Autor Wątek: Pierwszy zestaw: Polaris vs Touchwood Taipan  (Przeczytany 2968 razy)

Ghost86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pierwszy zestaw: Polaris vs Touchwood Taipan
« dnia: Marzec 02, 2016, 12:30:25 pm »
Witam

Łucznictwo to dla mnie coś nowego co mnie interesuje od jakiegoś czasu ale moja wiedza na ten temat jest... praktycznie zerowa. Obecnie czytam oglądam... i przymierzam się do kupna łuku. Tematów trochę jest...

Samick Polaris czy SF Otpimo+ to jest coś od czego chciałem zacząć. Cena plus opinie że na start to będzie odpowiednie... Myślę że to główne argumenty za takim doborem.
Zastanawiam się jednak nad pewnym tematem a mianowicie wymiana ramion na inne tak aby z czasem zwiększyć moc. Wyczytałem że do Polarisa i Sf będą pasować te same ramiona. W obydwóch przypadkach znalazłem sklepy internetowe które oferują róże warianty tych ramion. Zastanawia mnie jednak kilka rzeczy...

Czy w przypadku tych ramion jest stosowana jakaś standaryzacja która daje nam pewność że podobna budowa majdanu i ramion zagwarantuje nam że te elementy będą kompatybilne czy takie rzeczy trzeba sprawdzać każdorazowo?

Tutaj pojawia się właśnie kwestia łuku TOUCHWOOD TAIPAN. W jednym ze sklepów internetowych znalazłem zakładkę o nazwie łuki hunter-field. Tam też zauważyłem ofertę tego Touchwooda... Nie ukrywam że chciałbym kupić coś co z czasem będę mógł modyfikować wraz z wzrostem umiejętności i zwiększać moc łuku. Taipan w porównaniu z Polarisem ma większa maksymalna moc. Jego maksymalna długość jest też mniejsza.
Z tego co wnioskuje po filmikach itd ( proszę mnie poprawić jeżeli się mylę ) ten typ łuków są to łuki przystosowane bardziej do polowań czy coś w tym stylu i dlatego są krótsze i mają większą max moc ale zapewne nie są to najlepsze łuki do nauki strzelania?

Nie zauważyłem też aby można było dokupić ( a przynajmniej w tym sklepie ) innych ramion do tego łuku... tzn mogę wybrać siłę naciągu przy jednej długości ramion tj 60'' i koniec.
Cena tego Touchwooda jest zbliżona do ceny Polarisa a biorąc pod uwagę większą max siłę naciągu zastanawiałem się czy nie lepiej wybrać ten łuk? Czy ktoś wie czy ramiona Polarisa pasują do tego majdanu? I czy waszym zdaniem jest sens wydawać tą różnicę w cenie tylko dlatego że max siła naciągu jest większa bo zamiast 42 przy dł 68" można mieć 50 przy dł 60''? Mój wzrost to 173 cm więc pewnie będę wybierał 68'' max.


Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Pierwszy zestaw: Polaris vs Touchwood Taipan
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2016, 12:57:26 pm »
Kup Polarisa, ćwicz, strzelaj a ramion do niego jest do wyboru...do koloru :-) Chyba wszyscy polecają ten łuk na początek. W tym Touchwood Taipan mnie się podoba kolor ramion ale to kwestia gustu...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Ghost86

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy zestaw: Polaris vs Touchwood Taipan
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2016, 01:11:37 pm »
Kolorystyka Touchwooda tez mi się podoba ale jest to drugorzędna cecha... Plusem Polarisa jest to że jest spory wybór tych ramion... jak trochę ogarnę kwestie strzelania to chce kupić krótsze i słabsze ramiona i zachęcić do tego siostrzeńca... Natomiast czy można do tego Touchwooda zastosować ramiona z polarisa? czy nauka na tym łuku będzie gorsza/trudniejsza? ew czy ma on jakieś zalety nad polarisem?

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Pierwszy zestaw: Polaris vs Touchwood Taipan
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2016, 01:31:23 pm »
Czy można te ramiona zamienić to nie wiem, zapytaj najlepiej w sklepie. Ja bym chyba nie eksperymentował. Ten Samick to na prawdę fajny i dobry sprzęt na początek. 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka