Autor Wątek: Sklepy łucznicze online  (Przeczytany 19237 razy)

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2011, 01:11:30 pm »
Tak, Bowhuntersuply wysyła do Polski. Przesyłki mają w rozsądnych cenach. Taniej bedzie bez pośrednictwa e-Bay. Mają jednak mniejszy wybór niż Bowhuntersuperstor. Przesyłki bezpośrednio do Polski są droższe w tym drugim sklepie, ja jednak wysyłam od nich w obrębie USA. Ostatnio za paczkę 4 lub 5 kg zapłaciłem 7.5$. Czasem czegoś nie ma na sklepie i najpierw wysyłają to co mają a później dosyłają na własny koszt.
Ja zamawiałem w obu sklepach i jestem bardzo zadowolony.


Jeśli chodzi o opłaty celne to progiem w UE jest 22 EURO. Oba ww. amerykański sklepy zamieszczają fakturę. Czasem jednak z niewiadomych względów paczka na cło nie wchodzi.


Jakie miałeś problemy z Bowhuntersuperstor jeśli można wiedzieć?

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2011, 01:17:24 pm »
Bear Charge w mega zestawie kosztuje 539$ czyli jakieś 1510,00 PLN.

http://www.huntersfriend.com/2010_Bear_Charge_Compound_Bow/bear_compound_bow_package_cheap.htm

 w Polsce dużo uboższy zestaw to koszt 1650,00 bez strzał i torby lub sztywnej walizki.

Zamawialiście juz coś od nich? jakie mogą byc przybliżone koszty przesyłki?Vatu cła?

Czy warto sobie głowę zawracać o trochę ponad 100 złotych?
Moim zdaniem nie.
Kupując w sklepie problem np gwarancji masz załatwiony.
Te łuki widziałem w sklepie u Dawida - "sklepłuczniczy" -jeżeli się nie mylę w cenie poniżej 1600. Dowiedz się może aktualna oferta będzie korzystniejsza niż kombinowanie z zakupem za granicą.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2011, 01:22:32 pm »
Przy małej różnicy lepiej kupić w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 01:35:22 pm wysłana przez SUAHTTAM »

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2011, 12:53:02 am »
Tak, Bowhuntersuply wysyła do Polski. Przesyłki mają w rozsądnych cenach. Taniej bedzie bez pośrednictwa e-Bay. Mają jednak mniejszy wybór niż Bowhuntersuperstor. Przesyłki bezpośrednio do Polski są droższe w tym drugim sklepie, ja jednak wysyłam od nich w obrębie USA. Ostatnio za paczkę 4 lub 5 kg zapłaciłem 7.5$. Czasem czegoś nie ma na sklepie i najpierw wysyłają to co mają a później dosyłają na własny koszt.
Ja zamawiałem w obu sklepach i jestem bardzo zadowolony.


Jeśli chodzi o opłaty celne to progiem w UE jest 22 EURO. Oba ww. amerykański sklepy zamieszczają fakturę. Czasem jednak z niewiadomych względów paczka na cło nie wchodzi.


