Autor Wątek: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)  (Przeczytany 9609 razy)

PabloS25

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:20:53 am »
Jestem początkującym łucznikiem, który korzysta z uprzejmości dziecka i strzela z łuku Eraser (http://www.militaria.pl/luk_sportowy_eraser_(3101)_p3812.xml), a ponieważ kupiony w sklepluczniczy.pl więc tanio i z odpowiednim osprzętem.
Trochę mnie wciągnęło strzelanie, pomyślałem o czymś dla siebie. Miał to być prosty łuk klasyczny dla poczatkującego, ale z celownikiem i może czymś jeszcze w przyszłości. Wybór padł na Samick Mind 10.
Po przygodach z władzą (opisanych w wątku
http://www.forumlucznicze.pl/wszystkie-inne-tematy-związane-z-łucznictwem/miejsce-strzelań-a-prawo-t1120.0.html) zapragnąłem wyrównać szanse w konfrontacji ze stróżami prawa (czy wszyscy łucznicy muszą mieć na pieńku z władzą ? vide Wilhelm Tell, Robin Hood) i spodobał mi się Samick SHT - nawet bardzo mi się spodobał.
Niestety nie wiem czy dla początkującego będzie odpowiedni. Z moich wymiarów, czyli wzrost 176cm i naciąg jakieś 70cm wynika, że powinienem wybrać łuk 66? czyli Mind 10 a nie 60? SHT. Czy SHT jest taki mały, aby można było się łatwiej po krzakach przed władzą ukryć  ;D
Czy będzie odpowiedni dla mnie na początek? Koszty obu podobne.

Pozdrawiam
Wilhelm Tell
_________
Wilhelm Tell

Leif

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:19:07 am »
Nie to żebym się czepiał, albo zamierzał wnieść coś wartościowego do dyskusji, ale Wilhelm Tell to chyba raczej od kuszy, a nie łuku?  ;D
hardware: Hoyt Powerhawk, NAP QuikTune 800, Stock Dog Plus BS-1, Carter Insatiable 2+

PabloS25

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:25:14 am »
Z WT to bardzo stara historia i różnie o nim mówili, raz łuk raz kusza.
Mi bardziej chodziło o problemy rodzinne WT z władzą  ;D
_________
Wilhelm Tell

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:57:13 pm »
PS25, proponuję abyś przeczytał ten temat
 http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/prosba-o-porade-t1080.0.html
DOKŁADNIE

A tak przy okazji-myśleliście że Wilhelm Tell to taki średniowieczny Wasilij Zajcew ? że miał tylko Wilhelma juniora, któremu zestrzelił z głowy jabłko ?
Nic z tych rzeczy !! Poznajcie również Manfreda, Fritza i Stefana Tell`ów...


PabloS25

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:37:10 pm »
Wątek czytałem, bardzo ciekawy, ale mam watpliwości jakim stylem naciągam... chyba Bałtyckim  ;D (z racji dostępu do morza i faktu, że to początki i sprzęt mini).
Niestety nie ma tam odpowiedzi na zasadnicze dla mnie pytania:
1. Czy zakup SHT dla nowicjusza nie spowoduje, że np. zamiast sylem "śródziemnomorskim"  :D, będę musiał naciągać kombinowanym, bo łuk nie dopasowany i zbyt krótki naciąg?
2. Czy Mind 10 dopasowany do moich gabarytów zapewni optimum dla wyćwiczenia techniki a SHT nie (po nie dopasowany)?
3. Czy gdyby MIND 10 występował w rozmiarze 60" to byłby to odpowiednik SHT jeśli chodzi o osiągi czy inne parametry (oczywiście przy tej samej sile)?

Wiem, że zawsze mogę kupić co mi się bardziej podoba, ale jednocześnie wiem, że po lesie raczej nie będę biegał (oczywiście może sie zdarzyć jakiś dzielnicowy :D).
Tylko tarcza z 30-50 metrów, w przyszłości może więcej - ale oba łuki można wzmocnić odpowiednimi ramionami.
_________
Wilhelm Tell

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2009, 04:39:35 pm »
Wątek czytałem, bardzo ciekawy...
Faktycznie-tylko CZYTAŁEŚ w dodatku"po łebkach"... Bo gdybyś go PRZECZYTAŁ to znalazłbyś odpowiedzi na pierwsze dwa swoje pytania...dwa, bo trzecie jest bez sensu...

