Autor Wątek: Podstawka  (Przeczytany 1595 razy)

owca180

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Podstawka
« dnia: Luty 04, 2015, 11:42:27 am »
Witam, chciałbym zmienić podstawkę w swoim PSE z NAP QuikTune 2100 na coś w stylu Trophy Ridge Biscuit. Łuk miałem składany przez sklep oddalony ode mnie koło 300km więc póki co mogę liczyć tylko na waszą wiedzę.
Potrzebuje trochę informacji na temat umiejscowienia nock pointa, rozumiem że wyznacza się go do podstawki pod kątem prostym miarką łuczniczą? Z moich obserwacji wynika to że nock point nie jest umiejscowiony na śrdoku cięciwy tak?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2015, 12:02:01 pm »
Eeee moim zdaniem te podstawki niezbyt nadają się do częstego strzelania. Włosie się wyciera i lotki się zużywają. Może pomyśl nad Trophy Ridge Revolution 2.0? Ja siodełko ustawiam na oko potem po teście papierowym robię co najwyżej drobne korekty wysokością podstawki.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2015, 12:04:36 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


owca180

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2015, 12:07:15 pm »
A to że nock nie znajduje się w centralnym miejscu na cięciwie nie jest jakim błędem ustawienia?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2015, 12:22:58 pm »
Nie nie jest, środek cięciwy wypada zwykle niżej.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2015, 03:29:37 pm »
Witam, chciałbym zmienić podstawkę w swoim PSE z NAP QuikTune 2100 na coś w stylu Trophy Ridge Biscuit. Łuk miałem składany przez sklep oddalony ode mnie koło 300km więc póki co mogę liczyć tylko na waszą wiedzę.
Potrzebuje trochę informacji na temat umiejscowienia nock pointa, rozumiem że wyznacza się go do podstawki pod kątem prostym miarką łuczniczą? Z moich obserwacji wynika to że nock point nie jest umiejscowiony na śrdoku cięciwy tak?
Trophy Ridge Biscuit dziela sie na tansze i droższe, tańsze mają dwie regulacje, droższe trzy regulacje, weź koniecznie tą wersje z trzema regulacjami. Ja popełniłem ten błąd i kupilem tą tańszą i ledwo co pasuje mi do łuku tak jak bym chciał

owca180

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2015, 04:26:42 pm »
Ok, a może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat wytrzymałości tych szczecinek i o niszczeniu przez nią lotek?

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2015, 04:41:07 pm »
w Trophy Ridge Biscuit masz czarne włosie u dołu a u góry i po bokach jest brazowe, czarne jest twardsze, musisz tak poustawiać nock-i w strzałach aby żadna lotka przy strzale nie przechodziła przez czarne włosie to wtedy nic ci nie zniszczy lotek.
Co do zużycia włosia to sie nie wypowiadam bo odaje raptem 200-300 strzałów rocznie wiec ja nie mam tego problemu.
Pamietaj jeszcze o doborze otworu w tej podstawce w zależności jak grubymi strzałami bedziesz strzelał, z tego co pamiętam masz trzy rozmiary do wyboru.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2015, 04:51:33 pm »
A możesz podać powód zmiany/ chęci zmiany podstawki na taką z włosiem?
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

owca180

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2015, 05:00:17 pm »
Najważniejszy powód to to iż planuje drugi bloczek więc tak czy siak potrzebuję jeszcze jedną podstawkę, chyba że znajdą się chętni na mojego PSE Drive lt LH, ale z tym może być problem. Mam dwa rodzaje strzał, jeżeli chodzi o easton power flight w trakcie naciągania są unoszone i spadają z podstawki, być może przez to że w sklepie założyli mi zaciski. No i ostatni powód to ciekawość.

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2015, 05:50:15 pm »
Czy grubość nasadek w power flight jest inna , niż przy drugim rodzaju strzał ,jaki posiadasz???
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2015, 07:38:01 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

owca180

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2015, 01:41:17 pm »
Raczej nie, w power flight są tylko dłuższe.