Autor Wątek: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?  (Przeczytany 40701 razy)

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 23, 2011, 11:47:14 pm »
A proszę bardzo  :) Owocnego wypadu ;)

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 24, 2011, 12:03:49 am »
Adam Bisok zaproponował kontynuację dotychczasowych rozmów z władzami PZŁ oraz  podjął się umówienia spotkania  Prezesa PZŁ z przedstawicielami PŁT3D w składzie: Adam Bisok, Piotr Kociołek, Piotr Knapczyk, Adam Cymkiewicz, Ziemowit Tokarski.  Przedmiotem spotkania z  władzami PZŁ będzie przedstawienie propozycji działania PŁT3D pod patronatem PZŁ jako odrębna organizacja nie wchodząca w skład struktur PZŁ a także  wzajemne honorowanie licencji  oraz umieszczenie harmonogramu łuczniczych zawodów terenowych na stronie PZŁ.
cyt. Protokół ze spotkania 19.11.2011

No nie wiem to może ja jestem idiotą? ale:

PZŁucz to nie prywatna organizacja a przede wszystkim posiada statut z którego wyrażnie wynika że np. PBA oczywiście może wejść w skład tego zwiąsku sportowego starając się o odpowiednią licencję jak zwykły klub. Natomiast zawodnicy zgłoszeni poprzez tą organizację do PZŁuczu winni posiadać LICENCJĘ POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁUCZNICZEGO i niema innej opcji! I choć jak pisałem wcześniej sprawy obecnych działaczy mnie nie interesują to chciałbym jako zwykły zawodnik 3D. Dać trochę światła na stan faktyczny. No i może właśnie jeszcze jedno, czy zaglądaliście na głosowanie kilka wątków poniżej ? Jak to sie ma do tego co zostało ustalone na zebraniu?

ps. No Macie jeszcze jedno "wyjście" żeby no nie było tak jak ja chciałem przyczepić się gdzieś na świecie...... ale oficjalnych tytułów MP nikt nigdy nie zobaczy. O co chodzi z tą niezależnością? Bardzo bym prosił, Tomek ty mi tego nie tłumacz ....... 

Lucjan Socha

A to tak coby wszyscy widzieli że trzeba się jeszcze Wam zastanowić po co do Stolicy pojedziecie!

Kto mój kolega to wybaczy ;)

Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 24, 2011, 12:30:17 am »
Nikt z nas nie chciałby żeby PZŁucz dyktował nam warunki na których będziemy organizować zawody.
Napewno też byś nie chciał żeby PZŁucz mówił ci jak masz zorganizować zawody których byłeś autorem.    I dlatego właśnie że byłeś ich autorem były super zawodami !!!!
Oczywiście nie chciałbym pomijać innych którzy robili je z tobą !

Nie rozumie takiego podejścia.
Moim skromnym zdaniem PZŁucz nie będzie się interesował zawodami 3D tak jak nie interesuję się bloczkowcami. Obejmując patronatem zawody 3D podnosi ich rangę i można wtedy oficjalnie nazwać zawdy np. Mistrzostwami Polski, Pucharem Polski, będzie można zdobyć tytuł mistrzowski ale możliwe jest to tylko wtedy gdy zawodnik ma licencję PZŁucz. Dlatego też wykupienie licencji jest tutaj kluczową sprawą.
Poza tym jeżeli myślicie, że PZŁucz będzie wam narzucał jakieś zasady organizowania zawodów to się mylicie. Nawet w zawodach tarczowych nie ma takich sytuacji, a najlepszym tego przykładem były tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów ( kto był ten wie). W organizacji zawodów tarczowych nawet regulaminu się nie przestrzega.

