Autor Wątek: Jak samemu zrobić stabilizator ???  (Przeczytany 10070 razy)

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Jak samemu zrobić stabilizator ???
« dnia: Marzec 14, 2010, 12:00:24 pm »
Witam!
Czy ktos z Was próbował bądź zrobił samemu stabilizator?
Myslałem o rurce karbonowej bądź alu z przyklejonym gwintem i dociążony koniec za pomocą zainstalowanych w srodku ciężarków wędkarskich (tych co się mocuje na żyłce)
Co Wy na to? a może lepsze pomysły??  Jakies gotowe projekty??

pozdrawiam
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

kugel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2010, 01:36:21 pm »
Obawiam się , że przy cenach jakie trzeba zapłacić za gotowy / firmowy , samodzielne robienie stabilizatora nie ma uzasadnienia ekonomicznego. No , chyba , że będzie to gwintowany pręt od podwieszania sufitów z nakręconymi dla wyważenia nakrętkami.

kugel

N

  • Gość
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 01:42:14 pm »
Cześć

http://www.3darchery.pl/
w dziale Kącik majsterkowicza powinieneś znaleźć interesujące Cie informacje ;)

pozdr

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2010, 05:33:36 pm »
Dzięki :-) Przeczytałem uważnie cały artykuł. Przedstawione rozwiązanie jest po prostu bezbłędne i jakoscią wykonania nie odstępuje fabrycznym stabilizatorom. Niestety są i wady... przede wszystkim cena. Za kwotę 200zł można kupić przecież dorej klasy używany stabilizator.
Ja jestem niestety przedstawicielem tej grupy społecznej, która nie może wydawać na sprzęt łuczniczy kilku tysięcy złotych... szukam tańszych dobrych rozwiązań...
Macie jeszcze jakies inne pomysły ??? :-)
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

Jagodowaa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2010, 10:22:32 am »
Wydaje mi się, że cena i praca jaką włożysz  w zrobienie stabilizatora nie opłaci się. Najlepiej Kupić i mieć to z głowy.   :) ale jak chcesz ;]

Jagodowaa

konstruktor

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2010, 08:55:57 pm »
Materiał z jakiego można by skutecznie wykonaś stabilizator to gumosil tylko że koszt tego za 1 kg to 100 pln no i do tego wykonanie formy

zgaszony

  • Gość
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2010, 09:01:29 pm »
Stabilizator można wykonać z bardzo wielu dostępnych i tanich materiałów,
wystarczy wiedzieć jaką rolę pełni stabilizator, a to jest dość dokładnie opisane. 

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2010, 12:51:07 am »
Wydaje mi się, że cena i praca jaką włożysz  w zrobienie stabilizatora nie opłaci się. Najlepiej Kupić i mieć to z głowy.   :) ale jak chcesz ;]

Dokładnie! Skoro wolisz trochę zaoszczędzić, to... kup sobie jednak fabryczny. Przynajmniej na początek. Prostsze, ale zupełnie niezłe stabilizatory do klasyka (Cartel, Black Sheep) dostaniesz w cenie 40-70 złotych. W tej kwocie nie zmieścisz się chyba z budową własnej konstrukcji. I to o ile trafisz! Bo często eksperymenty są dość kosztowne :-)
There are two types of shot. It's a precision and... love.

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2010, 10:36:44 pm »
Witam serdecznie
Nie zapommnij również, że gwinty w Twoim łuku są calowe. Czyli będzie dodatkowy koszt kupienia narzynki calowej, którą najprawdopodbnie trzeba będzie ściągnąć z np. Anglii. Gwinty calowe nie są w Polsce popularne.
Może taki gwint wytoczyć również tokarz, ale to nie będzie gratis, jeśli nie masz dobrego znajomego.
Stabilizator BlackShepp... kosztuje już od 5760zł i na początek może być.
http://www.luksport.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=132&Itemid=31
Czy przy robieniu samemu to zejdziesz poniżej tej ceny?

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2010, 08:01:06 am »
Stabilizator BlackShepp... kosztuje już od 5760zł i na początek może być.
 
to ja już sam go sobie zrobię.. ::)

DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2010, 08:41:08 am »
Aha, to gwinty w moim majdanie są calowe... a w reszcie popularnego sprzętu dostępnego na rynku są inne....
To utrudnia sprawę, ponieważ zamierzam za kilka miesięcy zmienić łuk na bardziej profesjonalny i zapewne będą tam inne gwinty....
myslałem nad majdanem Winstorm II i ramiona Hoyt Epic... Czy wiecie jakie są tam gwinty?
Możecie napisać również cos o tych ramionach? ewentualnie jakis innych do 1000zł ?
Zamierzam kupić sprzęt, który będzie mi dzielnie służył przez przynajmniej 2-3 lata, będę również brał udział w zawodach. Nie chcę aby był to sprzęt dla laika/początkującego, ale nie mam też nieograniczonej gotówki więc sprzęty typu Hoyt G3 odpada.... ;-)
Mam do wydania max 2000zł z kompletem strzał i pokrowcem.

