Autor Wątek: ILF czy coś innego (F1?) dla młodego poczatkujacego?  (Przeczytany 1575 razy)

Munin

  • Gość
ILF czy coś innego (F1?) dla młodego poczatkujacego?
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:48:52 am »
Witam
Młody ludź zaczyna przygodę z łucznictwem, 13 lat, 185 cm wzrostu, 195 cm rozstawu łap, 65 kg.
Na początek sprzętu ma więcej niż będzie w stanie obsłużyć poza tym i tak jechał będzie przez większość czasu na klubowym sprzęcie startowym a w domu "polarisów" do wyboru będzie miał kilka. Jak się wdroży (czyli za 6-9 miesięcy) chcę mu kupić coś z nieco wyższej półki ale nie mam pojęcia co jest w klasycznym istotne a na co nie warto uwagi zwracać.
Jak rozumiem lagi, V-bary, celowniki, stringery są względnie uniwersalne i mogą być stosowane niezależnie od rodzaju mocowania ramion bo jest to uzależnione od standardu gwintu a nie od widzi_mi_się producenta łuku.
Będę polował na używki na różnych forach i portalach aukcyjnych ale chcę wiedzieć w co warto inwestować a co omijać łukiem szerokim.
Proszę o sugestie czy inne podstawowe informacje o sprzęcie, postaram się na bieżąco uzupełniać wiedzę teoretyczną żeby wykorzystać informacje od Was jak najlepiej.
Z góry dzięki
Pozdrawiam

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: ILF czy coś innego (F1?) dla młodego poczatkujacego?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2015, 05:12:04 pm »
Hehe powiem Ci, że szacun! 13 lat i 185cm, łapy długie jak goryl. Będzie większym łucznikiem niż ja, a ja mam 194cm i 31,5"DL. Oby moje bobasy też nie zostały przy parterze ;)

Pozdrawiam
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Munin

  • Gość
Odp: ILF czy coś innego (F1?) dla młodego poczatkujacego?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2015, 05:50:49 pm »
Rodzice młodego niscy nie są ale wzrostem ojca już przeskoczył, rozpiętością łap chyba już też...
A jego ojciec się śmiał, że jego 15 cm więcej w łapach niż wzrostu to dowód na to, że przodkowie za wcześnie z drzewa zeszli  ;D