Klub w którym jestem trenerem istnieje od dwóch lat i od dwóch lat ma licencję PZŁucz jako zawodnik mam w PZŁucz licencje od ponad 11 lat. Do tej pory nikt mi jeszcze niczego nie narzucał. Spokojnie sobie trenujemy, jeździmy na zawody i to wszystko, do tej pory żadnych zobowiązań.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 12:31:52 am wysłana przez Darek Wyciślik »

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 24, 2011, 07:19:46 am »
Czyli  jest tak jak twierdzi Pan Lucjan, legitka PZłucz i lege artis można zostać mistrzem z udokumentowanym wynikiem. :)

No..., ale aby tego dokonać trzeba nie tylko dobrze strzelać ;), ale również zasilić szeregi członków PZŁucz która jest organizacją nadrzędną. Co już raczej wszyscy powinni wiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 07:25:07 am wysłana przez VERO »
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 24, 2011, 02:40:05 pm »
Adam Bisok zaproponował kontynuację dotychczasowych rozmów z władzami PZŁ oraz  podjął się umówienia spotkania  Prezesa PZŁ z przedstawicielami PŁT3D w składzie: Adam Bisok, Piotr Kociołek, Piotr Knapczyk, Adam Cymkiewicz, Ziemowit Tokarski.  Przedmiotem spotkania z  władzami PZŁ będzie przedstawienie propozycji działania PŁT3D pod patronatem PZŁ jako odrębna organizacja nie wchodząca w skład struktur PZŁ a także  wzajemne honorowanie licencji  oraz umieszczenie harmonogramu łuczniczych zawodów terenowych na stronie PZŁ.
cyt. Protokół ze spotkania 19.11.2011

No nie wiem to może ja jestem idiotą? ale:

PZŁucz to nie prywatna organizacja a przede wszystkim posiada statut z którego wyrażnie wynika że np. PBA oczywiście może wejść w skład tego zwiąsku sportowego starając się o odpowiednią licencję jak zwykły klub. Natomiast zawodnicy zgłoszeni poprzez tą organizację do PZŁuczu winni posiadać LICENCJĘ POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁUCZNICZEGO i niema innej opcji! I choć jak pisałem wcześniej sprawy obecnych działaczy mnie nie interesują to chciałbym jako zwykły zawodnik 3D. Dać trochę światła na stan faktyczny. No i może właśnie jeszcze jedno, czy zaglądaliście na głosowanie kilka wątków poniżej ? Jak to sie ma do tego co zostało ustalone na zebraniu?

ps. No Macie jeszcze jedno "wyjście" żeby no nie było tak jak ja chciałem przyczepić się gdzieś na świecie...... ale oficjalnych tytułów MP nikt nigdy nie zobaczy. O co chodzi z tą niezależnością? Bardzo bym prosił, Tomek ty mi tego nie tłumacz ....... 

Lucjan Socha

A to tak coby wszyscy widzieli że trzeba się jeszcze Wam zastanowić po co do Stolicy pojedziecie!

Kto mój kolega to wybaczy ;)
Darek o tym pisał w wiadomości do mnie Pan Prezes PZŁucz a przeczytać można to sobie również w tym wątku. Smutne to jest to że w sumie droga jest prosta ale po co .......... iść tym szlakiem przecież wyznaczył go ten........ Socha.

Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 02:54:45 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 24, 2011, 07:52:44 pm »
Moim skromnym zdaniem, decydować o przyszłości łucznictwa 3D w Polsce powinni tylko i wyłącznie ludzie, którzy chcą działać i je organizować, ze szczególnym udziałem ?Ojców Założycieli?, TYLKO I WYŁĄCZNIE WE WŁASNYM GRONIE, bez publicznego użalania się na siebie..

Mi  łucznikowi jest wszystko jedno wg jakich zasad strzelam, bo najważniejsze jest strzelanie. 

Ten wątek na forum uważam za totalne nieporozumienie i niestety winę za jego skutki ponosi jego inicjator. W kilka dni cofnęliśmy się organizacyjnie do epoki kamienia łupanego  :-X

Mam prośbę do Administratora Forum, aby usunął ten wątek, bo po prostu przykro go czytać    :-\

