Autor Wątek: jaki naciąg  (Przeczytany 3946 razy)

leszczynski4

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
jaki naciąg
« dnia: Maj 03, 2011, 08:41:29 am »
witam
Chcę zakupić łuk samick polaris , tylko nie mogę się zdecydować jaka powinna być długość ramion oraz naciąg. Myślałem o 36 funtach.
chcę dodać iż mam 170cm wzrostu oraz ważę 65 kilogramów.

Bossu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: jaki naciąg
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2011, 11:30:05 am »
Mam pomysł, zamiast przedstawiać nam dane, które nic nam nie mówią wejdź na np. sklepluczniczy.pl i tam Ci doradza, wystarczy tylko zadzwonić  ;)

N

  • Gość
Odp: jaki naciąg
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2011, 11:40:45 am »
Mam pomysł, zamiast przedstawiać nam dane, które nic nam nie mówią

mów za siebie  ;)

Przy wzroście 170 cm i ramionach proporcjonalnej długości- długość naciągu kolegi to plus/minus 68-70 cm.
Według sportowych prawideł dla takiego pomiaru, odpowiednim łukiem byłby ten o długości 66-68 cali.

Co do siły to się nie wypowiem bo mogę być nieobiektywny  :P

Pzdr

PS
Warto pamiętać o tym że zwykle nominalną siłę naciągu danego łuku mierzy się zwykle dla 28"; poniżej realna siła jest niższa powyżej wyższa; w teorii każdy cal poniżej tych 28" to -2 a powyżej +2# ale w rzeczywistości w zależności od sprawności i dynamiki łuku bywa czasem różnie...
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2011, 12:36:23 pm wysłana przez N »

leszczynski4

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: jaki naciąg
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2011, 12:48:17 pm »
bardzo dziękuję za odpowiedź ,a czy moglibyście mi doradzić jeszczy jakieś tanie strzały?

N

  • Gość
Odp: jaki naciąg
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2011, 12:55:34 pm »
Beman Carbon Flash- najtańsze ale dobre strzały karbonowe...

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: jaki naciąg
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2011, 05:51:42 pm »
witam
Chcę zakupić łuk samick polaris , tylko nie mogę się zdecydować jaka powinna być długość ramion oraz naciąg. Myślałem o 36 funtach.
chcę dodać iż mam 170cm wzrostu oraz ważę 65 kilogramów.

Jeżeli to Twoje początki w łucznictwie, naciąg 36lbs jest rozsądnym wyborem. Będzie Ci znacznie łatwiej opanować technikę i nie będziesz musiał mocować się z łukiem. Po kilku miesiącach strzelania będziesz już wiedział, jaki jest dla Ciebie  optymalny naciąg.

                                                                       Pozdrawiam