Autor Wątek: Łuk z PCV, panowie do roboty..  (Przeczytany 14525 razy)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2013, 07:40:30 pm »
@Piotr Pietraszun
i jak udał się łuk? szczerze to sam się zastanawiam nad tym tylko nie wiem czy materiał znajdę odpowiedni chodzi mi o te rurki,
na innym filmie widziałem jak jeden facet wsadził cieńszą w grubszą rurę - nic nie wyginał nad ogniem a cięciwę miał ze sznura białego, pomiary wskazywały ponad 40# dla niedzielnego strzelania ze znajomymi chyba niezłe rozwiązanie.

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2013, 12:36:18 pm »
Zajmuje sie sprzedażą takich rurek jest to PVC przenysłowe o różnych średnicach ,mogę coś dobrać ale PVC ma jedną wade niskie temperatury i jest bardzo kruche, ale mogę załatwić nawet kolor czerwony ;)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2013, 11:28:52 pm »
czytam na sieci o tych łukach i wszyscy jednogłośnie piszą że pcv nie nadaje się na łuk..
szybko "ucieka" siła naciągu:( ale jako zabawka dla dzieci to ciekawa sprawa ;)
Jeśli chodzi o kolory to łatwo przemalować tworzywo zwłaszcza chropowate.
Ale interesuje mnie jakie rury polecasz aby uzyskać w miarę długotrwały naciąg 50-55# ?

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2013, 10:10:19 am »
Wczoraj troche posiedziałem ale nie ma idealnego połączenia dwóch średnic zawsze jest około 0,5m trzeba by skleić dwie średnice np 25mm z 20mm grubościnną do środka, raczej ciężko mi określić jaki będzie naciąg łuk wolałem raczej kupić niż zrobić pvc sie raczej nie maluje.

Kriczer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2013, 05:21:13 pm »
kiedys ogladalem filmik na YT z lukiem PCV 60 funtow. 2 rurki pcv, ta w srodku byla nacieta w zdloz aby można ją było wcisnąć w zewnetrzną bez luzów, a w środek wetknięty pręt z wółkna szklanego. nie wiem jak pcv ale taki palik wytrzymuje cale lata bez straty na wlasciwościach
PSE Rally (chyba 2013)