A może Darku powiedziałbyś dlaczego Ci jest tak przykro go czytać? Jesteś tu jakąś wyrocznią czy co? Do mnie masz jakieś pretensje? Wiem że jesteś inteligentny  ;) ale przeczytaj pierwszy wpis z tak zwanym "Zrozumieniem" Ja jestem taki że umiem przeprosić jak mam za co oczywiście! A ty idąc tokiem rozumowania Adama C. którego jak sie okazuje jesteś doradcą( scena pt.Powrót ), ile zawodów 3D zorganizowałeś żeby mnie uciszać i podejmować próby usunięcia tego wątku? Może czas troszkę spuścić powietrza co? Jakoś dziwnym trafem ten wątek trwa, to znaczy że jednak ma sens chyba że z Markiem P. jest coś nie tego.... troszkę samokrytyki człowieku ! Nie interesuje nie czytaj! Dla mnie równie dobrze twoje wątki mogą być pierdołami, a nie proszę Admina o ich usunięcie!  Jesteś dobry w doradzaniu to sobie doradzaj i już :-\ Jak sie okaże że to jednak Lucjan Socha miał rację ,czy ktoś mnie przeprosi? Odpowiem Ci, nie nie przeprosi bo żeby to zrobić to trzeba mieć JAJA :( Może ja Cię obraziłem ? Jak tak to kiedy?A wniosunio o cofanku to jakiś pochopniutki  >:(

Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2011, 08:14:58 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 24, 2011, 11:20:54 pm »
A społeczeństwo łucznicze w Ankiecie wypowiada się dość jednoznacznie 11 do 0 za PZŁuczem czy Panowie i Panie się nie liczą? Tomek pisze, ja nie jestem PBA, Tomek nie można z kimś być razem i mówić że jest się osobno  ;)

No i jeszcze sprawa która mi umknęła i myślę że to chyba jest POMYŁKA :o Jakie logo ma być na nowych licencjach?

Lucjan Socha

Hungry

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 24, 2011, 11:56:15 pm »
A może Darku ...

Lucjan Socha

Lucek, wydaje mi się, że jak nie potraficie się dogadać bezpośrednio, to takie publiczne kłutnie nieczego nie załatwią, są chyba tylko czymś w rodzaju krzyku rozpaczy. Dla łuczników z poza kręgu orgenizatorów jest to po prostu przykre, bo widzieliśmy was zawsze jako - wspaniałych superbochaterów odwalających wspólnie kawał dobrej roboty dla wspólnego społecznego dobra. A tu okazuje się, że jesteście tylko ludźmi ...
Może już starczy tej publicznej walki?

ps. pomyśl o pozytywach, wreszcie spokojnie będziesz mógł postrzelać na zawodach

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 25, 2011, 09:48:52 pm »
Darek no Wiesz co! Byś się wstydził  ;) Kto się tutaj kłócił ? Czy ja kogoś obrażałem ? Moje zachowanie było nad wyraz stonowane (sam siebie nie poznaję ) :D No może prócz jednego posta ::) W tym wypadku bardzo ale to bardzo się cieszę że zaliczam się jak piszesz, do LUDZI :P Darku i tak na spokojnie co TY o sprawie przynależności sądzisz? :) Ale proszę Cię :) na zimno i w obecnej sytuacji gdzie fakty są takie a nie inne :) Gdzie statut określa możliwości współpracy a "sny o potędze są tylko snami" Pragnę też dodać że moim zamiarem jest cały czas debata o przynależności SPORTOWCÓW a nie Myśliwych zrzeszonych w PBA ,i w tym wątku naprawdę nie interesuje mnie czy Lucjan Socha  DONOSIŁ do prokuratury czy może się coś komuś wydawało?"Ej na wsi godajo ze cosik w ty jezd cy donosił cy nie donosił lo spokoju tsa mu łate na plery pier..... KUNFIDENT i ch... tak jasekuracyjnie a co! Hej!" Mam wyliczyć ile razy w tym wątku pisano nieprawdę szkalując moje imię przykład ( Spotkania GTW były trzy byłem na dwóch ) Tu się pisze że nie byłem na żadnym!!!SOCHA CYGAN  nie piszę więcej bo to wszystko jest powyżej w postach a Markowi P wiszę okowitę i zabawę do rana że daje mi szansę na obronę pozostawiając ten wątek na forum ;)

Nigdy nie miałem brata, chyba że rodzice coś w ostatnich dniach nabroili :D

Lucjan Socha

Darek to jak Ty byś zrobił?

« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 10:26:02 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 26, 2011, 12:13:29 am »
A ja sobie myślę, że się co poniektórym w dupach poprzewracało... Pełno idei, pomysłów, a wszystkie w trakcie realizacji wyglądają nieporównanie gorzej, niż poprzednie. LUDZIE !!! Urządzenie pomiędzy uszami służy do: myślenia, wyciągania wniosków, analizowania, PISANIA BEZ BŁĘDÓW, odzywania się wtedy, kiedy ma się coś konkretnego do powiedzenia i zamykania twarzy w momencie braku w/w... Piszę jako dorosły już facet strzelający w krzakach do maty i nadziwić się nie mogę... PBA, niezależnie od pomysłu (który szanuję, choć zdanie na temat polowań kiedyś już wyraziłem) zachowuje się jak nastolatka zaraz po ukształtowaniu czegoś na kształt piersi... Nawiązywanie do współpracy z PZŁucz jest wiecznie krytykowane (czego nie neguję, choć niektóre rzeczy można pogodzić), ale z lepszym pomysłem nikt nie jest w stanie wypełznąć... Jak dotąd brałem udział w jednych zawodach, więc nie mogę pełnić roli wyroczni, ale... Coś mi mówi, że w tych krzakach dłużej zostanę... Ale chociaż strzelać się nauczę, bez p... o stowarzyszeniach, zrzeszeniach i innych wynalazkach, z którymi ludzkość nigdy sobie nie radziła...
Życzę powodzenia. I cierpliwości. I wytrwałości. Szczerze. Wiem, że może być ciężko. Ale niech chociaż będzie konsekwentnie. Bo faceci bez konsekwencji są jak rycerze bez blizn - "rycerz bez blizny to kutas nie rycerz"... :)
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 26, 2011, 09:06:26 am »
PBA, niezależnie od pomysłu (który szanuję, choć zdanie na temat polowań kiedyś już wyraziłem) zachowuje się jak nastolatka zaraz po ukształtowaniu czegoś na kształt piersi... (...) Ale chociaż strzelać się nauczę, bez p... o stowarzyszeniach, zrzeszeniach i innych wynalazkach, z którymi ludzkość nigdy sobie nie radziła...

Szanowny Kolego, jakże mądrze piszesz - zmorą ludzkości są właśnie rozmaite "stowarzyszenia, zrzeszenia i inne wynalazki". Dopóki działają na zasadzie dobrowolnego skrzyknięcia się pasjonatów o podobnych zainteresowaniach - jest fajnie. Lecz zawsze i wszędzie w końcu znajdą się spryciarze którzy zechcą wykorzystać innych ludzi do swoich własnych interesów. Jak zwykle zaczyna się od próby ustawienia się grupki spryciarzy ponad szarą resztą. Czasem siłą, częściej manipulacją. Rozmaite zarządy, komisje, dyrekcje itp. właśnie temu służą, a inne tłumaczenia są mamieniem naiwnych.
Potem  - w grę zaczynają wchodzić pieniądze, czyli np. rosnące składki.
Jeszcze później, jak się uda - monopol: przy pomocy prawników, posłów itp. - spryciarze załatwiają sobie to, że pierwotnie nieświadomy szary człowiek czy chce, czy nie chce - musi przynosić im w zębach kasę. A już szczytem jest, gdy do monopolu i przymusu jeszcze dochodzi bezterminowość obowiązku płacenia.

Na przykładzie samorządu lekarskiego:
Na początku to była dobrowolna organizacja skupiająca lekarzy i dentystów do reprezentowania interesów tej grupy zawodowej. Dziś zamieniła się w organizację przymusową, której nieszczęsny absolwent studiów medycznych czy chce, czy nie chce musi płacić 40 zł miesięcznie. Gdy nie zapłaci - nalicza się karne odsetki, a potem nasyła komornika. Nie ma zmiłuj się, nawet jak delikwent na stałe zrezygnuje z wykonywania zawodu lekarza lub dentysty, zostaje bezrobotnym lub przechodzi na emeryturę - musi bulić do końca życia. A co w zamian - praktycznie nic, jakieś czasopisma (nazywane z przekąsem "najdroższą prenumeratą na świecie"). Idea samorządności i samopomocy zamieniła się w przymusową dożywotnią daninę, z której są wypłacane niemałe pensje "działaczom".   