W łuku klasycznym bądź tradycyjnym nie ma czegoś takiego jak stała długość naciągu i możesz ją -w odróżnieniu od łuku bloczkowego gdzie występuje tzw.ściana-w zależności od Twoich fizycznych możliwości dopasować (oczywiście nie w nieskończoność-kliknij miniaturkę)



Nie ma więc możliwości by łuk 58, 60 czy 70- calowej długości w którym siłę nominalną mierzy się standardowo @28" był "niedopasowany"
A to czy są dłuższe czy krótsze od innych zależy wyłącznie od ich różnego przeznaczenia...i niczego więcej...


PabloS25

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:38:58 pm »
Wreszcie jakaś rozsądna odpowiedź, a że nowy nie czyta to jasne i można się na nim zawsze przejechać. Być może dla takiego fachowca wszystko w wątku jest oczywiste, ale nie dla mnie, a po to tu jestem, żeby pytać bo praktycznie nic w temacie nie wiem.

... bo trzecie jest bez sensu...

A dlaczego jest bez sensu?
Czy 60" Mind 10 byłby identyczny z SHT, czy wręcz przeciwnie, byłby np. wygodniejszy, precyzyjniejszy lub "bardziej wymagający", cięższy?
A może nie można ich porównywać, bo to różna klasa...?

A to czy są dłuższe czy krótsze od innych zależy wyłącznie od ich różnego przeznaczenia...i niczego więcej...

Czyli Mind 10 rozmiar 64" nadaje się do małego lasu a 68" tylko na łąkę. Stąd wiadomo, że SHT 60" to już tylko gęsty las. Mniejsze tylko do puszczy  ;D

Czasami najtrudniej o odpowiedzi do najprostsze pytania?
 
_________
Wilhelm Tell

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2009, 04:06:00 pm »
Widzę Drogi kolego że najwyraźniej masz problem z rozumieniem czytanego tekstu
(nawiasem mówiąc w poprzednim założonym przez Ciebie wątku było podobnie)...
W dalszym ciągu zadajesz pytania na które wcześniej otrzymałeś już odpowiedzi...
Kiedyś na tym forum ktoś inny robił podobnie...tylko zdaje się że chodziło wtedy o grubość linii oddzielających pierścienie na łuczniczych tarczach ;)

Piszesz że nadal nic nie wiesz, a ponoć czytałeś informacje zawarte na tym forum...to w takim razie jak czytałeś ???
Poza tym nie trzeba być żadnym ?fachowcem? by zrozumieć co w temacie z odnośnika(i nie tylko)zostało napisane (nie ma tam przecież ani technicznego języka ani skomplikowanych wzorów czy obliczeń-są za to podane konkretne przykłady a tekst napisany językiem zrozumiałym dla każdego-nawet laika)...co innego jeśli ktoś nie ma za grosz cierpliwości by tych kilka zdań uważnie przeczytać, przemyśleć czy też nawet kliknąć w parę zamieszczonych w tekście linków ... bo i po co ?...przecież zawsze można rzucić tekstem o ?najeżdżaniu na nowego? no, nie ? ;)

Jeśli zaś mowa o tym pytaniu które jest bez sensu, to po pierwsze:
jest ono w stylu: ?co by było gdyby Syrenkę przerobić na Ferrari ??

a po drugie : linijkę niżej sam sobie udzieliłeś na nie odpowiedzi...

Natomiast Twoja niezbyt mądra konkluzja z końca wypowiedzi zdaje się tylko potwierdzać że to co napisałem we wstępie to niestety prawda...  ::)

Zakończę parafrazując Twoje słowa : Czasami najtrudniej zrozumieć najprostszy tekst...


PabloS25

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2009, 05:18:52 pm »
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na fakt, że ja zadawałem pytanie a nie odpowiadałem. >:(

Wystarczy powiedzieć tak/nie lub zaznaczyć właściwą odpowiedź?
Ale geniusz nie powie tego wprost tylko usilnie będzie komuś wmawiał, że się nie zna lub nie umie czytać lub jest leniem etc.

