Autor Wątek: Witam i pozdrawiam z Torunia  (Przeczytany 21740 razy)

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Witam i pozdrawiam z Torunia
« dnia: Styczeń 13, 2008, 11:44:16 am »
Witam serdecznie,

poszukuję osób strzelających z łuków bloczkowych w Toruniu lub okolicach.

Jeśli jest tu gdzie i z kim strzelać chętnie poznałbym łuczników z zacięciem 2D, 3D. Mam zamiar kupic łuk i myślę, że w grupie byłoby raźniej.

Liczę na odzew :)

Pozdrawiam,

Sambor
Martin Bengal 70lbs

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2008, 02:01:36 pm »
Mieszkam w Nowym Mieście Lubawskim tj. 90 km od Torunia. Uprawiam łucznictwo sportowe klasyczne i bloczkowe od 3 lat. Pomimo 50 lat, które ukończyłem czuję się znacznie młodszy.
Mam do sprzedania łuk bloczkowy PSE. Jesli jesteś zainetresowany możemy pogadać. Moja skrzynka: robocie@wp.pl.


Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2008, 04:29:24 pm »
Witam,

czasem bywam w Twojej okolicy, dam znac jak bede sie wybierac. Ciekawe czy jest tam jakas przyzwoita strzelnica. Co do luku to mysle o czyms konkretnym innej firmy.

Dzięki za kontakt,

Sambor
Martin Bengal 70lbs

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2008, 09:24:14 am »
Typowej strzelnicy łuczniczej na razie nie ma. Ja sam w tej okolicy zacząłem uprawiać ten sport od dobrych trzech lat. Najpierw strzelałem  na gruntach mojego brata, natomiast później czyniłem starania aby korzystać z byłej strzelnicy policyjnej. Teren jest przystosowany do strzelania. Tarcze zawsze musiałem robić swoje i je przewozić. i z tym jest największy problem, bo człowiek się naszarpie. Obecnie staram się propagować ten sport w sąsiedniej gminie Kurzętnik, w której pracuję. Są szanse, żeby powstała strzelnica łucznicza. Jest teren ok. 80 m lekko pod górkę. Zamówiłem też wykonanie tarczy, która będzie własnością gminy. Nie licząc tarcz moich, będziemy zaczynać od początku. Wszystko zależy od chętnych, którzy będą chcieli uprawiać ten sport. Mam poparcie władz, więc droga jest otwarta. Jeżeli będziesz się wybierał w te strony, to zapraszam na strzelanie. Pozdrawiam Roman C. (tel. do 14:30 056 4748282).

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2008, 09:35:27 pm »
Dzięki Roman :)

Właśnie takich ludzi szukam, tyle zeby bliżej mnie mieszkali.

Tak to jest, że jak coś sie chce trenować, to jeśli to coś bardziej nietypowego niż koszykówka czy basen, to trzeba to zorganizować, zwłaszcza poza większymi miastami.

Już sie prawie zdecydowałem na łuk marzeń, ciekawe czy szarpnę 70 funtów.

Czasem jeżdzę na jeziorak na żagle, to jak najbardziej po drodze.

Do miłego,

Sambor
Martin Bengal 70lbs

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2008, 07:35:04 pm »
Jestem ciekaw jaki łuk chcesz kupić? Ja sam chcę coś lepszego, jeżeli sprzedam dotychczasowy PSE SPIRIT 50 lbs. Wówczas, gdy go kupowałem był do wyboru łuk trochę lepszej klasy lecz 60 lbs, ale miałem kłopoty z naciągnięciem i się nie zdecydowałem. Myślę, że istota rzeczy tkwi w bloczkach.Teraz te nowoczesniejsze chyba tak ciężko się nie naciagają. W tej chwili nie mam porównania, bo innych łuków nie naciągałem. Po prostu nie mam takich możliwości, bo ciągle jeszcze mieszkamy na peryferiach i taki sport nie jest dla nas namacalny.
Dopiero na własnych błędach widzimy z czym to się "je". Mam kontakt z klubem łuczniczym Łącznośc w Bydgoszczy, ale tam strzelają z samych klasyków.
Jeżeli możesz to pochwal się co zakupisz i daj znać jak to jest i jak się sprawuje sprzęt. A swoją droga może masz lepsze doświadczenie ode mnie i mógłbyś mi doradzić jakiś łuk goły do 1.500 zł.
Tymczasem Roman.

