CRX. Dość cichy, prawie bez drgań. Ale jest to okupione mniejszą prędkością w granicach 306 fps. Generalnie nie miałem żadnych zastrzeżeń do niego podczas użytkowania. Zaletą też jest duży zakres regulacji, ponad 20 lbs, DL 25.5-30.5. Zaletą na początek też jest one cam. Powiedziałbym ze bardzo celny jak myśliwka. No i cena - jeszcze nie dawno o takim łuku w tej cenie można było pomarzyć. Mały łuk to dla mnie raczej wada, widzę że każdym calem ATA więcej strzała ląduje bliżej środka jeśli coś spieprzymy. No ale ja nie poluję i nigdy nie będe, chociaż po krzaczorach z łukiem bywa że chodzę. Reasumując łuk dobry ale są na pewno łuki bardziej wyspecjalizowane do polowania, no ale to trzeba dopłacić. No i zdecydować się czy zależy nam na prędkości czy wybaczalności bo te cechy rzadko idą w parze. Te pochwały oczywiście uwzględniają cenę, wiadomo są lepsze łuki, inaczej bym nie zmieniał.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 03:11:59 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2014, 03:02:45 pm »
tu się z Jackiem zgadzam jako nowy łuk cena stingera w przełożeniu na walory ciężko znaleźć coś porównywalnego, pytanie jakiej długości naciąg kolega potrzebuje bo coś o 31" było, a tyle ma akurat legion.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Ździsiu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2014, 05:46:47 pm »
w sumie jesli łuk ma 29" długości naciągu to i tak moge go ustawić na 30 lub 31" jesli jak piszą ma szeroki zakres regulacji.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2014, 06:05:29 pm »
Najpierw to ustal jaka dlugosc powinienes miec.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Ździsiu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 10, 2014, 06:13:29 pm »
jak mam dokładnie ustalić, mierze odległość od czubków palców do klatki i mam jakies 70 cm a mam 188 wzrostu, co ja kur... mutant jakiś :P