Autor Wątek: Tarcza na broadhead  (Przeczytany 2059 razy)

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Tarcza na broadhead
« dnia: Styczeń 09, 2014, 06:36:11 pm »
Witam

Niedawno zdecydowałem się na zakup grotów myśliwskich NAP Thunderhead Razor lecz wraz z tym pojawił sie problem  :-\ brak maty piankowej... więc zmuszony jestem do tarczy samoróbki, problem w tym, że nie mam pojęcia jaką zrobić aby nie uszkodzić grotów, może koledzy mi pomogą ;)
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Tarcza na broadhead
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:07:58 pm »
Jest taka kostka reinharta która wytrzymuje strzelanie z takich grotów
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Darek Cembala

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Bear Black Panther->Hoyt CRX 32
Odp: Tarcza na broadhead
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2014, 07:05:10 am »
Na zagranicznych forach sugerują pudło kartonowe wypełnione pianką montażową. Trzeba też pamiętać że broadhedy po treningu nie nadają się już do polowania bo każdy materiał w który będziesz strzelał je tępi nawet firmowa pianka. Wszędzie sugerują jeden zestaw broadhedów do treningu a drugi do polowania. Uprzedzając cały hate ze strony ortodoksyjnych przeciwników polowania podkreślam że oczywiście chodzi o polowanie za granicą :P

yokai

  • Gość
Odp: Tarcza na broadhead
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2014, 08:54:15 am »
hello
Na forum bowhunterów jest sporo informacji o ich konstrukcjach celów wypakowanych czyściwem.
Ogólnie to kupują kostki sprasowanych szmat (czyściwo) i do nich strzelają, jeśli dobrze pamiętam za każdym razem przed wyjęciem strzały należy grot wykręcić (aczkolwiek tu mogłam tak to tylko zrozumieć).

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Tarcza na broadhead
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2014, 10:51:15 am »
Niektóre firmy robią specjalne ćwiczebne odpowieniki "grotów bojowych", które nie otwierają się przy penetracji celu-właśnie do ćwiczeń. Mam taki trzysztukowy komplet ale ani razu nie używalem-ŁADNIE WYGLĄDA i był za grosze na wyprzedaży!

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Tarcza na broadhead
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2014, 02:24:34 pm »
hello
Na forum bowhunterów jest sporo informacji o ich konstrukcjach celów wypakowanych czyściwem.
Ogólnie to kupują kostki sprasowanych szmat (czyściwo) i do nich strzelają, jeśli dobrze pamiętam za każdym razem przed wyjęciem strzały należy grot wykręcić (aczkolwiek tu mogłam tak to tylko zrozumieć).
no tak, owszem ale jak grot utknie między szmatami to jest big problem. Dlatego lepiej zrobić coś z jakiejkolwiek pianki bądź kupić. ja miałem kiedyś takie pianki ze starej lodówki dodałem trochę styropianu przełożyłem kawałkami starej karimaty i ostreczowałem. Łuk ustawiony na 67# strzałki z grotami NAP Thunderhead penetrowały tak że z jednej strony widać było grot i jakieś 4" promienia reszta z przodu, wykręcałem grot itd. Wadą tej konstrukcji jest jej wytrzymałość:) ale bądźmy szczerzy kto wali w matę broadheadami non stop?? ja to widzę tak, że taka konstrukcja maty jak ta moja wystarcza spokojnie do ustawienia łuku pod groty myśliwskie a potem no to już wiadomo albo na polowanie albo z powrotem do grotów tarczowych trzeba wracać i wtedy "szmacianka" na pewno wystarczy.
Osobiście nie widzę przyjemności w strzelaniu broadheadami do maty powiedzmy - seriami bo po co?? co do wydawania kilkuset zł na kostkę pod broadheady no to też nie bardzo(zależy od portfela....). Warto też pamiętać, że strzelając takimi grotami w taką małą kostkę zwiększa się i to poważnie ryzyko uszkodzenia promieni, czego sam doświadczyłem  ;D na nie warto strzelać "grupek" ;) ;D
pozder!
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Tarcza na broadhead
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2014, 02:47:44 pm »
Ja osobiści wyregulowałbym sobie łuk, tak.. żeby, strzały myśliwskie latały identycznie jak strzały treningowe.. powiedzmy przynajmniej do tej etycznej odległości, nawet z lekkim zapasem.
Jest to możliwe, tylko bądźmy szczerzy.. trzeba wydać troszkę kaski na odpowiednie groty, promienie, lotki i porządną maszynkę do klejenia.
Gdybym, był praktykiem w kwestii bowhuntingu, nie oszczędzałbym. :) 

Polowanie to takie zajęcie, gdzie prowizorka szybko się mści i należy odrobić pracę domową solidnie.
Czyli masę treningu i jakościowy sprzęt.

Jeżeli, groty są łatwe do regeneracji. Można walić do tych szmat..
http://www.g5outdoors.com/product_detail/21
Kilka śmignięć na diamentowym kamyku i jak nówki. :)

Ale, składane.. o zgrozo.. :) chyba tylko pianka.. ekonomiczniej może twardy styropian z budowlanego.. ale, to właśnie prowizorka jest.
zapalony łucznik

servantes

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Tarcza na broadhead
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2014, 09:34:34 pm »
Ja osobiście strzelałem do bali z styropianu takiej całej jakie są w sklepach, owinąłem streczem i można prać. Nic się grotom nie dzieje i nawet fajnie wychodzą, ale żeby groty nie przebijały na wylot bali, kupiłem jeden z twardszych styropianów.