Autor Wątek: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?  (Przeczytany 40759 razy)

Achim Krupa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 02, 2011, 07:58:38 am »
Przedstawiona korespondencja ma na celu zobrazowanie dla wszystkich uczestników tego wątku stan zaawansowania rozmów z PZŁ. Pokazuje ona czy to jesteśmy na ?przegranej? pozycji, czy może nie jest tak źle. Nie ma tam informacji tajnych ani krytycznych, dlatego uznałem, że jest to warte opublikowania na forum. Informacje te posiadam oczywiście od autora Lucjana Sochy.
Prośby o dodatkowe informacje lub wyjaśnienia proszę kierować do autorów korespondencji.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 02, 2011, 09:46:43 am »
Ja to rozumiem tak, Panie Achimie. Chce pan włączyć się do pracy związanej z PŁ3D.
Wielkim wydarzeniem jest pojawienie się osoby chętnej do bezinteresownego poświęcania wolnego czasu, ciężkiej pracy i własnych pieniędzy w ramach rozwijania pasji, integracji środowisk, mając na uwadze, że zapłatą może być  pomówienie i próba rozliczania według kryteriów zupełnie oderwanych od rzeczywistości, roszczeniowa postawa tych dla których się tę prace wykonuje.

W tej dyskusji padło wiele słów, część z nich była niezrozumiała dla ludzi spoza ścisłej grupy osób wkładających w PŁ3D mnóstwo dobrej i czasem zdaje się, nikomu niepotrzebnej pracy.

Aby zrozumieć o co chodzi należałoby przeanalizować przynajmniej ostatnie 6 lat wzajemnych oddziaływań  na siebie.

Nie jest to do opisania w postach na forum.

Gdyby był Pan uprzejmy wczytać się w to co zostało napisane, a następnie skonfrontować z wydarzeniami z ostatnich 18 miesięcy zrozumiałby Pan, że szacunek do Pana Sochy, chęć przywrócenia sytuacji i atmosfery sprzed wydarzeń pozornie nie mających nic wspólnego z PŁ3d oraz na pewno nie mających nic wspólnego ze mną, są główna treścią tych zapisów. Niestety bez wiedzy szczegółowej nie jest to do ogarnięcia.

Uważam że prowadzenie dyskusji na forum o rzeczach które nie są znane forumowiczom, nie ma sensu.

Dyskusje jednak podjąłem, mając nadzieje że przynajmniej autor wątku zrozumie, stało się inaczej. Przykro mi że Lucjan widzi we mnie wroga  ( i znowu bym musiał zbyt wiele tłumaczyć ). Wyciągam do niego rękę do zgody ( ........................... ) ponieważ traktuję go jak młodszego brata któremu się bardzo wiele wybacza.

Na tym kończę tę dyskusje.

Chętnych do konstruktywnej pracy zapraszam, tych którzy chcieliby się kłócić, wytykać błędy, przedstawiać pomysły do realizacji nie robiąc nic poza zamieszaniem, proszę aby znaleźli sobie inne hobby.

Z poważaniem

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 10:11:47 am wysłana przez Adam Cymkiewicz »

lucznikruda

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 02, 2011, 08:13:58 pm »
To jak to będzie wyglądało w przyszłym roku? Będą zawody organizowane pod szyldem PZŁucz czy tak jak do tej pory pod szyldem NN?

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 02, 2011, 08:36:42 pm »
Michale mam kilka pytań do Ciebie.
- czy byłeś zaproszony na zebranie organizacyjne dotyczące zawodów w 2011 roku oraz konsekwencji rozpadu EAA.
- jeżeli byłeś to proszę przypomnij wszystkim jakie ustalenia zostały poczynione na tym zebraniu.
Tak, Adamie, byłem na spotkaniu. Ustalenia, jakie podjęliście, to temat mi obcy, bo nie byłem tam w charakterze decydenta.

Szczerze mówiąc to niespecjalnie mam ochotę wspominać tamto spotkanie, bo było dla mnie na tyle nieprzyjemne, że skutecznie wyleczyło mnie z jakiegokolwiek poświęcania własnego czasu i pieniędzy na rzecz PŁT3D. Po tym jak zebrałem kilka kolejnych kamyczków do ogródka mój stosunek zaczął przypominać - że tak to kolokwialnie ujmę - "gwiżdżący tramwaj".

Ta dyskusja to robienie dobrej miny do złej gry. Po co całe to ładowanie forumowiczów w bambuko, że są jakieś ustalenia, jakoby Adam Bisok był delegatem, skoro on sam nic o tym nie wie? Że powinny być pisma pomiędzy nieistniejącą formalnie organizacją a PZŁucz?

Wszystko jest ustalone z PZŁ i zapięte na ostatni guzik. Jeżeli uważasz, że są jakieś minusy takiego rozwiązania to sprecyzuj problem. Jak na razie, przez te całe sześć stron nie odniosłeś się do tego ani razu. Czy jedynym problemem jest to, że w ustaleniach z p. prezesem Jerzakiem widnieje nazwisko Socha? Jak na razie na to wygląda, a to takie małostkowe... Tym bardziej ciekaw jestem, czy to wyłącznie Twoje stanowisko czy też oficjalny głos całego zarządu PŁT3D?

Może faktycznie ludzie może nie do końca znają historię ostatnich sześciu lat to czują, że coś jest nie tak, jak być powinno. W zakulisowych rozmowach często słyszę głosy wśród przyjaciół, że szkoda, że robi się taka atmosfera, bo przez to mniej ludzi ma chęć uczestniczyć w zawodach. Frekwencja na zawodach mogłaby być tutaj stosownym papierkiem lakmusowym.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 02, 2011, 08:49:54 pm »
Sugerujesz że atmosfera będzie lepsza jeżeli się wycofam.

