Ankieta

Czy istotniejszy jest dla Ciebie patron czy data

Patron
19 (57.6%)
Data
14 (42.4%)

Głosów w sumie: 27

Autor Wątek: Świeto Łuczników  (Przeczytany 25668 razy)

zgaszony

  • Gość
Świeto Łuczników
« dnia: Grudzień 07, 2009, 08:04:51 pm »
Zacznijmy od nowa czyli od rozstrzygnięcia Patron czy Data
W związku z tym że nie da się dodać drugiej sondy do jednego wątku, następnym etapem po ustaleniu tego parametru będzie ustalenie Daty lub Patrona w zależności od wyników tej ankiety.
 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 08:10:29 pm wysłana przez zgaszony »

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2009, 08:25:49 am »
Witam serdecznie.
Co to jest za róźnica?
Wybierzmy datę w okresie ciepłym u nas i jakiegoś patrona, niekoniecznie związanego z łucznictwem i nie związanym z jakimś kościołem.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2009, 10:10:03 am »
...jakiegoś patrona, niekoniecznie związanego z łucznictwem i nie związanym z jakimś kościołem.

White Eagle - a jak ty masz na imię ? Apollo, Kupidyn, Hermes? ...czy jednak jakoś tak "wstrętnie" - po chrześcijańsku ?
 ;)  

paskud

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:04:30 pm »
...jakiegoś patrona, niekoniecznie związanego z łucznictwem i nie związanym z jakimś kościołem.

White Eagle - a jak ty masz na imię ? Apollo, Kupidyn, Hermes? ...czy jednak jakoś tak "wstrętnie" - po chrześcijańsku ?
 ;)  

Eros ;D

Baila

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2009, 12:58:09 pm »
No OK, ale chcemy wybrać patrona łuczników czy ustanowić dzień łuczników czy łucznictwa? I jedno i drugie można świętować ;D ;D ;D

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2009, 01:00:41 pm »
Zadam pytanie adekwatne do postawionego w ankiecie:

wolelibyśmy mieć jakieś konkretne imię ? czy wszystko nam jedno byle imieniny były np. w lecie ?  

Ja tam wolałbym wybierać dla siebie imię... a nie datę imienin.
Ze Świętem Łuczników jest podobnie.
 :)
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 03:07:20 pm wysłana przez kissielec »

zgaszony

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2009, 01:12:19 pm »
I właśnie ankieta ma rozstrzygnąć co woli większość "imię... czy datę imienin"

paskud

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2009, 01:56:58 pm »
Ja  bardziej miałem na myśli wypisać rzucone w poprzednim wątku propozycje i umieścić zbudowaną na ich podstawie ankietę. Ale nic nie szkodzi, będzie o czym pisać na długie zimowe wieczory ;) Jak do końca roku zdąrzymy będzie cacy ;D

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2009, 01:58:18 pm »
Witam,
ja też miałem kiedyś ten problem i bardzo trudno było wybrać nam patrona dla siebie.
Ilu nas było - to każdy miał inny pomysł - zupełnie jak na łamach tego forum.
I jak to bywa w polskiej odmianie demokracji - podjąłem decyzję jednosobowo - tzn. w imieniu wszystkich  ;)
Tytułem wytłumaczenia - i w odniesieniu do polskiej rzeczywistości - wszyscy mogą godzinami dyskutować, która wódka lepsza a i tak wszyscy piją to co postawi "sponsor"
Ufundowałem nagrodę i zaproponowałem zasady turnieju.

Patronem łuczników jest św. Sebastian i basta!

Można szukać i wymyślać innych, ale jeżeli odwołujemy się do tradycji i "historii" - to dla mnie sprawa jest jasna.
Nie podoba mi się dyskusja typu "wybierzmy sobie jakiegoś świętego - np. św.Huberta lub św.Sebastiana - byleby tylko nie miał nic wspólnego z kościołem!!!???... i, żeby niekoniecznie był związany z łucznictwem .... i, żeby było to latem, żeby było ciepło ... i, żeby nie padał wtedy deszcz ...."
Jestem zdziwiony awersją łuczników do strzelania zimą - co jest grane?
W grudniu z Killer Hunterów robią się "ciepłe kluchy"?
Wrzucam link do galerii ze stycznia 2009 z Turnieju Łuczniczego o strzałę św. Sebastiana.

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/G2YEOFv2_ISIPYYdK4dYdA?authkey=Gv1sRgCKT8rPeStLi7rgE&feat=directlink

W styczniu 2010 też będziemy taki organizować.
Zapraszam wszystkich chętnych.

I serdecznie pozdrawiam tych - którym zależy i którzy szukają...




zgaszony

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2009, 02:14:03 pm »
Tak żeby nie było - wszystkich czy tych z łukami innymi niż bloczki??

