Autor Wątek: Jaki łuk na początek?  (Przeczytany 7962 razy)

Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:48:12 am »
Nie chce zaśmiecać tematu o Mission Craze ale na podstawie opini i porad zmieniłm swój wybór na http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/737,luk-bloczkowy-pse-stinger-x-2015
Siła 70# ale jest napisane że można regulować w dół. Opinie w sieci ma dobre.

Co powiecie?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:57:44 am »
Napisz może do czego chcesz tego łuku używać, jaki budżet możesz przeznaczyć na  zakup łuku i osprzętu. Bo pamiętaj, że koszt osprzętu tez jest spory, ale jest to wydatek konieczny. Napisz też coś o sobie. Jaką masz rozpiętość ramion, czy wiesz jak silny ma  być łuk? To wtedy łatwiej będzie doradzić.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:02:15 pm »
Łuk na pewno trochę przyjaźniejszy, większe ATA, one cam, szeroka regulacja to jego zalety. Tylko nie bierz 70# tylko 60#.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2015, 02:07:26 pm »
No więc 178cm rozpiętość ramion i raczej na tężyznę fizyczną nie narzekam a co do użycia to myślę że od strzelania rekreacyjnego na polowaniu kończąc ,choć wiadomo czas zweryfikuje. Cena hmm no powiedzmy około 1000zł+ w razie czego plus jakiś podstawowy osprzęt.
 Mam parę zainteresowań i z każdego staram się wyciągać maxa ,trenuje sztuki walki ,biegam maratony ,jeżdzę rowerem po górach oraz wyskakuje w góry też na zwykłe marsze po kilkadziesiąt kilometrów ,do tej pory jeśli o strzelanie to tylko paintball i broń palna. Nie mam super wyników olimpijskich w tym co robię ale mimo że nie koncentruje się na jednej w 100% z powodzeniem konkuruję z innymi. Dlatego też wychodzę z założenia że nie muszę wydawać ileś tam tysięcy na sprzęt żeby mieć wyniki. Oczywiście nie schodzę poniżej pewnego pułapu cena/jakość z wiadomych przyczyn. Ale nie raz udowodniłem że w sprzęcie tańszym można dużo zdziałać ,kwestia cierpliwości i ćwiczeń ,no i trzeba być trochę upartym ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 03:38:08 pm wysłana przez Dariusz Konieczny »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:40:51 pm »
No to w takiej cenie sensowne są tylko (z nowych)  PSE Stinger-X i PSE Vision
Do tego osprzet: 12 strzał carbon 250 PLN,podstawka"ciasteczko"-90 PLN, Celownik 5 pinów z poziomiczką- 100-120 PLN(bez mikroregulacji), spust nadgarstkowy Allen- 110 PLN,krótki amortyzator myśliwski - kolo 100 PLM. Czyli osprzęt razem około - 500-600 PLN
Do tego dochodzi kołczan,albo doczepiany do łuku,albo na pas. Też koszt koło 100-120 PLN. No i jeszcze trzeba ten łuk i strzały w czymś nosić. Czyli torba- koło 70- 170 PLN.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2015, 10:49:54 am »
Parę porad z archery360 ,niestety in english

http://www.archery360.com/2015/04/how-to-choose-a-compound-bow/

Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2015, 02:47:29 pm »
No to w takiej cenie sensowne są tylko (z nowych)  PSE Stinger-X i PSE Vision
Do tego osprzet: 12 strzał carbon 250 PLN,podstawka"ciasteczko"-90 PLN, Celownik 5 pinów z poziomiczką- 100-120 PLN(bez mikroregulacji), spust nadgarstkowy Allen- 110 PLN,krótki amortyzator myśliwski - kolo 100 PLM. Czyli osprzęt razem około - 500-600 PLN
Do tego dochodzi kołczan,albo doczepiany do łuku,albo na pas. Też koszt koło 100-120 PLN. No i jeszcze trzeba ten łuk i strzały w czymś nosić. Czyli torba- koło 70- 170 PLN.

Ten zestaw chyba byłby w sam raz??
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/738,luk-bloczkowy-pse-stinger-x-2015-zestaw-rts
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 02:49:29 pm wysłana przez Dariusz Konieczny »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2015, 03:08:55 pm »
Nie. Odradzam kupowanie łuków w zestawach ze względu na słaby najtańszy osprzęt tam montowany. Skończy się raczej tym że i tak go zdejmiesz kupisz lepszy, a tego nikt nie będzie chciał kupić. No chyba że budżet tak ogranicza wtedy nie ma wyboru.

To moje propozycje:

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/206,pse-orion-5-pin-promocja
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/637,podstawka-nap-apache-drop-away
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/529,jim-fletcher-team-primos-44-caliper

Kołczan weź sobie zwykły nie montowany na łuku, potrzeby używania krótkiego tłumika raczej nie ma, tłumić nie ma za bardzo co a wystabilizować to on raczej nic nie wystabilizuje. Bez torby też na początku można się obyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 03:16:13 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2015, 03:46:23 pm »
nie wiem jaki masz budżet na zestaw, ale tu jest całkiem ciekawa propozycja tylko strzałki dokupić i można strzelać, a 50# do tarczy w zupełności wystarcza, a polowac w Polsce z łukiem i tak nie można, a nawet gdyby to taka zwierzyna jaka u nas jest to i z 50# się ustrzeli.

Można się ewentulanie zastanowić nad dokupieniem celownika wielopinowego.

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=5106.0
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 04:23:13 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2015, 04:02:14 pm »
Dokładnie - Marek ma racje, to znacznie lepsze. Phenom jest w miarę szybki to zrekompensuje te 50#, i jest łukiem z wyższej półki niż Stinger.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 04:07:24 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2015, 04:11:41 pm »
Niestety na tego za 1950 nie mam co liczyć ,te około 1600 owszem w perspektywie czasu. Jak wiadomo jeszcze trzeba zabezpieczyć bieżące wydatki  ;)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2015, 04:24:47 pm »
To lepiej zaczekać niż skończyć z plastikowym osprzętem ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2015, 04:30:02 pm »
może tam kolega coś z tych 1950 opuści, a z zakupem strzałek wtedy można poczekac z miesiąc czy dwa ..
A tak będziesz potem żałował, że kupiłeś tego RTSa bo 300 zł zabrakło, a jak będziesz chciał go sptrzedać to się okaże, że wiecej na nim stracisz.

Moim pierwszym łukiem był też Stinger 3G, miałem go ze dwa miesiące i nie żeby był jakiś tam zły (choć mi źle w dłoni leżał) ale po prostu inne są jak dla mnie sporo lepsze.

Ten Phenom naprawdę przyzwoity łuczek.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2015, 05:01:20 pm »
Będę miał 1600 w ręce to się zainteresuje. Bo choć macie na pewno racje i rozumiem idee to wygląda to tak że się czeka i dokłada zamiast już działać. Bo jak juz mam 1900 to lepiej dołożyć 300 i jest jeszcze lepszy i tak dalej. Mamy koniec kwietnia już ,jestem na razie z kupą informacji ale bez sprzętu czyli defacto 5% zamierzeń wykonano a gdzie reszta  a gdzie inne rzeczy. W planach mam np 60m liny wspinaczkowej 300zł około ,no trzeba ustanawiać cele i realizować bo czas nie stoi w miejscu 8)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2015, 06:46:57 pm »
jak kupisz Stinger'a nie będziesz żałował bo łuczek na prawdę przyjemny. No ale jeśli jesteś w stanie ogarnąc finansowo Phenom'a to jeszcze lepiej. Wybór należy do Ciebie. Powodzenia.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???