Z tego co już wycvzytałem na forum to najważniejsze są ramiona, majdan jest mniej ważne. Dlatego własnie obstawiam na Windstorm'a, nie wiem jednak czy to dobry pomysł...
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

lucznikruda

  • Gość
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2010, 09:51:12 am »
To zależy jaki rodzaj łucznictwa Cię interesuje. Jeżeli chcesz strzelać sportowo np zawody typu FITA to najważniejszym elementem sprzętu są strzały. A tutaj może być problem bo najlepiej kupić strzały Eastona A/C/E lub X10 a to jest wydatek rzędu min. 1000 zł. Ewentualnie strzały A/C/C ale te są mniej popularne.
Jeżeli chodzi o ramiona tutaj masz troszkę większy wybór. Oprócz Hoyta również W&W ma bardzo dobre ramiona. Z starszych modeli mogę polecić ramiona Synerzy, sam z nich strzelałem parę lat temu(koszt około 1000 zł).
Masz teraz nie lada problem bo chcesz się zmieścić w kwocie 2000 zł. Teraz musisz się zastanowić gdzie władować najwięcej pieniędzy.

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2010, 11:37:42 am »
Długo się zasdtanawiałem w jakim kierunku chcę podążać... Znajomi próbują przekonać mnie do bloczków... super zabawa, duża moc, wybaczają błędy... ale ja wolę chyba klasyczne łuki olimpijskie.
Chciałbym strzelać Fite, czasami jednak wybrać się dla odmiany na zowody 3d. Wiem, wiem... będę miał trudniej z klasyka cos "ustrzelić" ;-) ale to mnie nie zraża. Z racji mojego wieku to raczej nie mam szans odnosić wielkich sukcesów w tarczówce. Chcę strzelać na zowodach, bo lubię rywalizację, potrafię się jednak pogodzić z porażką.
Co do strzał to nie sądzilem, że będą aż takie drogie.... jak do tej pory strzałem z Bemanów dobranych do mojego "łuku" i przyznam że latają nienajgorzej.
Liczyłem się z tym, że będę musiał wydać na strzały jakies 350zł (12szt.).... Czy to oznacza, że z takimi strzałami mogę zapomnieć o dobrych wynikach? nawet pomimo dobrego łuku?

Co sądzicie o ramionach Samick Masters 66"/36# ? Takich własnie parametrów szukam, a ostatnio były takie na Allegro. Czy 36# wystarczy ?

łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2010, 12:00:37 pm »
podsumowując  w cenie 2000zł chciałbym kupić:
- majdan
- ramiona
- celownik
- podstawkę pod strzałę
- podstawkę pod łuk
- klikrer
- stabilizatory
- komplet styrzał (12szt.)
- pokrowiec/torbę na łuk i akcesoria

Czy jest jakakolwiek szansa na zakup dobrego sprzętu w tej cenie?
Zależy mi na tym aby był to profesjonalny sprzęt a nie dla początkujących
Zakup używanego łuku lub majdanu może być trudny, ponieważ jestem leworęczny, więc dla mnie zbyt dużo ofert nie ma :-)
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

lucznikruda

  • Gość
Odp: Jak samemu zrobić stabilizator ???
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2010, 08:10:40 am »
Pamiętaj, że FITA to m.in strzelanie na 70m i 90m więc tutaj potrzebne są dość dobre strzały. Jeżeli o mnie chodzi to ja polecam min. strzały A/C/C. Myślę, że za resztą powinieneś skompletować resztę sprzętu.


Cytuj
Co do strzał to nie sądzilem, że będą aż takie drogie.... jak do tej pory strzałem z Bemanów dobranych do mojego "łuku" i przyznam że latają nienajgorzej.
Liczyłem się z tym, że będę musiał wydać na strzały jakies 350zł (12szt.).... Czy to oznacza, że z takimi strzałami mogę zapomnieć o dobrych wynikach? nawet pomimo dobrego łuku?

Niestety ale strzały Bemana są niskiej jakości i raczej dobrych wyników nie osiągniesz nimi. A sam łuk to nie wszystko. Ja kieruję się taką zasadą:
W łucznictwie najważniejsze są:
1. Psychika
2. Technika
3. Strzały
4. Reszta sprzętu