Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 687409 razy)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 16, 2011, 08:06:10 pm »
tak,co do ramion masz rację,natomiast,majdan ,jak moje nazwisko, nie wziął bym na polowanie,chyba że na otwartym terenie, ja, podczas zabawy w lesie,podchodziłem do sarny, oczywiście BEZ STRZAŁY. przy naciąganiu wlazła mi sucha gałązka pomiędzy witraż w majdanie, i nastąpił trzask,sarna pobiegła,a,ja zrozumiałem że do polowań łuk nie może mieć luk i otworów w majdanie,sprawia to dyskomfort dekoncentrację,wiadomo że im więcej zarośli tym mamy wieksze szanse, czekam na wasz punkt widzenia względem takich ramion do polowań,na preriach i stepach tak, dżungla-las, odpada.
moim zdaniem nie ma co wydziwiać, zawsze taka gałązka może wejść Ci w bloczek i masz efekt podobny, miejsce z którego strzelałeś nie było po prosty tym właściwym
na kursie PBA uczono nas aby odpuszczać, jeśli nie masz warunków do dobrego strzału to nie strzelaj, gęste zarośla z ilością gałązek której nie jesteś w stanie skontrolować równie dobrze zmienią Ci tor lotu strzały a wtedy w najlepszym razie nie trafisz zwierzyny a możesz ją trafić na miękkie i sprawić że będzie konała w męczarniach zaszyta gdzieś w zaroślach albo będzie taki jelonek ze strzałką w głowie biegał zaśliniony, wystawiając bowhunterom swoistą wizytówkę

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 16, 2011, 08:30:37 pm »
g13r0, tak masz rację,palna łuk to zupełnie inna bajka,to1. a2.to, jak odłowić sztukę która przebywa w stadzie i wśród zarośli, dużo nad tym myślę,byłem w takim momencie lecz myśliwy miał palną, lecz krzaków było w brud.I odpuściliśmy, nie pamiętam co  było z dzikiem nie tak,ale stada nie ustępował,jak by czół się zagrożony. Wtedy myśliwy wspomniał o wprowadzeniu łuku do łowiectwa, bo gdyby strzelił ze sztucera to nie wiadomo co było by ze stadem, skoro piszesz o unikaniu zarośli,okej, nie jest łatwo pozyskać tuszę na luźnym terenie, z kuszą raczej jest prościej, nawet z namiotu myśliwskiego trudno jest oddać celny strzał z bloczka,sądzę to po różnych filmikach,bo tego nie próbowałem,jedynie podczas wędkowania warchlaczek za moimi plecami zeżar mi zanętę na ryby,do głowy mi nie przyszło co mlaska za moimi plecami,był chudy i sam,chował się na wsi ,ale natura wezwała go do siebie, i finito.Jestem ciekaw czego was uczyli na kursie.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 16, 2011, 09:11:37 pm »
obaj macie rację,bez dwóch zdań. Zgadzam się,waga łuku,czas trzymania napiętego łuku mimo left- of,jeśli poprawnie napisałem, to chyba najistotniejsza sprawa,  w takim razie należało by po prostu owinąć ramię taśmą maskującą,i po sprawie,łuk staje się gładki,z krzywkami jest trudniej,coś wymyślę,mam na myśli jakąś osłonę lecz lekką.Mój Hoyt w pełni ubrany waży ponad 3kg.-kołczan na 6 strzał,+ strzałki,itd. uważam że jest ciężki, za to bardzo stabilny-waga robi swoje,że łuk nic nie robi. Łuk stabilny to celny łuk,czyż nie tak.Uważam że polowanie z bloczkiem to bardzo trudna sztuka i wymaga dużo dyscypliny i pewności. joopsa ty masz duży atut, masz krótki i poręczny sprzęt, to bardzo ważne w terenie trudnym do manewrowania łukiem,zżera mnie ciekawość jak się sprawuje.Może faktycznie błędnym jest przekonanie o krótkich łukach myśliwskich,trzeba by to dobrze podeprzeć praktycznie w terenie i  na próbę i zrobić jakiś test porównawczy,Co do mocy i prędkości nie mam wątpliwości. Piszcie. Ja mam jeszcze coś,chodzi o majdan z rurek węglowych,pisaliście już o nim.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 16, 2011, 09:59:26 pm »
joopsa, ja mam pewne obawy co do poziomych ramion,to ze słychonia, jak twoje są zabezpieczone przed wysunięciem się z majdanu,są nawiercane czy mają typowy wpust,może jakiś przylepiec, zapodaj zdjęcie mocowania,co by to jo zmienił zdania. PIĘKNY SPRZĘCIK,JEŚLI JEST TAK SKUTECZNY JAK WYGLĄDA,pozostaje pozazdrościć. :-[. Oglądałem filmik, szkoda mi wiewiórek,to odrażające polowanie,i jak powiedział ZULU GULA, BYŁ TAKI KABARET, POLSKA TO taki DZIWNY KRAJ,tak to brzmiało. Co kraj to obyczaj.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

