Autor Wątek: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?  (Przeczytany 40766 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 04, 2011, 07:42:27 pm »
Ale fajnie  :)
zapalony łucznik

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 04, 2011, 08:29:07 pm »
Na razie za wcześnie by udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania. W drugiej połowie listopada planujemy spotkanie organizacyjne poświęcone przedmiotowemu tematowi...na którym zaplanujemy szczegółowo rozgrywki sportowe 3D w nadchodzącym roku, oraz szczegóły organizacyjne dot. uczestnictwa w zawodach. Przedstawiciele klubów sportowych które zostaną zaproszone do współpracy, zostaną odpowiednio wcześniej powiadomieni.

Natomiast gwoli wyjaśnienia:
PBA zrzesza osoby zainteresowane łowiectwem łuczniczym w praktyce,...a nie wyłącznie łucznictwem sportowym. Udział w zawodach 3D nie będzie warunkowany przynależnością do PBA.
Decyzje dot. ew. licencji sportowych zostaną omówione na zapowiadanym spotkaniu (ta kwestia będzie rozważana w aspekcie współpracy z PZŁucz.).

Skład zarządu PBA: http://www.bowhunting.pl/pba/66-czlonkowie-pba
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 10:33:42 am wysłana przez Piotr Kociołek »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 04, 2011, 09:55:14 pm »
Ten wątek na forum uważam za totalne nieporozumienie i niestety winę za jego skutki ponosi jego inicjator. W kilka dni cofnęliśmy się organizacyjnie do epoki kamienia łupanego  :-X
A ja uważam, że taki wątek był potrzebny. W burzliwy sposób - ale jednak - prawie wszyscy zgodziliśmy się, że ustalenia, jakie poczynił z prezesem Polskiego Związku Łuczniczego Lucjan są dobrym rozwiązaniem. Kończy się okres prawie dwóch lat stagnacji, wreszcie czuć powiew nowego. Cieszę się, że znalazła się grupa chętna do reprezentowania i podjęcia współpracy.

Życzę sukcesów w dalszych rozmowach, a klubom jak najlepszych wyników pod patronatem PZŁ i jak największych dotacji w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 10:09:15 pm wysłana przez _michaś »

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 04, 2011, 10:25:17 pm »
...ale jak to się ma do niedawnych planów organizowania przez PBA zawodów różniących się od 3D - z punktami ujemnymi za trafienia pozakomorowe, uwzględnianiem w punktacji kąta ustawienia figurki i innych elementów zbliżających zawody do realnego polowania?

Regulamin treningu myśliwskiego (w formie zawodów) jest od pewnego czasu w opracowaniu. Główna część merytoryczna jest już opracowana. Dziś wymieniłem spostrzeżenia z Krzysztofem Mozołowskim, podsunął od siebie ciekawe pomysły...i już zapowiedział swój udział... :).
Po opracowaniu propozycji regulaminu...przedyskutujemy go w panelu wewn. PBA i dopracujemy szczegóły wg uwag. Te zawody będą sednem naszych wewnętrznych treningów i szkoleń i będziemy je organizować zapewne przy okazji podobnych imprez i warsztatów jak ostatnio w Brennej.


A sport 3D jaki znacie i jaki będziemy tradycyjnie strzelać w ramach rozgrywek pucharowych i Mistrzostw Polski...to zupełnie odrębna sprawa, której będziemy patronować z pełnym zaangażowaniem.
Moim osobistym, skromnym marzeniem jest by uruchomiono w Polsce regularną ligę FITA Field'a. Było by idealnie gdyby jakieś kluby organizujące zawody terenowe wyspecjalizowały się właśnie w tej odmianie łucznictwa terenowego. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 10:32:57 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 05, 2011, 04:29:18 pm »
Witam.  Mam kilka  pytań.
1 Kto jest w zarządzie  PBA ?
2 Czy  PBA  chce zrzeszyć łuczników 3D ?
3 Czy uczestnictwo w zawodach 3D będzie wiązało się z przynależnością do PBA?
4 Jak tak to jakie będą składki w PBA?
5 Czy miały by być jakieś licencje?

To narazie kilka moich pytań. I myśle że zwykli łucznicy tacy jak ja chcieli by o tym wiedzieć .
Z poważaniem TOMASZ KOBUSZEWSKI
ad. 1.
http://www.bowhunting.pl/pba/66-czlonkowie-pba
ad. 3, 4, ,5
"
Data: 2011-03-16 21:14
Nadawca: "Henryk Jurzak" <henryk.jurzak@archery.pl>
Adresat: "Centrum Łucznicze" <centrum.lucznicze@interia.pl>;
[...]
zawodnicy 3D wg mnie [...] powinni mieć licencję PZŁucz na ogólnych zasadach zgodnie z obowiązującym regulaminem - zawodnicy niezrzeszeni również po wypełnieniu wniosku (a podbitego przez X-10 co będzie oznaczało weryfikację) z taką samą kwotę jak zrzeszeni.
...czyli legitymacja PZŁ, roczny koszt przynależności to 10pln

Arkadiusz Socha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 20, 2011, 11:14:54 pm »
Panie Michale zostawił Pan w Centrum plecak! :)
Łuki, strzały, akcesoria łucznicze ! Super zabawa, rekreacja !
KLIKNIJ!: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=15942067
Masz pytania? PISZ TYLKO w tematach DOTYCZĄCYCH aukcji!
Lub na mail: joachimallegro@o2.pl !!!

krzys

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 22, 2011, 10:53:51 am »
ja mam pytanie,czy to pba które robi taką jazdę z Panem jobsa chce reprezentować nas łuczników 3d? po co komu takie akcje przecież kluby mogą bezpośrednio wprowadzić zawodników do Polskiego Związku Sportowego! a z tego co rozmawiałem z kolegami to Ci zawodnicy którzy są w PZS automatycznie mogą na tej licencji strzelać na zawodach terenowych. wczoraj z kol. czytaliśmy cały ten wątek i bardzo nie wiemy o co biega?