A zamiast uzewnętrzniać się nad nowym lepiej wytłumaczyć.

Niektóre wątki pełne są myślicieli, którzy być może wnoszą coś do tematu, jednak tak ubarwiają tematy kłótniami pobocznymi, że czasami można zapomnieć czego ten wątek dotyczył.

Syrenkę można przerobić, ale nie na Ferrari tylko na Porsche i zdaje się, że jedna taka nawet jeździ po Polsce. ;)
_________
Wilhelm Tell

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2009, 06:22:32 pm »

Syrenkę można przerobić, ale nie na Ferrari tylko na Porsche i zdaje się, że jedna taka nawet jeździ po Polsce. ;)

To porównanie miało zupełnie inny sens...jaka szkoda że tego nie zrozumiałeś...
Cytat: PabloS25
Wystarczy powiedzieć tak/nie lub zaznaczyć właściwą odpowiedź?
Ale geniusz nie powie tego wprost tylko usilnie będzie komuś wmawiał, że się nie zna lub nie umie czytać lub jest leniem etc.
Przykro mi ale nie zrobiłeś nic bym pomyślał że jest inaczej...zwróć uwagę na pierwszą linijkę w tym cytacie...
Jaśnie Wielmożnemu Panu po prostu nie chciało się PRZEczytać ani przemyśleć podsuniętych pod sam nosek informacji, a teraz czuje się wielce urażony czytając słowa prawdy...
Można się nie znać ale chcieć i zgłębiać wiedzę na dany temat...Ty tak nie zrobiłeś... ::)

Cytat: PabloS25
A zamiast uzewnętrzniać się nad nowym lepiej wytłumaczyć.
Podałem Ci link do tematu w którym przy odrobinie chęci znalazłbyś odpowiedzi
na nurtujące Cię sprawy...odpowiedziałem również na kolejne z Twoich pytań-dotyczące "niedopasowania" sprzętu, ale Ciebie stać było jedynie na powtórki-mimo rzekomej lektury"bardzo ciekawego wątku" i na żenujące oraz biedne podsumowanie...takie jak to:

Cytat: PabloS25
Czyli Mind 10 rozmiar 64" nadaje się do małego lasu a 68" tylko na łąkę. Stąd wiadomo, że SHT 60" to już tylko gęsty las. Mniejsze tylko do puszczy

Czasami najtrudniej o odpowiedzi do najprostsze pytania?

i to :
Cytat: PabloS25
Niektóre wątki pełne są myślicieli, którzy być może wnoszą coś do tematu, jednak tak ubarwiają tematy kłótniami pobocznymi, że czasami można zapomnieć czego ten wątek dotyczył.

Jeśli pisząc te słowa miałeś na myśli np. mnie, to grubo się mylisz...poczytaj sobie (jeśli oczywiście starczy Ci dobrych chęci by to zrobić) wszystkie moje posty...zawsze staram się pomóc...i nie piszę o D...Maryny.
Więc nie ośmieszaj się twierdząc że ma tu miejsce jakaś wyimaginowana kłótnia... ;D

Oj biedny...zapomniałeś o czym jest założony przez Ciebie temat ? Nic tylko pogratulować krótkiej (jak Walther PPK) pamięci...  :P


Jeśli nie masz cierpliwości ani chęci i oczekujesz gotowych odpowiedzi( z których jak dowiodłeś i tak nie potrafisz skorzystać)  to zamiast łucznictwa proponuję Ci grę w bierki...proste to i nie wymagające żadnego "geniuszu" a dodatkowo można w nie grać na łące, w krzakach albo w gęstej puszczy do pary z równie "genialnym" panem władzą albo babcią w moherowym berecie, o !


wujek Samo Zło

 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 09:17:25 pm wysłana przez N.E.M.O »

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2009, 07:19:09 pm »
Cześć!

Pablo jeżeli naciągasz łuk ~70 cm to znaczy że Twój naciąg wynosi~ 28".
Łuki Samick'a mają podawaną siłę naciągu przy 28".Wynika stąd że ich nie przeciągniesz.Każdy z tych łuków będzie dobry dla Ciebie.Jakie są między nimi różnice?.SHT ponieważ jest krótszy będzie bardziej dynamiczny,strzał będzie szybki ,zdecydowany. Strzał z Mind'a będzie przypominał strzał z gumki od gaci. Mind będzie wybaczał wiele błędów,SHT nie.Ale jak mawiają anglicy najlepszą próbą dla pudding'u jest zjedzenie go. Życzę wytrwałości. 

