Autor Wątek: Łuk z PCV, panowie do roboty..  (Przeczytany 14518 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 01:24:52 am wysłana przez Piotr Pietraszun »
zapalony łucznik

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2013, 08:27:25 am »
hallo
Śmiechy śmiechami ale Nick, gość z pierwszego linka, dość sporo łuków z rur PCV wykonał co udokumentował wieloma filmami. Zalecam używać rur do czystej wody nie do odprowadzania "brudnej", mają grubsze ścianki przez co są bardziej sprężyste i nie prasować rurek na "plaskato".
Gość z tych rurek robi różne rzeczy, kusze, proce, zekiery i takie tam :D

w szczególności polecam ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=jNO6zMqjA6k
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 09:43:51 am wysłana przez Sebastian Sliwka »

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:14:39 pm »
Witam   Kiedyś z kumplem też wykonaliśmy łuki z włókna szklanego, z których radości trochę było, odznaczały się niezła sprężystością.  Jeden z tych łuków został poddany ulepszeniu, i jak pamiętam ,odległość jaką pokonywała strzała sięgała coś 200m a może nawet więcej . To chyba niezły wynik  .Ja na razie pracuje nad spustem
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2013, 12:06:24 pm »
hello
Przepraszam za offtopa ale nie mogłem się powstrzymać ^^
Moim zdaniem robienie łuków z PCV to mniej więcej tak samo dobry pomysł jak próba zbudowania działającej broni palnej z drewna lub bambusa  ;D
I pomyśleć, że 13 wieków temu babmusowe działa i "rusznice" były i działały jak na ówczesne warunki zadowalająco. Są nawet tacy co Mongolskiego smoka pod Legnicą próbują pod taką broń podciągnąć :D

N

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2013, 04:41:31 pm »
hello
Przepraszam za offtopa ale nie mogłem się powstrzymać ^^
Moim zdaniem robienie łuków z PCV to mniej więcej tak samo dobry pomysł jak próba zbudowania działającej broni palnej z drewna lub bambusa  ;D
I pomyśleć, że 13 wieków temu babmusowe działa i "rusznice" były i działały jak na ówczesne warunki zadowalająco. Są nawet tacy co Mongolskiego smoka pod Legnicą próbują pod taką broń podciągnąć :D

A na Węgrzech zdaje się powstawały jednorazowe działa z wydrążonych pni...oj kolego zrób sobie drewniany karabin wyborowy(najlepiej z pływającą lufą) albo bambusowego RPG-7 wielokrotnego użytku to pogadamy  ;)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 04:46:14 pm wysłana przez N »

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2013, 02:37:29 pm »
RPG z bambusu nie jest tak całkiem "od czapy". Generalnie broń bezodrzutowa może być nawet z papieru - fabryczne komercyjne konstrukcje są często z laminatu robione.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

N

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2013, 05:18:05 pm »
RPG z bambusu nie jest tak całkiem "od czapy". Generalnie broń bezodrzutowa może być nawet z papieru - fabryczne komercyjne konstrukcje są często z laminatu robione.


Tak i często są to wyrzutnie jednorazowego użytku które wyrzuca się po odpaleniu jednego pocisku ;) możemy w ten sposób przekomarzać  się bez końca... ;)

tak czy siak Polichlorek Winylu to tani choć moim zdaniem kiepski materiał do budowy łuku, nawet jeśli jakiś czas taka konstrukcja wytrzyma bez "zmęczenia", to raczej jej osiągi będą grubo poniżej oczekiwań i nigdy nie dorównają łukom z "normalnie" stosowanych materiałów ani pod tym ani pod innym względem....gdyby było inaczej świat wybrałby PCV  ;D

A propos

http://www.youtube.com/watch?v=Q2tWEVKtSyg

;)

To co koledzy: rozumiem że teraz wyrzucacie swoje "rowerki" z niemodnego metalu, kosmicznych kompozytów i przesiadacie się na coś takiego ? ;)

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać ;)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 05:41:10 pm wysłana przez N »

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2013, 06:49:45 pm »
Pomimo wszystkich wad i zalet łuku z rurek PCV .Pomimo krytyk, to i tak znajdzie się wielu,którzy będą próbować wykonać coś na wzór jaki ukazują filmiki. I chociaż sam nie z korzystam, to przyznam,że filmiki są zachęcające. Z pewnością nie jedna osoba ciekawa jest tego ,jak sprawdza się tak tani i dobrze wyglądający( jak na tradycyjny) ŁUK  
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 03:43:34 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2013, 12:19:52 pm »
witam
Nikt nikomu nie nakazuje się przesiadać ze swojego wymuskanego i wypieszczonego, czasem wymarzonego sprzętu na wynalazek z PCV. Ta rozmowa ma przybliżony klimat do tematu o bowhuntingu gdzie większość rozmówców przeciwnych pomysłowi nie potrafiła zrozumieć że nie muszą odstawić swoich pukawek i uganiać się po lesie z łukami. Tu jest bardzo podobnie. Negacja i żadnych pozytywnych aspektów.

