Autor Wątek: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?  (Przeczytany 40745 razy)

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 03, 2011, 08:24:04 am »
Sorry, zapomniałem ;)
Sage 35#

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 03, 2011, 08:40:01 am »
Namawiam jednak ludzi zaangażowanych w organizację łucznictwa 3D, do wzajemnego skorzystania z telefonów komórkowych i prywatnych e-maili...

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że nasze forum przestało być konstruktywne i jednoczące ludzi o tej samej pasji... A jedynie ich konfliktuje. Jest zaśmiecone wypowiedziami polegającymi na wciskaniu na siłę kija w mrowisko, podważaniu rzeczy oczywistych, rozwijaniu niekończących się dygresji...itd. Może to jest też efekt anonimowości forumowiczów poukrywanych za nick'ami*, a może brak moderatora-oprawcy...który by dyscyplinował nie panujących nad sobą, wysyłał ostrzeżenia i banował.

Niestety te wirtualne surrealizmy...przenoszą się na rzeczywiste działania i decyzje. A szkoda.



*- w PBA, za radą Krzysztofa Mozołowskiego, przyjęliśmy zasadę występowania tutaj pod własnym imieniem i nazwiskiem. Większość kolegów się do tej prośby zastosowała. Namawiam również pozostałych do tej praktyki. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 02:13:11 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 03, 2011, 10:08:28 am »
I słusznie. Co do tożsamości rzecz jasna...
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 03, 2011, 11:11:22 am »
PBA nie mogło przyjąć takiej zasady, gdyż jest dobrowolnym stowarzyszeniem które może decydować jedynie w sprawach statutowych...

Oczywiście Robert,...za trwanie w konspiracji...z PBA nie usuwamy, bo takich praw nie ma.
Natomiast uznaliśmy to za pożyteczne i stwarzające nadzieję na poprawienie samokontroli publicznych wystąpień członków PBA,... bo zależy nam wszystkim na prawdziwym, poprawnym wizerunku Stowarzyszenia.
I jak przypominam sobie dyskusję na ten temat - w Brennej, nie miałeś nic przeciwko, by o taki wizerunek dbać razem ze wszystkimi.
Dlatego ponawiam prośbę...

...i sugeruję powrót do tematu tego wątku... związanego z przyszłością sportu 3D.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 12:29:39 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 03, 2011, 02:28:32 pm »
Takich spraw nie załatwia się na forum publicznym.

Pieprzona internetowa anonimowość i niemożność spojrzenia sobie w oczy ...

Jak było i jak jest - wiedzą tylko Adam B., Adam C. i Lucjan S.
Nie próbujmy rozstrzygać tych spraw za nich!!!
Łatwo na forum napisać słowo - jakąś głupotę - i spierniczyć wiele lat czyjegoś trudu.

Byłem zaledwie na czterech imprezach w Jaworzu - ale jestem pełen szacunku dla wszystkich trzech Panów - za ich zapał i włożoną pracę.

Bardzo dobrze rozumiem słowa Adama C. - często przez niego przytaczane na tym forum - żeby zamiast krytykować i dawać dobre rady, ruszyć dupę sprzed komputera i spróbować samemu zorganizować coś dla innych!

Życzę wszystkim rozsądku i zgody.

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 03, 2011, 02:30:10 pm »
No cóż... w świetle postępujących faktów widzę, że jednak coś się pomiędzy ekipą przyjaciół, którzy stworzyli polskie 3D....niestety wypala.
Ludziom którzy to robili należy się szacunek i wdzięczność,...bo dzięki ich pracy i stresom, bawiliśmy się przednie za "psie pieniądze"...i była całkiem realna szansa by wepchnąć dyscyplinę 3D na oficjalny poziom organizacyjny w Polsce.
Tak się niestety zdarza, że potknięcie następuje już prawie na szczycie...i leci się z całym bagażem na sam dół.
Tli się we mnie jednak nadzieja, że ktoś jednak złapie głęboki oddech...i nie pozwoli by ten sport... roztrzaskał się na dnie.  

Hungry

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 03, 2011, 06:15:59 pm »
Moim skromnym zdaniem, decydować o przyszłości łucznictwa 3D w Polsce powinni tylko i wyłącznie ludzie, którzy chcą działać i je organizować, ze szczególnym udziałem ?Ojców Założycieli?, TYLKO I WYŁĄCZNIE WE WŁASNYM GRONIE, bez publicznego użalania się na siebie..

Mi  łucznikowi jest wszystko jedno wg jakich zasad strzelam, bo najważniejsze jest strzelanie.  

Ten wątek na forum uważam za totalne nieporozumienie i niestety winę za jego skutki ponosi jego inicjator. W kilka dni cofnęliśmy się organizacyjnie do epoki kamienia łupanego  :-X

Mam prośbę do Administratora Forum, aby usunął ten wątek, bo po prostu przykro go czytać    :-\

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 03, 2011, 06:43:01 pm »
...decydować o przyszłości łucznictwa 3D w Polsce powinni tylko i wyłącznie ludzie, którzy chcą działać i je organizować, ze szczególnym udziałem ?Ojców Założycieli?...