---------

Nie traktuj "nowego" gracza na rynku organizatorów zawodów łuczniczych jak podlotka. To są bardzo sprytni ludzie z doświadczeniem może nie wszyscy łuczniczym, ale za to o wiele cenniejszym - jak się zorganizować. Wiedzieli, że nowy klub łucznictwa 3D nie zbierze dość chętnych - to założyli organizację niby "myśliwską" (w której zarządzie jest tylko jeden myśliwy, a jeden wprost deklarował że go myślistwo nie interesuje). Ta nisza niby "myśliwska" była nie wykorzystana, zatem posypali się chętni (ze wstydem przyznam, że i ja, stary 50-letni ostrożny koń też dałem się podpuścić).

Na początku grupka 3 osób (formalnie, bo nieformalnie pewnie jeszcze uczestniczył pewien początkujący łucznik, za to doświadczony prawnik od spraw gospodarczych) uchwaliła Regulamin stowarzyszenia zwykłego PBA, w którym nie przewidziano możliwości ustania członkostwa dla członka zwyczajnego.
Czyli kto się zapisał - nie może zgodnie z prawem zrezygnować, ani nie można go legalnie usunąć. "Dusza" zaliczona - można się pochwalić frekwencją, a potem pobierać składki czy "dusza" chce płacić, czy ma już dość i należeć oraz płacić składek dłużej już nie chce. A gdy jakaś "dusza" zacznie być niewygodna - to nie przejmując się o wizerunek dla pokazania innym siły - podejmuje się niezgodną z Regulaminem (czyli prawnie nieważną) uchwałę o "usunięciu" - co mnie spotkało kilka dni po tym gdy się spytałem o finanse tej organizacji. Zresztą od dawna byłem niewygodny jako pasjonat który deklarował chęć tylko polowania, a nie startowania w zawodach. "działaczowania", prowadzenia działalności gospodarczej itp. Na czym rzeczywiście zależało "grupie trzymającej władzę" - widać było od początku, tylko ja byłem ślepy.

Chcę poinformować (a raczej ostrzec) wszystkich, którzy by się chcieli do PBA zapisać - ponieważ Regulamin nie przewiduje ustania członkostwa dla członka zwyczajnego - na człowieku który się tam raz zapisał może ciążyć obowiązek płacenia składek, czy tego chce czy nie chce, nawet gdy postanowi zrezygnować - bo nie ma prawnej możliwości rezygnacji. Nie ma możliwości ustania członkostwa, bo Regulamin tego nie przewiduje. Regulamin tylko mówi:

"Członkowie Założyciele i Członkowie Zwyczajni są zobowiązani do: 
4. Regularnego opłacania składek członkowskich"

Tu pełny tekst Regulaminu PBA:
http://www.bowhunting.pl/download/regulamin-pba.pdf

Pytałem się prawnika: mimo, że zarząd PBA podjął "uchwałę" o rzekomym "usunięciu mnie" - nadal prawnie jestem członkiem PBA, bo członkostwo członka zwyczajnego ustać nie może i ta "uchwała" (widoczna przez jakiś czas na tym forum, wstyd było patrzeć jak zarząd PBA chełpi się działaniami niezgodnymi z prawem, co przeczytało ponad 1000 osób!) jest prawnie nieważna. Za kilka lat mogą mi wysłać wezwanie do zapłaty zaległych składek za te wszystkie lata, a jak nie zapłacę - nasłać komornika.

Po co się tam zapisywałem??
W co ja wdepnąłem ???!!!??
Co ja narobiłem!!!?????