PabloS25

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2009, 09:55:10 pm »
I znów mnie rozwalił, jestem nikim :'(

...poczytaj sobie [...] wszystkie moje posty...

To chyba oddaje manię Twojej wielkości!
A do tego kompleks mohera...  ::)

Poczytaj sobie swoje posty i zobacz ile w nich wątków pobocznych zamiast prostych stwierdzeń, ile polemik zupełnie nie związanych z tematami, łapania za słówka...
Nie mam zamiaru się licytować, jestem na forum łuczniczym i myślałem (mimo że normalnie nie myślę i nie czytam), że tu znajdę pomocną "dłoń" na początek, ale jeśli jest to zamknięte forum dla profesjonalistów to nie wpuszczajcie tu nowych. Niech gdzie indzej zdobęda wiedzę, a potem po teście NEMA będa mogli pisać coś w dziale "piaskownicy" - na początek.

Na szczęście na forum znalazł się, ktoś konkretny, który ?zlitował się? i napisał mi to wszystko, co już ?wielokrotnie? było na forum (a czego nie daj Boże nie wolno powtórzyć, bo sam wiesz dlaczego) napisał Dużymi Literami.

Dziękuję motek, ale szkoda mi Ciebie bo zadarłeś z Geniuszem Karpat  ;D
_________
Wilhelm Tell

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:04:36 pm »
I znów mnie rozwalił, jestem nikim :'(

...poczytaj sobie [...] wszystkie moje posty...

To chyba oddaje manię Twojej wielkości!
A do tego kompleks mohera...  ::)

Poczytaj sobie swoje posty i zobacz ile w nich wątków pobocznych zamiast prostych stwierdzeń, ile polemik zupełnie nie związanych z tematami, łapania za słówka...
Nie mam zamiaru się licytować, jestem na forum łuczniczym i myślałem (mimo że normalnie nie myślę i nie czytam), że tu znajdę pomocną "dłoń" na początek, ale jeśli jest to zamknięte forum dla profesjonalistów to nie wpuszczajcie tu nowych. Niech gdzie indzej zdobęda wiedzę, a potem po teście NEMA będa mogli pisać coś w dziale "piaskownicy" - na początek.

Na szczęście na forum znalazł się, ktoś konkretny, który ?zlitował się? i napisał mi to wszystko, co już ?wielokrotnie? było na forum (a czego nie daj Boże nie wolno powtórzyć, bo sam wiesz dlaczego) napisał Dużymi Literami.

Dziękuję motek, ale szkoda mi Ciebie bo zadarłeś z Geniuszem Karpat  ;D

Cała ta dyskusja była zupełnie niepotrzebna a Twoje kolejne podsumowanie żałosne...dlatego odpuszczę sobie dłuższy komentarz

A motek akurat nie zadarł ani ze mną ani z nikim...miałem okazję poznać Go osobiście i zaszczyt strzelać na zawodach.
Mam do Niego Wielki szacunek i nie tylko ze względu na fakt że jest bardzo dobrym łucznikiem...

I to nie ja uważam się za niewiadomo kogo...tylko Ty Panie HRABIO...W ogóle mnie nie znasz więc daruj sobie takie marne,tanie teksty...i lepiej spójrz w lustro zanim jeszcze kiedykolwiek coś takiego napiszesz...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 10:10:30 pm wysłana przez N.E.M.O »

PabloS25

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:12:28 pm »
Masz rację nie napiszę.

Motka co prawda nie znam osobiście, ale i tak uważam, że to porządny człowiek - jeszcze raz dziękuję.
_________
Wilhelm Tell

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk dla Wilhelma Tell'a ;-)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2009, 10:16:38 pm »
Cytat: PabloS25
I znów mnie rozwalił, jestem nikim

A tego nikt nawet nie pomyślał ani nie napisał...

Wybacz jeśli Cię uraziłem...jeśli tak to zrozumiałeś...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 10:18:15 pm wysłana przez N.E.M.O »