Właśnie,...więc informuję, że Polish Bowhunting Association (jako organizacja statutowo zainteresowana wspieraniem sportu 3D), podjęła się pomocy w rozwiązaniu tej trudnej kwestii. Postanowiliśmy stworzyć płaszczyznę do działania w ramach naszych struktur...dla ludzi na barkach których faktycznie spoczywają obecnie losy polskiego 3D i którzy mają największy, wkład w dotychczasowy sukces tego sportu w środowisku łuczniczym. Są oni ponadto naszymi członkami, więc byłaby to płaszczyzna logiczna i naturalna.

Prowadzimy rozmowy, które dają nadzieję, że przyszły sezon w łucznictwie terenowym... nie będziecie spędzać we własnych ogródkach,...tylko na sportowych zawodach z prawdziwego zdarzenia,...jak za najlepszych czasów.
 
Chcielibyśmy bardzo, by sprawa związku dyscyplin terenowych z PZŁucz. nie rozmyła się we mgle...i by dotychczasowe kroki i ustalenia z Zarządem PZŁucz. kontynuować,... i by temu mariażowi dać szansę.

W miarę rozwoju sytuacji i podejmowanych decyzji, będziemy informować społeczność na tym forum.

Z myśliwsko-łuczniczym pozdrowieniem. 
w imieniu PBA
Piotr Kociołek 
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 11:28:06 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 04, 2011, 10:18:01 am »
> Mam prośbę do Administratora Forum, aby usunął ten wątek, bo po prostu przykro go czytać

Mogę skasować ale nie wiem, czy więcej użytkowników chce tego...

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

burykot

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 04, 2011, 10:38:51 am »
Prowadzimy rozmowy, które dają nadzieję,że przyszły sezon w łucznictwie terenowym... nie będziecie spędzać we własnych ogródkach,...tylko na sportowych zawodach z prawdziwego zdarzenia,...jak za najlepszych czasów.
Te słowa Piotra mówią wiele. Wątek ten pokazują stan dzisiejszego łucznictwa 3D. To, że nie jest najlepiej to już widać. Ukrywanie tego stanu rzeczy doprowadziłoby tylko do całkowitego upadku 3D. Niech się ludzie wygadają (nawet jeśli nie mają nic mądrego do powiedzenia) bo to oczyszcza atmosferę. To jest tak jak z głosowaniem, anonimowe głosowanie wyłoni prawdziwa sytuację, a głosowanie jawne będzie tylko "wazelinowaniem" sytuacji. Jestem pewien, że za chwilę miną emocje i nastąpi consensus , który pchnie łucznictwo 3D do przodu.
P.S. Przeczytaj moje motto z lewej strony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 10:42:44 am wysłana przez burykot »

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 04, 2011, 01:39:56 pm »
No,... dopiero dzisiaj mogę już pewnie odpowiedzieć na pytanie zamieszczone w tytule tego wątku bo decyzje w końcu zapadły.

PBA z kolegami: Adamem Bisokiem i Adamem Cymkiewiczem w składzie,... podjęło się kontynuacji rozwoju i organizacji dyscypliny 3D w Polsce. Oczywiście z mile widzianym, aktywnym udziałem w tym przedsięwzięciu - klubów sportowych, które znamy z organizacji wspaniałych imprez łucznictwa terenowego.
Jednocześnie, na prośbę Zarządu PBA, kolega Adam Bisok zgodził się pełnić funkcję koordynatora przy PZŁucz. w zakresie dyscyplin łucznictwa terenowego. 
http://www.bowhunting.pl/pba/77-pba-organizatorem-imprez-sportowych-ucznictwa-3d
A więc...regulujcie łuki, wyważajcie strzały, smarujcie cięciwy, napełniajcie manierki, impregnujcie buty...wygląda na to, że w przyszłym sezonie zdrowo postrzelamy... :).

Z pozdrowieniami,
Piotr Kociołek
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 06:56:32 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 04, 2011, 04:55:03 pm »

To jest bardzo dobra informacja, wielkie podziękowania dla mediatora i dwóch Adamów. BRAWO !!! :)
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 04, 2011, 04:56:15 pm »
I tak trzymac!!!!
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 04, 2011, 05:47:39 pm »
Hey, hey, hey niech żyje PBA ;D
Sage 35#

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 04, 2011, 07:06:07 pm »
Witam.  Mam kilka  pytań.
1 Kto jest w zarządzie  PBA ?
2 Czy  PBA  chce zrzeszyć łuczników 3D ?
3 Czy uczestnictwo w zawodach 3D będzie wiązało się z przynależnością do PBA?
4 Jak tak to jakie będą składki w PBA?
5 Czy miały by być jakieś licencje?

To narazie kilka moich pytań. I myśle że zwykli łucznicy tacy jak ja chcieli by o tym wiedzieć .
Z poważaniem TOMASZ KOBUSZEWSKI
Tomasz Kobuszewski