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 02, 2011, 09:12:06 pm »
Sugerujesz że atmosfera będzie lepsza jeżeli się wycofam.

Interesuje mnie wyłącznie merytoryczne argumenty za i przeciw przystąpieniu do PZŁucz oraz oficjalne stanowisko Zarządu PZŁ3D.

Pisałem, że nie ma co grzebać w przeszłości, bo tej się nie zmieni. Wpływ mamy na przyszłość.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 02, 2011, 09:21:36 pm »
Ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie.

W temacie PZŁucz zostało napisane wszystko i nie było nic na nie, łącznie z tym aby Lucjan był specjalistą do 3d przy PZŁucz.

Więc ponawiam pytanie

Cytuj
Umieść cytat
Sugerujesz że atmosfera będzie lepsza jeżeli się wycofam.

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 02, 2011, 09:50:28 pm »
Ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie.

W temacie PZŁucz zostało napisane wszystko i nie było nic na nie, łącznie z tym aby Lucjan był specjalistą do 3d przy PZŁucz.
Adamie,
Traktujesz ten temat jakby to było coś osobistego. Ja nie uważam się za osobę w jakikolwiek sposób upoważnioną do dyskusji i osądu Twojego wkładu i innych osób Zarządu w całe przedsięwzięcie i nie, nie zrobię tego.

Może jestem jakiś dziwny, że piszę prosto z mostu, co uważam, że nie wybrałem pozycji jak większość - stanąć z boku i biernie przyglądać się dyskusji, bo w przeciwnym wypadku trzeba byłoby stanąć po stronie Twojej czy Lucka. Nie odczytuj mnie tak, że ja tutaj próbuję coś utargować dla Lucjana. Z tego, co mi wiadomo, to on się już określił, że nie interesują go stołki. To, co mi się nie podoba, to forma dialogu. I to ją chciałbym zmienić, a nie Ciebie.

Atmosfera byłaby z pewnością lepsza, gdyby wszyscy widzieli i czuli, że się dogadujecie, że są perspektywy na przyszłość, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 09:54:46 pm wysłana przez _michaś »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 02, 2011, 10:53:17 pm »
Realizacja pasji jest bardzo osobistą sprawą.

Nie osobiście podchodzę do prowadzenia swojej firmy ponieważ pracuje dla pieniędzy.
Emocje w pracy zawodowej nie są wskazane.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 11:01:49 pm wysłana przez Adam Cymkiewicz »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 02, 2011, 11:16:27 pm »
Mądre słowa...
Popieram, jednocześnie chowając się samotnie w krzakach ze swoim przeciąganym na jakieś 70# recurvem z przykręconym 2" tłumikiem i zamocowanym (z możliwością niechętnego zdjęcia) kołczanem, którego to żaden regulamin nie chce zaakceptować... :)
A tak naprawdę to dyskusję popieram i mam nadzieję, że do czegoś doprowadzi, bo kto ma się k... dogadać, jak nie goście którzy właściwie współorganizowali i współtworzyli polskie 3D...
Chyba, że czegoś nie wiem... W sumie i tak jestem aspołeczny... 
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 02, 2011, 11:23:37 pm »
Decyzje o kontynuacji rozmów z PZŁucz podjąłem po rezygnacji z członkostwa w klubie "X-10" Lucka, jednak w świetle całego wątku całkowicie sie z tego wycofuję.
Po przeczytaniu całości dyskusji mogę stwierdzić tylko, że jeszcze nigdy nie było mi tak przykro i smutno gdyż całość odbieram bardzo osobiście.
Ponadto po głębokim namyśle oświadczam że w nie będę brał udziału w roku 2012 w żadnej formie w krajowym "WYŚCIGU ZBROJEŃ" Terminy zawodów w Jaworzu uważam za nieaktualne.
Pozdrawiam
Adam Bisok

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 02, 2011, 11:26:43 pm »
Moja decyzja w tym wypadku jest identyczna.
Pozdrawiam
Adam Cymkiewicz

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 03, 2011, 06:48:50 am »
I PO PTOKACH :-(
Tomasz Kobuszewski

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 03, 2011, 08:05:53 am »
No to pozostały nam zawody lokalne i wracamy w większości do piknikowo-weekendowej formy spędzania czasu.
PBA się rozwinie i zorganizuje swoje zawody 3d, część zrzeszona w klubach przejdzie pod PZŁ-ucz i nastąpi pierwsza schizma i tak nielicznej społeczności łuczniczej w Polsce. Szkoda, bo ludzie opowiedzą się po jednej lub drugiej stronie, będą na siebie patrzeć wilkiem, a najgorzej wyjdą na tym:
łucznictwo 3d,
młodzi zawodnicy
i Ci co chcieli w tym roku przyjeżdżać choć raz na zawody (chociażby ja i moi koledzy).
Ehhh.
Czyli rozumiem, że zawody w Potachach, Supraślu się odbędą???
Bo jak nie to nasze spotkania w Dąbiu przyjmą formę nieoficjalnych mistrzostw zachodniopomorskiego i lubuskiego ;) :D
Sage 35#

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 03, 2011, 08:17:36 am »

Czyli rozumiem, że zawody w Potachach, Supraślu się odbędą???

W Dobrym Mieście również się odbędą.
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.