Mam prośbę do wszystkich członków PBA, by się ze mną skontaktowali w tej sprawie, gdyż i im to też może grozić. Te zapisy o członkostwie i składkach muszą ulec zmianie, a tylko Wy to możecie zrobić !!!! I proszę nie wierzyć bezgranicznie (jak ja wierzyłem) w zapewnienia pewnego prawnika który zęby zjadł na prawie gospodarczym, "szarej eminencji" w PBA - on nie musi mieć interesu w mówieniu Wam całej prawdy. Może, ale nie musi. A ja chcę się tylko od tej organizacji wreszcie raz na zawsze odczepić - czyli jestem bardziej wiarygodny, bo na pewno ja w PBA żadnych interesów nie będę mógł robić, bo w PBA nie chcę być. 
mój mail:
jopsa@tlen.pl
tel: 693 63 24 21
pod słowem honoru gwarantuję dyskrecję - gdyż wiem, że Wam zakazano rozmów ze mną na pewne tematy...

Gdy zmienicie wewnętrzne prawo PBA - możecie sobie wybrać zarząd jaki chcecie, nawet ten sam, jak Wam nie przeszkadzają świadomie lub nieświadomie zastawiane na Was regulaminowe pułapki ani w pełni świadome bezprawne uchwały o "wyrzucaniu" członków. Dla mnie to dyskwalifikująca kompromitacja - lecz nie każdy tak musi uważać, są w końcu i takie środowiska, w których działania bezprawne są przyjmowane z obojętnością, aprobatą, a nawet i uznaniem.

-----------

A jak to wszystko się ma do łucznictwa 3D?
No przecież widać gołym okiem, o co naprawdę chodzi: o obowiązek płacenia składek do PZŁucz dla uczestników zawodów 3D. Jak ten obowiązek uda się przepchnąć - to wtedy można będzie też wprowadzić obowiązek płacenia składek na organizacje pośredniczące między PZŁucz a zawodnikami 3D - czyli np. na PBA. Wtedy już nawet łucznicy nie lubiący polowań, oraz ci którzy nie uwierzyli w "myśliwskość" tej organizacji będą zobowiązani jej płacić. A przy obecnym Regulaminie PBA nawet istnieje prawna możliwość, że wtedy nawet ten łucznik 3D który sprzeda łuk i znajdzie sobie inne hobby - będzie miał nadal obowiązek płacenia PBA składek.

Podoba się Państwu taka możliwość?
Nie twierdzę (z braku twardych dowodów), że PBA celowo tak skonstruowała swój Regulamin, ani że takie są zamiary tej organizacji - lecz tak czy owak możliwość obowiązkowego płacenia składek PBA nawet po zaprzestaniu uczestnictwa w zawodach 3D realnie istnieje i zastanówcie się, czy takie zagrożenie jest dla Was opłacalne.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o...

pozdrawiam
Robert
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 11:42:33 am wysłana przez joopsa »

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 26, 2011, 11:10:28 am »
Jeszcze jedno wyjaśnienie: ponieważ spotkałem się już z rozpowszechnianymi nieprawdziwymi stwierdzeniami, że zarząd PBA miał prawo usunąć członka zwyczajnego, bo ma to być rzekomo zgodne ze statutem - to muszę wyjaśnić, że PBA  na dzień dzisiejszy jest stowarzyszeniem zwykłym, które jest formą uproszczoną, nie posiadająca statutu, zamiast niego jest tylko regulamin.


Rozdział 2

Tworzenie stowarzyszeń

Art. 9. Osoby w liczbie co najmniej piętnastu, pragnące założyć stowarzyszenie, uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski.

Rozdział 6

Stowarzyszenia zwykłe

Art. 40. 1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie zwykłe, nie posiadające osobowości prawnej.
2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe, uchwalają regulamin działalności, określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.