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2008, 04:38:34 pm »
Czesc,

przy tym kursie dolara, za 1700 w dobrym sklepie kupisz bardzo dobry łuk

polecam luksport.pl

napisz maila na ich adres

nie pisze wiecej, zeby nie bylo ze reklama

ja ciagle czekam na jakies towarzystwo w moim miescie i dopiero chce kupic

na bloczkowych jeszcze sie nie znam, wiec sie nie wypowiem, ale jak kupie to na pewno sie odezwe
Martin Bengal 70lbs

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2008, 04:55:12 pm »
Dzisiaj przywieźli nowozrobioną matę z płyty pilśniowej miękkiej Na wzór takich jakie stoja w Bydgoszczy na Łuczniczce. Tylko czeka, żeby do niej strzelać.
Czekam, aż znajdę kupca na mój łuk. Niedrogo go sprzedam. Wtedy napewno zdecydowanie kupię. Już pisałem do "łuksportu" i do "złotej strzały" czy by mi dobrali łuk za takie pieniadzei czy jest mozliwość u nich sprzedać łuk używany, ale się nie odezwali. Myślę, że nie chcą się mieszać w takie sprawy. Jak masz ochotę, to przyjedź postrzelać z mojego łuku, a będziesz miał rozeznanie. Ja w tym czasie mógłbym strzelać z mojego Kondora (klasyka).
Chyba napiszę jeszcze raz do tych sklepów - może się odezwą.
Na razie. Roman.

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2008, 01:59:11 pm »
Czesc Roman,

mi tez ostatnio nie odpisali, ale ja to rozumiem, bo chyba z 5 maili pisalem z nimi i nie zamowilem nic jeszcze

poza tym, to wiesz, moga nie byc zainteresowani braniem luku uzywanego w komis czy w rozliczeniu, taki to biznes, zatem sprzedaj swoj i wtedy mysle ze jak napiszesz ze masz tyle a tyle gotowki i niech Ci doradzą co brac to odpiszą, mi pisali duzo, łacznie z ojasnieniem IBO i parametrow strzaly

Jeden z kolegow pisal o zawodach 3D w Bygoszczy, wartoby sie cos dowiedziec
Martin Bengal 70lbs

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2008, 01:45:30 pm »
Dzięki za odpis. Na razie intenywnie poszukuję kupca mojego łuku.
Wiem, że sprzedać jest do ść trudno. Liczę trochę też na nasz teren. Jak zrobi się trochę cieplej i pogoda będzie łaskawsza, to może mi się uda zarazić jeszcze kogoś tym sportem. jestem już blisko finału moich starań, gdyż niedługo będę miała odpowiednią ilość środków. Myślę o łuku 50 - 60 lbs.
Ale będę szukała fachowej pomocy. Teraz trochę się naczytałem nt. odłegłości cięciwy od majadnu. Co jest lepsze, czy krótsza, czy dłuższa ? Wypowiadają się, że krótsza daje lepsze wyniki. Może Ty   wiesz coś na ten temat ?
Pozdrawiam Roman.

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2008, 02:10:34 pm »
Czesc,

tu Ci nie pomogę, sam nie doszedlem jeszcze do tego etapu fachowości :)

Na razie tez staram sie znalezc kogos chetnego do strzelania w okolicy

Pozdrawiam
Martin Bengal 70lbs

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 29, 2008, 10:38:38 pm »
Czesc Roman,

okazalo sie ze luksport ma klopoty techniczne ze strona i nawal prac w serwisie lukow, wiec na maile nie odpowiadaja raczej, do mnie wlasciciel zadzwonil i wyjasnil sprawe i dogrywam teraz zamowienie.

Czyli po prostu zadzwon do nich na komorke jak sie pojawi znow strona i tam jest tel podany

Pozdrawiam
Martin Bengal 70lbs

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2008, 10:52:42 am »
Dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam Roman.

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2008, 10:53:37 pm »
Witam,

wreszcie mam łuk.

Miałem napisać wcześniej, ale prawie co dzień strzelam od trzech tygodni i mało czasu zostaje na resztę zajęć.

Dziś postanowiłem poświęcić trzeci codzienny trening (nocny, w garażu na 6m, do tarcz od wiatrówki) i poczytać forum.

Wrażenia ze strzelania niesamowite, to mój pierwszy łuk bloczkowy i chyba założę jakiś temat osobny żeby pytać o różne sprawy i nie zaśmiecać wszystkich wątków.

Aktualnie został mi ostatni element, ściąganie spustu, żeby jako tako mieć opanowaną formę. A później już tylko trening i trening i nauka i trening. Chętnie pojawię się na jakichś zawodach 2D w okolicy.

Pozdrawiam

Martin Bengal 70lbs

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Witam i pozdrawiam z Torunia
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2008, 12:56:53 pm »
Ja też mam nareszcie nowy łuk Martin Pantera. Jest wspaniały i bardzo celny. Tego mi było trzeba. Osiagnąłem to o czym marzyłem.
A ty jaki masz łuk. Może kiedyś staniemy na jednym torze ?
Zapraszam  na naszą nową strzelnicę. Mamy 3 nowe maty (pilśnie).
Sprawują się prawidłowo.
Pozdrowienia. Roman C.