Łucznictwo klasyczne > Tematy związane z techniką strzelania

PALCE!

<< < (2/2)

Goall89:

--- Cytat: Akama w Sierpień 10, 2017, 03:00:06 pm ---Łukasz a po jaką cholerę walisz po 2,5h ! stawiam skrzynkę piwa że pod koniec wyniki się pogarszają.
Strzelanie bez rozgrzewki ( palców też ) nadgarstków ramion i reszty i bez robienia przerw w ciągu 2,5 h a ty się dziwisz że boli ?!

--- Koniec cytatu ---

Jasne, ze wyniki sie pogarszaja ale nie leca wszystkie w dol tylko zmniejsza sie powtarzalnosc.

Przez pol zycia cwiczylem sztuki walki i sporty ekstremalne, nigdy nie zaczynam aktywnosci fizycznej bez rozgrzewki- badz co badz to przeciez sport. -To na swoja obrone, natomiast co do rady o przerwach, wzialem ja sobie do serca i robie przerwy co runde i na 18 metrach strzelam po 3 zamiast 6 strzal w serii- poki co paluszkow nie czuje- jest zauwazalnie lepiej:)

Staram sie tez pamietac o rozluznianiu konczyn co ktoras serie- w tej calej ekscytacji czlowiek potrafi jednak zapomniec o takich waznych 'drobnostkach'. Plus trener klubowy ostatnim razem powiedzial mi zebym strzelal wolniej- tzn nie strzala za strzal ale strzala-przerwa,oddech, mindset-strzala etc. Pomaga:)

Lokiec poszedl nizej bo okazalo sie ze za szybko robie release i przed nim powinienem ciagnac reka mocniej za siebie.

Podsumowujac: postawa powoli sie stabilizuje, co mam nadzieje niedlugo bedzie widoczne w wynikach- 26.11 biore udzial w swoich pierwszych zawodach indoor:))

Dziekuje pieknie za odpowiedzi i podpowiedzi,

Samych zoltek!

G

Munin:
Strzelamy minimum na 3 oddechy, pierwszy wyjmujemy strzałę i łapiemy palcami ręki łucznej, drugi zakładamy strzałę na cięciwę i przyjmujemy pozycję, trzeci napinamy łuk, celujemy i strzelamy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej