Autor Wątek: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?  (Przeczytany 40698 razy)

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 28, 2011, 10:06:21 am »
ps.Michał tak z innej beczki, ja do PBA nic nie mam a nawet powiem więcej jestem fanem 8) ale czemu ktoś tu pisał(nie chce mi się tego szukać) że to forum łucznicze jest dla Sportowców i dla Myśliwych, ok to ja się pytam czemu analogicznie Pani Renata Mauer-Różańska nie pisze na forach myśliwskich? To jest oczywiście przykład który można mnożyć.... Więc reasumując czy nie lepiej byłoby dla PBA dyskutować sobie na forum które znajduje się na stronie Michała B. czyli Twojej bowhunting.pl

Miałbyś 100% racji, gdyby nie taki drobny szczególik: organizacja o nazwie P"B"A zabiera się do organizowania zawodów sportowych 3D.
A nie zabiera się do organizowania wyjazdów myśliwskich za granicę.

Niech nie zwiodą nas szyldy i deklaracje, liczą się rzeczywiste działania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 10:15:47 am wysłana przez joopsa »

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 28, 2011, 06:19:54 pm »
Adam Bisok zaproponował kontynuację dotychczasowych rozmów z władzami PZŁ oraz  podjął się umówienia spotkania  Prezesa PZŁ z przedstawicielami PŁT3D w składzie: Adam Bisok, Piotr Kociołek, Piotr Knapczyk, Adam Cymkiewicz, Ziemowit Tokarski.  Przedmiotem spotkania z  władzami PZŁ będzie przedstawienie propozycji działania PŁT3D pod patronatem PZŁ jako odrębna organizacja nie wchodząca w skład struktur PZŁ a także  wzajemne honorowanie licencji  oraz umieszczenie harmonogramu łuczniczych zawodów terenowych na stronie PZŁ.
cyt. Protokół ze spotkania 19.11.2011

No nie wiem to może ja jestem idiotą? ale:

PZŁucz to nie prywatna organizacja a przede wszystkim posiada statut z którego wyrażnie wynika że np. PBA oczywiście może wejść w skład tego zwiąsku sportowego starając się o odpowiednią licencję jak zwykły klub. Natomiast zawodnicy zgłoszeni poprzez tą organizację do PZŁuczu winni posiadać LICENCJĘ POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁUCZNICZEGO i niema innej opcji! I choć jak pisałem wcześniej sprawy obecnych działaczy mnie nie interesują to chciałbym jako zwykły zawodnik 3D. Dać trochę światła na stan faktyczny. No i może właśnie jeszcze jedno, czy zaglądaliście na głosowanie kilka wątków poniżej ? Jak to sie ma do tego co zostało ustalone na zebraniu?

ps. No Macie jeszcze jedno "wyjście" żeby no nie było tak jak ja chciałem przyczepić się gdzieś na świecie...... ale oficjalnych tytułów MP nikt nigdy nie zobaczy. O co chodzi z tą niezależnością? Bardzo bym prosił, Tomek ty mi tego nie tłumacz ....... 

Lucjan Socha

A to tak coby wszyscy widzieli że trzeba się jeszcze Wam zastanowić po co do Stolicy pojedziecie!

Kto mój kolega to wybaczy ;)

Nell CHŁOPIE strasznie bystry jesteś jak już Wiesz
 kto komu chce ptaka lizać, a może Tobie nie ma kto wylizać co? Dwie godzinki po zarejestrowaniu się na tym forum juz tak dobrze (kumasz czaczę) ??? hej spryciarzu nie wtrącaj się w gierki nie na temat bo po co? Jak masz coś dopowiedzenia w sprawie jak w temacie wątku to prosimy, a nie próbuj wtrącać się w nie istotne dla DOBRA OGÓŁU drapanko! To ci spryciula z akcentem na ci.... :-*

Lucjan Socha

ps. Dla zainteresowanych PZŁucz przelał pieniążki za medale ( MP FITA )
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 06:30:14 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 28, 2011, 06:56:56 pm »
Lucjan Nell wystepuje jako kobieta
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 28, 2011, 08:45:26 pm »
Bogdanie TA Nell ma pyrtka no nie wiem czy ma jaja aleeeeee pyrtka ma! :D

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 28, 2011, 09:14:26 pm »
Pyrtkiem to Ci może Staś jeśli faktycznie jesteś samicą,...?
A wątek nie dotyczy ani w pustyni,ani w paszczy
Samick Woodsman 50#

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 28, 2011, 11:48:54 pm »
Stefan no chyba się nie zdenerwowałeś :D Nell chłopie nazwiska się wstydzisz czy co ??? Aaaaaaaa tak naprawdę to Nell to przecież męskie żydowskie imię  :P Nell ładne męskie żydowskie imię ;) Takie dziecinne próby wciągania nas dorosłych ludzi w głupie giereczki DESPERATA są żałosne i powiedziałbym mało śmieszne, a wątek dotyczy bardzo ważnego tematu jakim jest PRZYNALEŻNOŚĆ zawodników 3D!!! Za moją obronę samego siebie przepraszam bardziej "wrażliwych" Ale na tym forum byłem obrażany i na tym forum przy okazji powolutku pewne sprawy sobie wyjaśnię bynajmniej nie z Tobą Nell !!

Lucjan Socha

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 29, 2011, 09:59:14 am »
Obiecałem sobie dawno temu że, nie będę zabierał głosu w żadnych dyskusjach na forach internetowych a jeżeli już coś napisze to wyłącznie w kwestii informacyjnej i tego postanowienia trzymam się do dzisiaj. Proszę więc o potraktowanie tej wiadomości w taki właśnie sposób. Jako jeden z głównych organizatorów łucznictwa 3D w Polsce chciałem poinformować że, Zarząd organizacji myślistwa łuczniczego znany pod nazwą PBA podjął się pomocy w organizacji turniejów 3D ze względu na traktowanie tychże zawodów jako doskonałego treningu przygotowującego do polowania z łukiem. Ponadto dla zdjęcia ciężaru organizacji zawodów z Klubu X-10 Jaworze. Na spotkaniu organizacyjnym w Częstochowie ustalono wraz z osobami bezpośrednio zainteresowanymi przeprowadzaniem rozgrywek 3D że PBA udzieli nieodpłatnie wszelkiej pomocy w tym aby polskie łucznictwo terenowe miało się jak najlepiej(nie chodzi mi tu o zarząd tylko o zawodników :) . Nie było też żadnej wątpliwości, co do przynależności zawodników biorących udział w zawodach do PZŁucz, aby podnieść rangę zawodów i uczynić je formalnym Pucharem Polski i legalnymi Mistrzostwami Polski.
Po dość długiej dyskusji zdecydowano jednogłośnie że PBA będzie pośredniczyć w przekazywaniu wniosków licencyjnych do PZŁucz , co pierwotnie miało robić X-10 Jaworze.
Wyrażono też nadzieję że PZŁucz zgodzi się aby zawodnicy chcący wyłącznie strzelać w zawodach 3D pozostali przy starej formie licencji, co w przyszłości znacznie uprości system rejestracji i generowania wyników zawodów (dzięki kodom paskowym). Osoby wytypowane do prowadzenia rozmów z PZŁucz w imieniu zawodników 3D miały za zadanie pisemnie sformalizować te ustalenia. Spotkanie organizatorów zawodów 3D z różnych stron Polski nie miało charakteru spisku ani roszczenia sobie prawa do monopolu w kwestii organizacji a było konstruktywną dyskusją nad rozwojem tej dyscypliny łucznictwa i sposobów jej finansowania w przyszłości, tak aby w jak najmniejszym stopniu obciążać samych startujących a jednocześnie nie dopłacać do organizacji z własnej kieszeni.
Szukano także sposobów na aktywizację i zachętę łuczników do udziału w zawodach, stąd pomysł organizacji w dniu następnym po zawodach 3D turniejów FIELD, aby osoby przemierzające niejednokrotnie kilkaset kilometrów na zawody nie kończyły strzelania na 28 strzałach. Nie mam zamiaru nikomu wchodzić w drogę a i chętnie przyjadę na zawody organizowane przez Darka, Arka lub Achima (i nie jest to tylko moje zdanie).
Tak więc podsumowując, kierunek działania jest nakreślony i będzie realizowany. Harmonogram zawodów jest już ustalony, zasady rozgrywania są ustalone od dawna. Mam więc nadzieję że jest to odpowiedz na pytanie postawione w tytule tego wątku.
Mam również wielką osobistą nadzieję że w roku 2012 frekwencja na zawodach naszych polskich zawodników będzie już większa niż gości zza granic naszego kraju.
Proszę Autora tego wątku (jeżeli naprawdę Lucjanie masz na względzie dobro 3D) aby zakończyć wątek na tym właśnie poście gdyż to co do tej pory zostało napisane  w żaden sposób nie służy poprawie kondycji łucznictwa 3D.

Pozdrawiam
Adam Bisok         

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 29, 2011, 01:27:57 pm »
Akurat mam  gdzieś, czego dotyczy wątek. Miłego lizania. Fujarko. Ale uważaj, zarejestrowano znak "Zakaz pedałowania".

W "Pustyni i w puszczy" to była Nel. Proponuję poszerzyć horyzonty.

Kto tu kogo obraża? Pani Nell ;)
Ostatnia uwaga, Adam czy masz jakiś nowy protokół ze spotkania? Bo treść dzisiejszego wpisu bardzo się różni od zapisów w Protokole! Na TWOJĄ prośbę kończę ten wątek chyba że ktoś rozpocznie próby ośmieszania "swoimi wypowiedziami" mojej osoby to.... Jak jest, jak TERAZ piszesz jest OK !

Pozdro Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2011, 06:26:02 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 29, 2011, 06:19:24 pm »
Zarząd organizacji myślistwa łuczniczego znany pod nazwą PBA podjął się pomocy w organizacji turniejów 3D ze względu na traktowanie tychże zawodów jako doskonałego treningu przygotowującego do polowania z łukiem.

Proszę nie ściemniać. Zarząd (plus czuwająca nad interesami w/w panów prawnicza "szara eminencja", obecny i na spotkaniu o którym mowa jako "protokolant", jakby nikt inny tam pisać nie potrafił...) organizacji podającej się wobec naiwnych za "myśliwsko-łuczniczą" rwie się do organizacji zawodów 3D nie dlatego, bo to jakoby "doskonały trening przygotowujący do polowania z łukiem".
Zawody 3D uczą prawdziwych bowhunterów złych nawyków łowieckich - strzelania zawsze, ze zbyt trudnych lub zbyt odległych pozycji; w miejsca sylwetki zwierzęcia, które są na zawodach punktowane - ale podczas realnego polowania tylko dotkliwie ranią zwierzynę. Zdecydowana większość polujących bowhunterów na świecie nigdy nie wzięła udziału w zawodach 3D.

Proszę zajrzeć na stronę 8 tego wątku. Tak członek zarządu P"B"A  się "tłumaczy":

...ale jak to się ma do niedawnych planów organizowania przez PBA zawodów różniących się od 3D - z punktami ujemnymi za trafienia pozakomorowe, uwzględnianiem w punktacji kąta ustawienia figurki i innych elementów zbliżających zawody do realnego polowania?

Regulamin treningu myśliwskiego (w formie zawodów) jest od pewnego czasu w opracowaniu.

"W opracowaniu" - czytaj nie ma go. "Myśliwskość" tej organizacji to coraz lepiej widoczny pretekst do łapania naiwnych do płacenia czterem pseudo"bowhunterom" składek i robienia za tłum, by się zapisywali (a następnie mieli problemy jak się zgodnie z Regulaminem wypisać, gdy przejrzą na oczy)...

Po dość długiej dyskusji zdecydowano jednogłośnie że PBA będzie pośredniczyć w przekazywaniu wniosków licencyjnych do PZŁucz

No i o to chodzi - o pośrednictwo w zbieraniu następnych pieniędzy od szeregowych łuczników (wnioski "licencyjne" są płatne). Co w zamian? Kolejny kartonik, niestety bez żadnej wartości na "allegro"...

PBA udzieli nieodpłatnie wszelkiej pomocy

No proszę, jakie dobre wujki, społecznicy, dobroczyńcy, łaskawcy... - nieodpłatnie... Pieniędzy nie chcą? Czy może jedynie nie pozwala im na to dotychczasowa forma prawna P"B"A - stowarzyszenie zwykłe, które może być finansowane wyłącznie ze składek członków? Ale przecież już od wakacji leży w sądzie wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia rejestrowego P"B"A, by ci pa no wie mogli prowadzić działalność gospodarczą, do której się rwali, ponaglając naiwne "słupy", by szybciej wypełniali kwitki rejestracyjne... Zobaczymy, czy następnym razem, po przetarciu szlaków i uprawnieniu możliwości brania pieniędzy też będzie "nieodpłatnie"...

Spotkanie organizatorów zawodów 3D z różnych stron Polski nie miało charakteru spisku ani roszczenia sobie prawa do monopolu w kwestii organizacji a było konstruktywną dyskusją nad rozwojem tej dyscypliny łucznictwa i sposobów jej finansowania w przyszłości, tak aby w jak najmniejszym stopniu obciążać samych startujących a jednocześnie nie dopłacać do organizacji z własnej kieszeni.

Większość Polaków nie zna się na ekonomii, ale nie aż tak, by nie zrozumieć, że dodatkowy płatny pośrednik (PZŁucz wystawiający płatne licencje) to wzrost kosztów, a nie spadek. Ktoś nie docenia inteligencji czytających...

Tak więc podsumowując, kierunek działania jest nakreślony i będzie realizowany. Harmonogram zawodów jest już ustalony, zasady rozgrywania są ustalone od dawna. (...)
Mam również wielką osobistą nadzieję że w roku 2012 frekwencja na zawodach naszych polskich zawodników będzie już większa niż gości zza granic naszego kraju.

Tak więc podsumowując - jest pozamiatane, karty rozdane (jak się "bowmanowi2" wymskło - "od dawna"), gawiedź ma słuchać, płacić (pretekst - "licencja") i klaskać. I tłumnie, radośnie zgłaszać się na zawody współorganizowane przez "nową" organizację "myśliwską", która zaczyna działalność od niezgodnych z własnym prawem-Regulaminem "uchwał".

 ::)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2011, 08:23:03 pm wysłana przez joopsa »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 29, 2011, 10:42:51 pm »
Parę rzeczy dla mnie pozostaje niejasnych:
Czy to część składki w wysokości 20 pln za licencję, wspomniana w protokole ze spotkania zostanie przekazana do PZŁucz, czy też może będzie zbierana a konto dodatkowa, kolejna kwota?

Czy na zawodach będą honorowane licencje PZŁucz? Jeżeli tak, to czemu opłaty są różne? Plastik? Są osoby, które zapłaciły za "plastik" dwa lata temu a do dziś go nie dostały....

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 29, 2011, 11:21:13 pm »
..... Są osoby, które zapłaciły za "plastik" dwa lata temu a do dziś go nie dostały....


Tak, dołączam się do pytania o "plastiki".
Też zapłaciłem za licencję w 2010 i 2011 - i do dzisiaj ich nie mam.
To, że w tym wszystkim najważniejsza była zniżka w opłacie startowej, a niestety tak się stało, że w 2011 brałem mało udziału w zawodach i nie wyszłem "na swoje" - to mam pecha i rozumię to.  :(

Ale przynajmniej pamiątka by została.  :)

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 29, 2011, 11:32:39 pm »
Wykonanie plastików jest opłacone  z góry od pierwszej edycji, taki był warunek ich druku, natomiast pogubiliśmy się i wymaga to uporządkowania na które nie mieliśmy czasu ani sił w tym roku. Ewa z naszą pomocą ma to jakoś w 2012 uporządkować. To info dla tych którzy zapłacili a nie dostali, byli tacy którzy zapłacili dostali i zgubili np. Michał.
Licencje mają współpracować z programem rejestracji zawodników tak został on skonstruowany (Kod Paskowy)

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 29, 2011, 11:53:00 pm »
Wykonanie plastików jest opłacone  z góry od pierwszej edycji, taki był warunek ich druku, natomiast pogubiliśmy się i wymaga to uporządkowania na które nie mieliśmy czasu ani sił w tym roku. Ewa z naszą pomocą ma to jakoś w 2012 uporządkować.
W zasadzie, zostało jeszcze wyjaśnić kwestię, czy posiadacz licencji PZŁ będzie również uważany za zawodnika z licencją czy też nie? Jeżeli tak, to wybór w której organizacji się zrzeszyć jest dosyć prosty.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 30, 2011, 12:01:54 am »
Cóż nie można tej kwestii wyjaśnić dopóki nie odbędzie się spotkanie z PZŁucz.
Poza tym zawodnik z licencją PZłucz niekoniecznie musi być akceptowany przez naszych sąsiadów Słowaków Czechów i Węgrów póki co to oni uznają nasze licencje 3D a zawodnicy nie posiadający takiej licencji nie są klasyfikowani. To wymaga rozmów nie tylko z PZŁuczem. Poza tym PZŁucz chyba nie zrzesza łuczników tradycyjnych.

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 30, 2011, 12:55:53 am »
Tak, dyskusja o kartach licencyjnych to trochę rozmienianie się na drobne.

Jak mam być szczery, to przed zrzeszeniem się w PBA powstrzymuje mnie to, co pisze Robert. Ciekaw jestem ile w tym prawdy, bo jego słowa są dosyć dosadne, a dziwi mnie, że macie na pokładzie prawnika, który, w sytuacji, gdzie idzie o dobre imię PBA powinien jakoś zareagować. Czy milczenie ma wyrażać tutaj aprobatę... ???

Co to jest pyrtek Panie Socha? Czy to to, co Pan w spodniach nosisz? Zapewniam Pana, że nie mam, bo kobietą jestem, co niestety umknęło Pana uwadze, bo Pan mało uważny jesteś, jak już ktoś wspomniał.
A jak się będę wtrącać, to co? Co mi zrobisz? Zwłaszcza tym swoim pyrtkiem :)))))))
I to też mnie powstrzymuje. Ten troll dziwnie kojarzy mi się z PBA.