Jakie miałeś problemy z Bowhuntersuperstor jeśli można wiedzieć?
pisałem już o tym ale w skrócie:
obiecali przesyłkę przed konkretną datą
o to pytałem przy pierwszym kontakcie i było : "bedzie pan zadowolony"
znajoma wylatywala z kanady 17 marca a ja z nimi sie umawiałem na 15 marca i mieli na to okolo tygodnia
przesylka przyszla 18 marca gdy ona juz wyladowala w Europie
tymczasem wraca do Kanady dopiero w maju
pieniadze utknely a Mark sie wypial,
czekalem az zrobia mi combining az w koncu zaplacilem sumę shippingu za kazdy przedmiot z osobna zeby nie opóźniać. za te pieniadze powinien nadac express skoro obiecal wyrobic sie przed 15 marca. teraz mam tak że blisko 400 dolcow poszlo do sklepu a ja jestem bez sprzetu i nie wiadomo co dalej. znajoma wroci w maju, odbierze (lub nie bo może zrobią zwrot) paczkę i wtedy nada z Kanady (za kolejne koszty). Suma sumarum wyjdzie podobnie jak w Polsce a sprzet mialbym juz dawno. teraz nie ma sensu kupowac dopoki sprawa sie nie wyjasni. no chyba ze nastawie sie ze sprzet jak juz dotrze pojdzie do sprzedazy a ja teraz znowu wydam pieniadze na nowe spusty i celownik dla szwagra. Najgorsze jest to że nawet na dzisiejszym treningu czułem że spust kciukowy pomógłby zrobić lepszy wynik. mozna sie wkurzyć.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2011, 01:26:46 pm »
Zgadzam sie z przedmowcą. Maja najwiekszy wybor ze wszystkich istniejacych sklepow i najnizsze ceny. Jesli kupujesz u nich przez e-Bay to trzeba zaczekac na obliczenie kosztu wysylki lączonej, a natomiast na stronie dzieje sie to automatycznie. Moim zdaniem jesli paczka miala poslizg to jeszcze nie jest powod zeby ich skreslać. Przeciez mogla zawieść firma kurierska. U mnie wszystko dochodzi cale i zdrowe, daja gratisy i rabaty. W Polsce tez nie zawsze jest wszystko od reki.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2011, 06:55:10 pm »
Zgadzam sie z przedmowcą. Maja najwiekszy wybor ze wszystkich istniejacych sklepow i najnizsze ceny. Jesli kupujesz u nich przez e-Bay to trzeba zaczekac na obliczenie kosztu wysylki lączonej, a natomiast na stronie dzieje sie to automatycznie. Moim zdaniem jesli paczka miala poslizg to jeszcze nie jest powod zeby ich skreslać. Przeciez mogla zawieść firma kurierska. U mnie wszystko dochodzi cale i zdrowe, daja gratisy i rabaty. W Polsce tez nie zawsze jest wszystko od reki.
nadawca nie powinien obiecywać jeśli nie jest pewien czy dojdzie na czas gdyż wyraźnie zapowiedziałem iż jest to parametr krytyczny.
Mogl nadac expressem (chetnie bym doplacil) i przesylka bylaby w max 3 dni.
teraz wszyscy byliby naprawdę zadowoleni,
2spusty i celownik znajoma przewiozlaby choćby w bagazu podrecznym i nie zaplacilbym ani cla,vatu ani za przesylke. teraz mam wielki problem. nie powinien obiecywac a ja nie powinienem tak lekkomyslnie i naiwnie liczyć na ich deklaracje. moj błąd.
ceny mają rzeczywiście dobre ale wspomniany przeze mnie alternatywny sklep wcale nie ma gorszych a dużo niższe ceny wysylki wiec chyba wychodzi na plus,
jedynie wybór trochę mniejszy,
jeśli ktos więc ma z bowhuntersuplystore (BHSuplyS) pozytywne doświadczenie to wydaje mi się że w większości wypadków będzie to lepszy wybór niż nieszczęsny masowo traktujący klientów BHSuperS.

PK

  • Gość
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2011, 08:23:19 pm »
Z moich skromnych doświadczeń z bezpośrednim kupowaniem sprzętu łuczniczego w USA...-  byłem jedynie profesjonalnie i szybko obsłużony przez producentów sprzętu, natomiast np sklep Hunter's Friend ? ... >:(żenada. Olewactwo, brak odpisywania na e-maile, wielomiesięczne oczekiwanie, bez usprawiedliwienia i przeprosin,... jak jakaś republika bananowa, a nie USA.
Za to sklepy europejskie...normalna, życzliwa obsługa, korespondencja i szacunek dla klienta.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2011, 08:52:58 pm »
No właśnie tylko kupując w Usa - przy założeniu przywózki "ekonomicznej" jesteśmy w stanie zaoszczędzić. A kupując w |Europie różnica nie będzie wielka a wtedy lepiej kupić w kraju będzie mniej kłopotu.

Poza tym nie każdy kupujący za granicą , nawet w Europie, przyzna się , że w ostatecznym rozrachunku wydał więcej niż w POlsce by go dany sprzęt kosztował. Bo to już nie wypada, że dał się przechytrzyć....

Dam przykład: kupowałem z Kanady APĘ tam kosztowała 950 dolarów tamtejszych. W Niemczech dealer zostawił cyferki tylko waluta się na Euro zmieniła , a było wtedy około 4,60 za sztukę.
Kupując w Ameryce i przywożąc "jakoś tam" miałbym łuk za ok 3000 , a tak wydałem ok 4500.  Okazało się , że za tyle samo zakupiłbym ten łuczek w pewnym sklepie w Polsce u kolegi Dawida.
Nie wiem jak Wy , ale ja się nie będę bawił w kombinowanie. Lepiej w tym czasie zarobić na ewentualną marże w naszym sklepie lub po prostu postrzelać.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

PK

  • Gość
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2011, 09:02:48 pm »
...Lepiej w tym czasie zarobić na ewentualną marże w naszym sklepie lub po prostu postrzelać.
Wg mnie...najbardziej niemiłe w zakupie łuku...jest nie te 100-200zł w te czy we w te, tylko wydłużony czas oczekiwania. Zwykle wybieram tego sprzedawcę, który sprawę załatwi sprawnie i szybko... bo też szkoda mi czasu by nie strzelać  ;).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2011, 10:45:07 pm wysłana przez PK »

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2011, 10:52:19 pm »
No właśnie tylko kupując w Usa - przy założeniu przywózki "ekonomicznej" jesteśmy w stanie zaoszczędzić. A kupując w |Europie różnica nie będzie wielka a wtedy lepiej kupić w kraju będzie mniej kłopotu.