sas

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 16, 2011, 10:00:14 pm »
Skoro to kącik chwalipięty. Dziś ćwiczyłem na torach w okolicy stadionu piłkarskiego. Był mecz lokalnej drużyny futbolowej, z racji tego że chyba był nudny, połowa kibiców przyszły na tory popatrzeć jak strzelam :) Musiałem zrobić mini wykład o bloczkach. Nie mogli się nadziwić że z 50m trafiam cel wielkości pocztówki :P

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 16, 2011, 10:33:32 pm »
Musiałeś go oczywiście rozkręcić ;) ;)
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 16, 2011, 10:38:40 pm »
hylę czoło, dobry wybór, dlatego wzbudzasz tyle kontrowersji, teraz wiem, napisz,lub zapodaj zdjęcie,czy ramiona spoczywają w tzw.kołysce,czy nie rozejdą się na boki podczas siły ciągnącej,bo nie rozumiem po co zrobili nacięcia przy śrubach.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 16, 2011, 11:12:48 pm »
podaj zdjęcie od góry,jak śruba mocuje ramiona, na razie trudno mi to zobaczyć, dla ciebie wodzu ten wiersz.   Wiele łuków już widziałem, lecz takiego nie spotkałem, wielkiej porażki oczy me doznały gdy joopsy łuk-choć wirtualnie to ujrzały. Oby dobrze ci się sprawował i byś wydanej kasy nie żałował, wielka szkoda by była gdyby taka piękność w szafie stała i gniła. Że wyboru dokonałeś właściwego,życzę wszystkiego najlepszego,i strzelania owocnego.:  czasem nie myśl że się podlizuję, nie stać mnie na taki. :-[, łuk.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 16, 2011, 11:21:51 pm »
A ja się tak Robercik zastanawiam, ile wody upłynie zanim znajdziesz w nim coś ,co będziesz mógł poprawić,bo coś mi się wydaje ,że twoje "Słodowe" łapki za długo nie wytrzymają na wodzy a raczej na gripie ?   ;) :D ;).
Jakiś tam łuczek jest .....

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #579 dnia: Październik 16, 2011, 11:26:26 pm »
on już coś kombinuje, ale to jego słodka tajemnica.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 16, 2011, 11:29:54 pm »
Cały Robert  :D :D :D ,ale rozumiem jego doskonale.
Jakiś tam łuczek jest .....

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #581 dnia: Październik 16, 2011, 11:48:43 pm »
może się ktoś czymś pochwalić..??  :)  Gratulujemy serdecznie najlepszych na świecie łuków Mathews-ów :) ale niech się ktoś jeszcze czymś fajnym pochwali.. i wrzuci jakieś ładne fotki
zapalony łucznik

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #582 dnia: Październik 17, 2011, 12:09:20 am »
dlatego proszę Roberta o zdjęcie poglądowe śrub i jak są mocowane ramiona,pisałem już że nie mogę pojąć o co chodzi, dowiemy się jak nam pokarze, dajmy na luz,i kto musi do krainy snu,pięknych łuków o figurze dody, i pięknych kobiet-oby nie żony ---oczywiście mojej,bo to jędza wredna i żmija,nie dała na nowe myśliwskie xx75,2117,60-70#.30".
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #583 dnia: Październik 17, 2011, 09:11:32 am »
Witaj, z czego wykonałeś ten spuścik, robi wrażenie.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #584 dnia: Październik 17, 2011, 01:08:24 pm »
Na 15 postów - 10 to bajki ze snu " bowhuntera "!
Macie swoja stronę to tam zamieszczajcie te poematy i fantazje!  TU / dla przypomnienia / jest " Kącik chwalipięty ... " !
moje wypowiedzi dotyczą sprzętu a o to chyba chodzi w tym wątku, komentujemy prezentowany sprzęt a że jest on do takiego a nie innego celu przewidziany ? cóż.