Sam pomysł mi się bardzo podoba, stworzenie takiego łuku przez kogoś kto chce sobie postrzelać ale nie tylko, bo proces tworzenia też potrafi dać radochę czasem nawet o wiele większa niż użytkowanie urządzenia finalnego. A i nauka jaką z tego wyniesie twórca będzie do wykorzystania w przyszłości przy innych projektach. NIe oszukujmy się, nasze wypieszczone zabawki nie powstały by gdyby ktoś kiedyś nie stworzył "łuku z pcv" czy innego trabanta :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 01:07:34 pm wysłana przez Sebastian Sliwka »

froko

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2013, 06:48:09 pm »
Dokładnie :) Po obejrzeniu kilku filmików pomyślałem, że to świetnie gdy znajdzie się ktoś kto nagle wpada na pomysł żeby zrobić łuk z rurki do wody. Bo czemu nie? Sam zaczynam poważnie myśleć o budowie takiego wynalazku. Właśnie dla samej przyjemności zrobienia łuku (kto nie próbował dziecięciem będąc konstruować łuku z patyka i sznurka?), ale też po to żeby mieć coś mniej funtowego do ćwiczenia techniki. Pozdrawiam wszystkich :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 01:19:40 am wysłana przez froko »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2013, 03:24:04 am »
Dla mnie to wspaniała alternatywa dla łuku z leszczyny.. który, może ciekawie działać i wyglądać.
Przy okazji to materiał dostępny i tani.

Zrobię takie cudo. :)

Dobrze byłoby mieć parę i w razie.. znajomi coś, byłoby jak znalazł.  ;)
Bez obawy o swoje kosztowne zabawki.
zapalony łucznik

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2013, 11:22:00 am »
Chyba jednak kolega   N  ma rację . Ten pomysł może okazać się niedorzeczny .I tu parę przykładów.  
Cytuj
Witam zaczołem robić łuk tak jak ma tym filmie , ale jakoś nie wyszło nie wiem jak to ma być ta ruka kupiłem takom zwykłą za 8 zł bez tam jakis odznaczeń zaczołem to robić nad kuchenką , no się jakoś dziwnie poskurczała ta rurka i zaczołem mysleć że może ta rurka jest nie odpowiednia
       
Cytuj
Daj sobie spokój z PCV to co wychodzi z tego materiału to nie może być nazwane łukiem. Zrobiłem kiedyś coś takiego - rurkę giąłem też nad gazem. Po 15 minutach miałem łuk, który jednak z każdym naciągnięciem tracił siłę. Po 15 minutach zabawy było po łuku Smile . Odłóż trochę pieniędzy i kup Dianę
           
Cytuj
ja też kupiłem zwykłą białą rurke ale się powiginała a ten gosciu z youtube co robi te łuki z pcv to właśnie podobnych używa .
     Czasami nie jest tak łatwo jak ukazuje  filmik.  Ale póki co,  to rurek trochę się sprzeda.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2013, 11:23:57 am wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2013, 11:34:57 am »
Dziś już upatrzyłem taką rurkę w casto.. 17 zł 3 mery dł. 3 cm śr. gruba ścianka, 13 zł cienkościenna te same wymiary. Lepiej pokombinować niż na lody wydać. :D
Koniec, końców i tak każdy kupi porządny łuk, ale zabawa to podstawa.
zapalony łucznik

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2013, 01:30:52 pm »
Witam
N ma częściowo rację gdyż żaden produkt łukopodobny nie zastąpi łuku ale przykłady podane przez Ciebie Robson są raczej nie adekwatne do sposobów wykonania pokazanych na filmach. JAk widać w cytatach autorzy przyznają się sami do podgrzewania rurek nad palnikami gazowymi / kuchenkami a nie opalarkami i są zdziwieni efektami swojej "pracy".
Mój pierwszy z PCV nie wyszedł gdyż go za mocno "sprasowałem" ale to dało mi dużo do myślenia i kolejny już był o niebo lepszy i skuteczniejszy. Niestety nie mam do dyspozycji grubościennych rur do wody tylko cienkie kanalizacyjne, stąd też ich moc jest słaba.

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk z PCV, panowie do roboty..
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2013, 03:40:39 pm »
 Pewnie- próbować zawsze można . Zabawa musi trwać ;D
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc