Autor Wątek: Propozycja dla administratorów  (Przeczytany 7659 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2016, 03:35:20 pm »
No cóż na to nic nie poradzimy.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2016, 03:57:08 pm »
Jest sympatycznie ale czasami mam wrażenie jakby to forum umierało. Czasy świetności chyba to forum już ma za sobą.  Możemy próbować to sami zmienić ale trzeba większego zaangażowania, nowych tematów i ożywionych dyskusji :-)

Dla mnie to źródło informacji a nie tania internetowa rozrywka. Wolę konkretnie poczytać to co mnie interesuje i iść postrzelać zamiast żyć w świecie wirtualnym i o strzelaniu gadać. Nie wyobrażam sobie takiego molocha jak Archerytalk gdzie dziennie lecą dziesiątki postów.
Dla mnie to też kopalnia wiedzy ale żeby było jej dużo to powinni ludzie się nią dzielić. Strzelania na świeżym powietrzu nic nie zastąpi i forum nie jest po to żeby strzelanie zastąpić gadaniem. Nikt z nas do tego raczej nie zmierza.

Munin

  • Gość
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2016, 04:05:48 pm »
Co do opłacania domeny i forum - to konkretne działa na darmowej bazie phpBB.
PHPBB to nie baza tylko "aplikacja" pozwalająca na prowadzenie forum.

Domena jest opłacona fakt - bo jest .pl - ale z drugiej strony czy komuś przeszkadzałoby gdyby zamiast na forumlucznicze.pl wchodził na forumlucznicze.phorum.pl / jaimojluk.phorum.pl ?
Może garść faktów, odnowienie domeny .pl to koszt roczny około 50 zł, hosting to zalezy gdzie i jaki (nie chce mi się szukac gdzie u kogo jest złożone tut forum) ale tak od 30 zł rocznie z limitem transferu 20Gb (moim zdaniem to forum nie generuje nawet 10 w obecnej sytuacji) do 120 zł za 200 Gb limitu transferu.
Darmowy hosting ma swoje wady i ograniczenia, nie polecam bo to jednak u kogoś i jak to w zyciu wszystko co za darmo jest drogie.

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2016, 04:25:59 pm »
Oczywiście ze najlepszym wyjściem byłoby dać więcej możliwości działania modom, zakładanie nowego forum powinno być ostatecznością, ale dopóki nie będzie konkurencji to to forum bedzie tak właśnie egzystować w stanie agonalnym w nieskończoność. Przecież najwiecej postów jest tutaj dodawanych przez początkujących, wiec zapotrzebowanie jest. Niestety większość tylko pyta zamiast szukać, a jest to efektem tego, ze się na to pozwala, moderatorzy nie mogą wyciągać konsekwencji z łamania regulaminu, w sumie nie ma się co dziwić ze każdy pyta a nie szuka bo jest tu straszny bałagan i cieżko cokolwiek znaleźć, o czym pisałem w pierwszym poście.

Administrator jeżeli bardzo chce buc administratorem, spoko niech bedzie ale niech podzieli się swoją "władza" z modami, którzy wspólnymi siłami odbudują to forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2016, 09:31:50 am »
Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie ma tu nikogo kto zna osobiście admina.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2016, 11:50:32 am »
Może jednak warto założyć coś rownolegle bo jak się to forum wysypie na dobre to będziemy się szukać koledzy po całym internecie. Jak to babcia mawiała - niektóre rzeczy trzeba załatwić za żywota.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2016, 02:45:16 pm »
Z Markiem (administratorem i założycielem forum) znamy się od kilku lat - co prawda nie osobiście ale mailowo i telefonicznie trochę przegadaliśmy. Ja osobiście chciałem mu bardzo podziękować za bezinteresowne stworzenie tego forum oraz jego utrzymywanie. Za każdym razem sam opłacał domenę i serwer. Może nie są to i duże kwoty ale opłacał je sam i nigdy nie wołał o  ich zwrot.
Co do jego braku obecności - może po prostu ma taką pracę że tego wolnego czasu ma dużo mniej od nas tu piszących i czytających, a może nie ma go w ogóle. Życie pisze różne scenariusze...
Pełnię funkcję moderatora w dziale giełda, ale niestety opcja moderatora nie uprawnień na tym forum do wprowadzenia zmian przez was postulowanych.
Proponuję podjąć dyskusję na temat kształtu przyszłego forum, po zebraniu wniosków z życzeń i zażaleń przekażę je Markowi i postaram się go namówić na ich wprowadzenie (aczkolwiek nie chcę i nie mogę nic nikomu obiecać w 100%). Na ten moment czynnymi moderatorami jest Tomek i ja. Proponowałbym zarys kategorii forum (nowych/zmian) a dopiero wtedy propozycje moderatorów. Kolejne pytanie ilu i co zrobić gdy chętnych będzie więcej. Głosowanie?

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Propozycja dla administratorów
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2016, 03:17:36 pm »
Cześć.
Jak już pisałem gdzieś kiedyś, jednym z większych problemów tutaj jest duże ograniczenie możliwości administratorów. Jeśli dostaniemy większe uprawnienia to dużo będzie można poprawić. Co do podzielenia działów głównych to tu jest duży problem bo trzeba by zmienić część struktury forum i wszystkie dotychczasowe wypowiedzi analizować które w jakim dziale umieścić, a jest ich setki i zajęło by to kilka dobrych dni.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 03:21:04 pm wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »