Autor Wątek: Dobór strzał, dobór ramion  (Przeczytany 1683 razy)

Lukasz Urbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Dobór strzał, dobór ramion
« dnia: Wrzesień 28, 2015, 07:53:48 am »
Witam serdecznie wszystkich.

Przymierzam się do zmiany zestawu, z którego strzelam. Mam drobny problem z doborem strzał. Padło na Carbon One i zastanawiam się jaki parametr wybrać 660 czy 730. Selecton Eastona podpowiada 660, ale OnTarget2 mówi 730. Któremu zaufać? (siła ramion - 30, długość naciągu 28, długość strzały 29).

Druga rzecz to ramiona. Zastanawiam się nad takimi:
http://www.sklep-robinhooda.pl/ramiona-sf-premium-plus-carbon-wood-sebastien-flute-limbs-2014-duplikat-1.html (570 zł)
lub też takimi:
http://www.sklep-robinhooda.pl/ramiona-sf-elite-carbon-foam-sebastien-flute-limbs.html (810 zł)
Pytanie czy warto się szarpnąć i dopłacić do droższych? Czy faktycznie będzie to odczuwalna różnica?

Dodam jeszcze, że strzelam tarczowo, rekreacyjnie. Zazwyczaj raz w tygodniu, bo na więcej obowiązki nie pozwalają.

pozdrawiam

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Dobór strzał, dobór ramion
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2015, 01:44:40 pm »
Jak strzelasz rekreacyjnie to nie wiem czy jest sens szaleć...  Oba zestawy ramion takie że nie pogardziłbym gdybym miał majdan xD
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Lukasz Urbanek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dobór strzał, dobór ramion
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2015, 07:05:13 am »
Mówiąc rekreacyjnie nie miałem na myśli strzelania przy grillu tylko szlifowanie formy dla samego siebie. W zawodach nie zamierzam brać udziału. Póki co ;-)

Ktoś może się wypowiedzieć w sprawie strzał?

Solon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Dobór strzał, dobór ramion
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2015, 11:19:41 am »
Warto by było sprawdzić ile faktycznie mam na palcach po samych ramionach ciężko zgadywać ;).

Do typowo rekreacyjnego strzelania polecam tańsze, u mnie strzelają z nich dzieciaki w klubie ramiona są całkiem dynamiczne i na pewno dadzą frajdę.
Przyznam szczerze że jakieś wielkie różnicy w strzale dla modelu z pianką nie ma może ciut łagodniej je się naciąga.

Co do strzał nie polecam crabon One, skoro nie inwestujesz dużo w ramiona to może lepiej kupić ciut droższe ale za to dużo wytrzymalsze strzały carbon express medalion xr.

U mnie w klubie strzelają z tych konkretnie strzał dwie osoby, Kadetka i Senior właśnie amator.
Do tej pory carbone ony wystarczały na półsezonu zwłaszcza jak zdarzało się komuś nie trafić.
Strzały carbon expresu są o wiele trwalsze kończy im się sezon i nadal jest komplet.
Zawodnicy strzelają z nich 2-3 razy w tygodniu.
W&W AXT, W&W Inno Power 70"/38#
Carbon Express Nano X-treme 600
Cięciwa BCY - 8190