Autor Wątek: Wybór strzał  (Przeczytany 5226 razy)

soulman64

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Wybór strzał
« dnia: Listopad 30, 2015, 05:47:26 pm »
Witam, ostatnio strzelałem z łuku bloczkowego 55# i powyginały mi się strzały aluminiowe, te strzały to " Camo 28" ", czyli jakiś no name, a strzelałem w skarpę ziemną z odległości ok. 40 m i mam pytanie czy to wina strzał, zbyt dużego naciągu czy tego, że strzelałem w ziemię i jakiej marki kupić teraz strzały i z jakiego materiału oraz czy zmniejszyć naciąg, ewentualnie nie strzelać w ziemię, tylko w co? I gdzie najlepiej opłaca się kupować strzały? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2015, 08:29:19 pm »
Pisałem w innym temacie - kup Easton Powerflight. W ziemię nie wolno strzelac żadnymi strzałami. I na koniec - zły dział.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


soulman64

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2015, 09:39:02 pm »
Ok, dzięki za odpowiedź i sorry za zły dział, to w co mam strzelać, tarcze jakąś? A z czego mogę ją zrobić i jakich rozmiarów? I zawsze nie będę trafiać, więc część poleci dalej, to lepiej żeby się wbiła w skarpę czy normalnie poleciała dalej w otwartą przestrzeń?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2015, 10:11:38 pm »
Skarpę traktuj awaryjnie jako strzałochwyt. Strzela się do mat zrobionych własnoręcznie lub kupnych. Zrób sobie na początek cel z worka wypchanego szmatami.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


NorbiBxl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2015, 03:11:48 pm »
Po pierwsze zmniejsz dystans, naucz sie trafiac w jakism sensownym skupieniu z 10m i pozniej sukcesywnie zwiekszaj dystans.
Obserwuj co sie dziej ze sprzetem i na litosc boska nie wal w ziemie :)
Jasne ze fajnie jest walnac z 40m w skarpe, ale fajniej jest trafic z 20m w tarcze ...6 razy z rzedu :)
Na forum jest sporo na temat tego do czegos strzelac i jak zrobic sobie "target" wystarczy poczytac. Wejdz na YT tam tez jest sporo na ten temat.
 
[Falco Trophy Vintage #38]

starinow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2015, 08:21:20 am »
Żeby nie zakładać nowego tematu czy mogli byście pomóc mi w doborze strzał ?
Posiadam łuk Ragim Impala 40#/62" jakie strzały do niego ?
od wcześniejszego łuku zostały mi Easton Jazz 2016 i jakieś decathlonowski z włókna (niestety nie ma na nich żadnych oznaczeń)
Łuk naciągam do 30”

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2015, 11:45:01 am »
Biorąc pod uwagę, że naciągasz #44 a Twoja długość naciągu to 30" to z ogólnodostępnych są np. Easton Powerflight parametr 500 długość 31" masa grota 120gr. Jak je przytniesz kiedyś do tych 30" to możesz ich używać do #47. Szczerze powiedziawszy nie widziałem żeby któryś z kolegów używał ich do klasyka.

Te Jazz które masz są delikatnie za miękkie nawet już przy długości promienia 30". Z grota nie ma już co ujmować bo stackowo ma 90gr więc właściwie ich temat się wyczerpuje.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

NorbiBxl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2016, 02:20:24 pm »
Biorąc pod uwagę, że naciągasz #44 a Twoja długość naciągu to 30" to z ogólnodostępnych są np. Easton Powerflight parametr 500 długość 31" masa grota 120gr. Jak je przytniesz kiedyś do tych 30" to możesz ich używać do #47. Szczerze powiedziawszy nie widziałem żeby któryś z kolegów używał ich do klasyka.

Ja ich uzywam od niedawna i jak na razie to zlego slowa nie moge powiedziec :)
[Falco Trophy Vintage #38]

Munin

  • Gość
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2016, 06:23:35 pm »
Posiadam łuk Ragim Impala 40#/62" jakie strzały do niego ? [...] Łuk naciągam do 30”
Biorąc pod uwagę, że Impala ma głęboką półkę a nie pełny majdan to do 44# mocy brałbym do niego strzały z parametrem 400, 500-tki teoretycznie mogą być za miękkie.
od wcześniejszego łuku zostały mi Easton Jazz 2016
Powinny pasować jak na miarę robione.
i jakieś decathlonowski z włókna (niestety nie ma na nich żadnych oznaczeń)
To w dzbanek jak kwiatki, niech robią za dekorację.

FiqsDMX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2016, 09:30:14 pm »
Też do Impali 40# używałem Powerflight o parametrze 500 , 30" grot 100 , bardzo poprawnie się zachowywały.

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2016, 10:45:24 pm »
Witam, nie chcę tworzyć nowego tematu, więc podepnę się pod ten.
Strzały o jakich parametrach dobrać do SHB 50#? Mój naciąg to ok. 28".
Zależałoby mi, aby były drewniane z pierzastymi lotkami, ale innymi materiałami też nie pogardzę.

Munin

  • Gość
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2016, 10:57:40 am »
Rzuć okiem na drugą stronę tego pdf-a http://3riversarchery.com/pdf/ArrowCharts.pdf
Chyba jeden z lepszych Charts Selektorów jaki jest w sieci bo przewiduje karbon, alu i drewno.
Po lewej stronie masz łuki z głęboką półką, po prawej bez półki, te numerki 100, 125 to waga grotu jest, na środku długości naciągów. Szukasz w słupku na przykład "100" swojego przedziału mocy a następnie w poziomie lecisz do swojej długości naciągu i w przybliżeniu wiesz jakich promieni masz szukać. Mi wyszło, że przy grocie 125 potrzebujesz promieni w zakresie 50# - 55#

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2016, 12:19:12 pm »
Dobra, rozgryzłem tabelkę.
Dziękuję jeszcze raz za pomoc :D
Nie, chwila. Jednak nie.
Jaka jest jednostka pod długościami naciągów? Cale?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 12:25:44 pm wysłana przez JohnyDerp »

Munin

  • Gość
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2016, 01:58:14 pm »
Długości naciągów w tabelce podane są w calach

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wybór strzał
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2016, 03:39:07 pm »
Mi wyszło, że przy grocie 125 potrzebujesz promieni w zakresie 50# - 55#

W zakresie czego, bo chyba promieni nie liczy się w funtach.