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 22, 2011, 05:56:36 pm »
ja mam pytanie,czy to pba które robi taką jazdę z Panem jobsa chce reprezentować nas łuczników 3d? po co komu takie akcje przecież kluby mogą bezpośrednio wprowadzić zawodników do Polskiego Związku Sportowego! a z tego co rozmawiałem z kolegami to Ci zawodnicy którzy są w PZS automatycznie mogą na tej licencji strzelać na zawodach terenowych. wczoraj z kol. czytaliśmy cały ten wątek i bardzo nie wiemy o co biega?

KOLEGA "PODSTAWIONY" ?
Raczej nie "?" ,ale "!"

MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 22, 2011, 07:17:08 pm »
Witam
   -  PZŁucz to nie PZS
    - To co się dzieje w PBA to jest wyłącznie sprawa zainteresowanych.I kto nie wie       dokładnie o co chodzi. Nie powinien zabierać głosu w tym temacie. Nie jestem PBA i nic mi do tego.Mogę tylko wypowiedzieć się tylko na temat który jest w tym poście ale do końca nie wiemy o co chodzi.
  -A z 3D jest taka sprawa że np. ja nie chce być w struktórach PZŁucz  tylko z nimi współpracować.A to jest różnica. Lepiej mieć swoje zasady niż mieć je narzucone przez kogoś.
   - I jeszcze jedno .Nie wszyscy są w klubach
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 08:21:37 pm wysłana przez tomasz.k »
Tomasz Kobuszewski

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 22, 2011, 08:08:25 pm »
Też już się gubię.
Miałem wrażenie, że chodziło o współpracę z PZŁucz. Tymczasem tutaj i tutaj jest mowa o PZŁ.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 12:58:10 pm wysłana przez PB »

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 22, 2011, 08:09:59 pm »
Witam
Każdy wie o co chodzi . Mi osobiście chodzi o PZŁucz. Już poprawiłem
Apropo
- PZS -Polski Związek Strzelecki ;D
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 08:20:24 pm wysłana przez tomasz.k »
Tomasz Kobuszewski

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 23, 2011, 12:57:34 pm »
...Mi osobiście chodzi o PZŁucz...
Mi też ale to pierwsze "tutaj", to oficjalny artykuł ze strony PBA. Kto jak kto ale PBA powinno widzieć różnicę między PZŁ a PZŁucz. Chyba, że to nie pomyłka?

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 23, 2011, 04:45:17 pm »
Witam
Rozmowa na zebraniu dotyczyła PZŁucz i zawodów 3D
Tomasz Kobuszewski

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 23, 2011, 08:31:50 pm »
Adam Bisok zaproponował kontynuację dotychczasowych rozmów z władzami PZŁ oraz  podjął się umówienia spotkania  Prezesa PZŁ z przedstawicielami PŁT3D w składzie: Adam Bisok, Piotr Kociołek, Piotr Knapczyk, Adam Cymkiewicz, Ziemowit Tokarski.  Przedmiotem spotkania z  władzami PZŁ będzie przedstawienie propozycji działania PŁT3D pod patronatem PZŁ jako odrębna organizacja nie wchodząca w skład struktur PZŁ a także  wzajemne honorowanie licencji  oraz umieszczenie harmonogramu łuczniczych zawodów terenowych na stronie PZŁ.
cyt. Protokół ze spotkania 19.11.2011

No nie wiem to może ja jestem idiotą? ale:

PZŁucz to nie prywatna organizacja a przede wszystkim posiada statut z którego wyrażnie wynika że np. PBA oczywiście może wejść w skład tego zwiąsku sportowego starając się o odpowiednią licencję jak zwykły klub. Natomiast zawodnicy zgłoszeni poprzez tą organizację do PZŁuczu winni posiadać LICENCJĘ POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁUCZNICZEGO i niema innej opcji! I choć jak pisałem wcześniej sprawy obecnych działaczy mnie nie interesują to chciałbym jako zwykły zawodnik 3D. Dać trochę światła na stan faktyczny. No i może właśnie jeszcze jedno, czy zaglądaliście na głosowanie kilka wątków poniżej ? Jak to sie ma do tego co zostało ustalone na zebraniu?

ps. No Macie jeszcze jedno "wyjście" żeby no nie było tak jak ja chciałem przyczepić się gdzieś na świecie...... ale oficjalnych tytułów MP nikt nigdy nie zobaczy. O co chodzi z tą niezależnością? Bardzo bym prosił, Tomek ty mi tego nie tłumacz ....... 

Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2011, 09:07:10 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 23, 2011, 09:00:53 pm »
Witam
Czy w statucie PZŁucz jest wzmianka o zakazie wspólpracy PZŁucz z innymi organizacjami?
Nie czytałem więc proszę o podpowiedź.
Z poważaniem Tomasz Kobuszewski
Tomasz Kobuszewski