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2009, 02:54:16 pm »
Krzychu4P wg mnie ma rację.
Byłem i jestem przeciwny tworzeniu "nowej świeckiej rzeczywistości" jak mamy już tą z zakorzenionymi wiekowymi tradycjami, podaną na tacy.

Św. Sebastian - patron godny - dla wszystkich łuczników, (ciepłolubni niech świętują na hali),
jestem za.

...natomiast bowhunterzy (+ zawodnicy 3D) zyskują w tej sytuacji jeszcze jedną okazję do świętowania, bo rzecz jasna że wszyscy polujący (niezależnie czym) obchodzą również imieniny Św. Huberta.
 ;)


 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 03:11:42 pm wysłana przez kissielec »

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2009, 02:56:44 pm »
Ech!
Zamęczycie mnie tymi bloczkami  ::)
Jak się człowiek nie ustawi to blok z lewej, blok z prawej ...  ;)
Przecież jak już strzelacie z bloczków - to jesteście w połowie drogi do opanowania łuku tradycyjnego  ;D - od czasu do czasu dla odmiany można strzelić z "patyka".

A tak poważnie - to szykujemy wzmocnione cele dla bloczków na luty lub marzec.
W najbliższą niedzielę mamy kolejny turniej 2D/3D a grudzień nie rozpieszcza nas wolnym czasem i możliwością rozbudowy zaplecza.
W styczniu mamy zaplanowane spotkanie i podjęcie decyzji.
Oprócz Was i naszych rozmów na tym forum - to nikt z bloczkiem nie zjawia się na Siekierkach - zwyczajnie nie ma z kim o tym porozmawiać.
A mógłby ktoś z "branży bloczkowej"przyjechać, pokibicować, poradzić coś, ocenić warunki dla tego typu łuków.
Turniej dla bloczkowców jest więc dla nas mocno wirtualny - ponieważ w realu nie ma Was tutaj.


zgaszony

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2009, 07:12:06 pm »
Zamęczycie mnie tymi tradycyjnymi   ::)
Jak się człowiek nie ustawi to tradycyjny z lewej, tradycyjny z prawej ...   ;)
Przecież jak już strzelacie z tradycyjnych - to jesteście w połowie drogi do opanowania łuku bloczkowego   ;D - od czasu do czasu dla odmiany można strzelić z "z czegoś innego niż patyk".
A tak na poważnie kilku z nas pojechało kiedyś do Łucznicy i zakochało się w łukach tradycyjnych .
Potem zaczęły się czasy zawodów w których uczestniczyli łucznicy z wszelakim sprzętem oraz zawody które były tylko dla "wybranych" stąd pewnie brak bloczków realnie na siekierkach.
Nie traktuj tego jak złośliwość :) wiele lat musi upłynąć zanim wszyscy zrozumiemy że łuk to łuk i można doskonale bawić się każdą jego odmianą a czym większa grupa i różnorodność tym zabawa fajniejsza.
Pozdrawiam Adam
Cieszę się że myślicie o zmianach.

zgaszony

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2009, 07:14:10 pm »
A w temacie ankiety aby nie przedłużać w nieskończoność poczekamy jeszcze pięć dni i zrobimy następny krok.
Pozdrawiam

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2009, 11:10:27 pm »
Witam serdecznie
Oprócz Was i naszych rozmów na tym forum - to nikt z bloczkiem nie zjawia się na Siekierkach - zwyczajnie nie ma z kim o tym porozmawiać.
A mógłby ktoś z "branży bloczkowej"przyjechać, pokibicować, poradzić coś, ocenić warunki dla tego typu łuków.
Turniej dla bloczkowców jest więc dla nas mocno wirtualny - ponieważ w realu nie ma Was tutaj.
I tutaj się nie zgodzę. Jeździłem co wtorek, czwartek sobotę i w niedzielę z bloczkiem, od kilku lat do dnia 2009.09.09 gdzie została mi amputowana część lewej nogi. Powiedz mi, ile razy Ty w miesiącu jesteś na Siekierkach z łukiem? Takich, jak jest kilku. Nie mów proszę że nie ma nas na Siekierkach i nie ma z kim rozmawiać.
Nawet jak bym chciał wziąść udział w strzelaniu 3D to do czego? Ja wiem, że figurki są drogi a strzała z łuku bloczkowego mocno je niszczy.
Na dzień dzisiejszy organizator nie jest przygotowany do zorganizowania zawodów 3D dla bloczków.
Proszę sobie przypomnieć ile razy wchodziliści mi podczas swoich zawód na linię strzału do tarczy.

Moim patronem jest od dzisiaj "LESZEK" i nie "święty". Obchodzić święto będę w dni 3 czerwca.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262