Źródło - Ustawa o Stowarzyszeniach, tekst dostępny np. tu:
http://lex.pl/serwis/du/2001/0855.htm

W sądzie w Częstochowie leży dopiero wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia rejestrowego Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego (PBA), sygnatura CZXXVII Ns. Rej. KRS 6607/11/ 843, i tam jest statut, który dotąd nie ma żadnej mocy prawnej, bo jeszcze nie został zakończony proces rejestracji. Kto chce, może sam sprawdzić, ja sprawdzałem wczoraj w godzinach popołudniowych, tel. do sądu 34 377 99 00

------

Ten statut który (być może) będzie obowiązywał w przyszłości może dawać możliwość ustania członkostwa w PBA, lecz radzę Szanownym Kolegom zachować daleko idącą ostrożność. Gdyż ten statut przewiduje również danie ogromnej, niemal nieograniczonej władzy zarządowi. I kto wie, czy zarząd lub inne ciało nie wprowadzi aktów prawnych nie dla wszystkich korzystnych. Nie musi - ale może. I czy Wy sami na fali entuzjazmu nie podpiszecie czegoś, czego będziecie później żałować. Ja już żałuję.

Jedno jest pewne - każdy z członków PBA powinien natychmiast po ewentualnym zarejestrowaniu stowarzyszenia rejestrowego zażądać na piśmie potwierdzenia wyrejestrowania stowarzyszenia zwykłego PBA, gdyż jego zapisy stawiają zagrożenie opisane w poprzednim moim wpisie. A i na stowarzyszenie rejestrowe PBA też należy później patrzeć ostrożnie i bacznie kontrolować jego działania, mając na uwadze to, co już teraz robi zarząd stowarzyszenia zwykłego PBA. W końcu gdy w grę wchodzą pieniądze, zawsze należy zachować ostrożność. A już szczególną ostrożność w stosunku do osób. które już się "popisały" działaniami takimi jak rzekome "usunięcie" członka, niezgodne z Regulaminem, czyli jedynym własnym prawem.

pozdrawiam
Robert
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 11:36:00 am wysłana przez joopsa »

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 27, 2011, 05:45:10 pm »
Preddy a te w środku no wiesz....... ;) , też się liczą? :) Bo na zewnątrz mam na samych łukach brwiowych pięć a po obcince w 5 DAM -ie 6 Brygada Powietrzno Desantowa Kraków ( I kompania szturmowa)
mam kilka na pośladkach (zachciało mi się berecik w spodnie wkładać) "bystry" stary nierówność na us-ie obcził i 36 gnoi pozycje bojówek na paskach zmienilo  :o fajne czasy 8) Kiedyś mi kolega w saunie mówi : a Tobie k..... rekin się do dupska dobrał czy co? ja mu na to; nieeee wiewiórka ale trza przyznać że k....... nerwowaaa :D  A tak swoją drogą wracając do meritum to masz Chłopie racje i już!

Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2011, 05:51:10 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 27, 2011, 09:41:24 pm »
[...]i w tym wątku naprawdę nie interesuje mnie czy Lucjan Socha  DONOSIŁ do prokuratury czy może się coś komuś wydawało?
Że co proszę?! Tego jeszcze w tym wątku nie było.

centrum-lucznicze.pl

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 27, 2011, 10:53:14 pm »
No nie wiem czy historia jest warta opowiadania ???Aleeee no aleeeee ;) Dawno,dawno temu (jakieś trzy miesiące) gdy jeszcze byłem nadwornym "błaznem" i zasiadałem w loży "honorowej" pewne rzeczy przestały mi się podobać,  ale jak się okazało miały mi się podobać, udałem się choć tego nie pamiętam do prokuratora....... cdn  :-*

Lucjan Socha

ps.Michał tak z innej beczki, ja do PBA nic nie mam a nawet powiem więcej jestem fanem 8) ale czemu ktoś tu pisał(nie chce mi się tego szukać) że to forum łucznicze jest dla Sportowców i dla Myśliwych, ok to ja się pytam czemu analogicznie Pani Renata Mauer-Różańska nie pisze na forach myśliwskich? To jest oczywiście przykład który można mnożyć.... Więc reasumując czy nie lepiej byłoby dla PBA dyskutować sobie na forum które znajduje się na stronie Michała B. czyli Twojej bowhunting.pl Nie chcę sie tutaj wymądrzać ale chyba by to troszkę rozlużniło sytuacje która robi sie napięta jak baranie jaja w czasie rui ;)

No i oczywiście wracając do meritum wątku Michale co TY o tym wszystkim sądzisz???

Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2011, 11:11:44 pm wysłana przez centrum-lucznicze.pl »