Poza tym nie każdy kupujący za granicą , nawet w Europie, przyzna się , że w ostatecznym rozrachunku wydał więcej niż w POlsce by go dany sprzęt kosztował. Bo to już nie wypada, że dał się przechytrzyć....

Dam przykład: kupowałem z Kanady APĘ tam kosztowała 950 dolarów tamtejszych. W Niemczech dealer zostawił cyferki tylko waluta się na Euro zmieniła , a było wtedy około 4,60 za sztukę.
Kupując w Ameryce i przywożąc "jakoś tam" miałbym łuk za ok 3000 , a tak wydałem ok 4500.  Okazało się , że za tyle samo zakupiłbym ten łuczek w pewnym sklepie w Polsce u kolegi Dawida.
Nie wiem jak Wy , ale ja się nie będę bawił w kombinowanie. Lepiej w tym czasie zarobić na ewentualną marże w naszym sklepie lub po prostu postrzelać.

Pozdrawiam
coś w tym jest,
jestem tego żywym przykładem,
zamroziłem kasę a może nawet straciłem,
wciąż strzelam ze spustu który mam od 3 lat (2 nowe gdzieś krążą po hameryce)
a szwagier wciąż celuje z midasa mojej żony. Aż mi głupio zachęcać ją do strzelania bo czym będzie celowała. Szwagier tak się rwie do strzelania że popadłby w depresje gdyby mu to utrudnić. A ja się tylko wkurzam bo mógłbym sobie teraz pykać z kciukowego myśląc o zawodach w Kielcach.

ehhhhhh.....

Miki

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:17:57 pm »
Ja zamawiałem w Bowhunters Supply Store w sumie 2rzeczy,peepa i celownik Viper,czas oczekiwania przesyłki po nadaniu to ok.1,5tyg. z tym że celownika nie mieli na stanie więc musiałem poczekać ok.3tyg ale jestem mimo wszystko zadowolony z współpracy,bo dopisują na maile i koszty wysyłki są przyzwoite.Niestety do celownika dowalili dopłatę 91zł :(cła.czyli zamiast 300zł wyszedł 400.
A jak ominąć cło.Ja zamawiałem u znajomego w stanach łuk,on go kupował,wypakowywał z oryginalnego pudła więc sprzęt wyglądał na używany(bo oryginalnie nie zapakowany)i wysyłał statkiem a nie drogą lotniczą.Tylko czas oczekiwania to miesiąc ale przesyłka to koszt ok.25$
BOWTECH ADMIRAL

PK

  • Gość
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 29, 2011, 04:01:48 pm »
No proszę, popularny HF otworzył swoją internetową filię dla zaopatrywania Europy:
http://www.huntersfriend.eu/england/index.htm
...miejmy nadzieję, że teraz zakupy u nich nie będą tak stresujące... :).

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 29, 2011, 09:31:37 pm »
Tak myślę, że "nowi" niech się zdają na sklepy w kraju gdzie ich "pomierzą" i wstępnie doradzą. Reszta niech się bawi w zakupy jak uważa.

Ważne aby nieopatrznie nowi adepci nie nabyli przekonania , że  z "dystansu " zakupią i będzie wszystko grało.

Koszt niewiedzy będzie wtedy duży , nie mówiąc o frustracji, nerwach itd

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 30, 2011, 08:52:49 am »
No proszę, popularny HF otworzył swoją internetową filię dla zaopatrywania Europy:
http://www.huntersfriend.eu/england/index.htm
...miejmy nadzieję, że teraz zakupy u nich nie będą tak stresujące... :).

eufemistycznie się wyrażając ceny ZNIECHĘCAJĄCE

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Sklepy łucznicze online
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2011, 01:44:00 pm »
Mam świeży przykład:
Zamówiłem MAthews Apex 7 z "drobnymi" akcesoriami tutaj:

http://www.sklepluczniczy.pl/

Czas realizacji 1 tydzień, zero zaliczki, taniej niż oferują na swojej stronie sklepy za miedzą. Pewnie Dawid ma swoje upusty.
I co najważniejsze całość wysiłku po mojej stronie to około 5 minut rozmowy ;)

Pozdrawiam

MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP