Autor Wątek: Maskowanie ubioru do 3D?  (Przeczytany 26565 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 21, 2009, 11:56:14 pm »
Ta zabawa w maskujące gadżety i łowiecką oprawę zawodów 3D,
jest moim zdaniem konsekwentna w wypadku kiedy startujemy z bloczkiem myśliwskim (HU), gołym(CB) lub łukiem tradycyjnym (TRRB, TRLB).
Skrzętne maskowanie "wojownika" z łukiem tarczowym (CU lub OL) nie byłoby logiczne... ;).  

kissielec

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:29:32 am »
A jak już mowa o camo,
to pewnie słyszeliście o próbach zastosowań technik światłowodowych do maskowania przedmiotów:
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/maria/pdf/NM_08_4n.pdf (patrz: kamuflaż adaptacyjny)
Jak to działa:
"Układ składa się z elastycznych, płaskich wyświetlaczy tworzących płaszczyznę (coś w
rodzaju tkaniny) osłaniającą wszystkie powierzchnie ukrywanego obiektu. Każdy ekran
jest wyposażony w układ sensorów, które rejestrują obraz przed sobą. Obraz ten, za
pomocą światłowodów jest przekazywany do wyświetlacza z drugiej strony obiektu i tam wyświetlany (każdy ekran wyświetla to, co jest ZA NIM)."

Efekt jest taki, że przedmiot staje się przeźroczysty, a na bardzo zróżnicowanym tle, prawie znika.
Czyżby bajkowa "czapka niewidka" była już blisko...? :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2009, 12:34:53 am wysłana przez kissielec »

radar1977

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 22, 2009, 09:23:12 pm »
A jak już mowa o camo,
to pewnie słyszeliście o próbach zastosowań technik światłowodowych do maskowania przedmiotów:
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/maria/pdf/NM_08_4n.pdf (patrz: kamuflaż adaptacyjny)
Jak to działa:
"Układ składa się z elastycznych, płaskich wyświetlaczy tworzących płaszczyznę (coś w
rodzaju tkaniny) osłaniającą wszystkie powierzchnie ukrywanego obiektu. Każdy ekran
jest wyposażony w układ sensorów, które rejestrują obraz przed sobą. Obraz ten, za
pomocą światłowodów jest przekazywany do wyświetlacza z drugiej strony obiektu i tam wyświetlany (każdy ekran wyświetla to, co jest ZA NIM)."

Efekt jest taki, że przedmiot staje się przeźroczysty, a na bardzo zróżnicowanym tle, prawie znika.
Czyżby bajkowa "czapka niewidka" była już blisko...? :)

tak
dobór stroju do łuku................dobór stroju do dyscypliny.........
proste
takie mam na ten temat zdanie
a łuk dobieramy też do odpowiedniej dyscypliny
jeżeli chcielibyśmy strzelać do tarczy kupujemy bloczek-łuk do tarczy a nie do łowiectwa....................
a co do samego maskowania
zwierzęta widzą w pewnym zakresie widma światła i wystarczyłoby stworzyć odpowiednią strukturę materiału która by załamywała to światło...............
ale gdy do tego dojdzie minie trochę czasu................

kissielec

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 22, 2009, 11:04:44 pm »
Każda dyscyplina ma swój charakterystyczny strój, a 3D jako nowy sport ale wywodzący się z myśliwskiego, łuczniczego treningu - wg mnie powinien także mieć swoją oryginalną oprawę.
Mankamentem naturalistycznych maskowań w 3D - jako być może przyszłej dyscyplinie sportu, jest ich mała medialność. Brak miejsca na startowe numery, naszywki sponsorów, reklamy sprzętu, kolorystykę drużyn... ;)itp.

Chociaż przykładowo inny sport - jeździectwo - do dzisiaj tkwi w swojej ubiorczej tradycji, a czerwone fraczki zawodników - to nic innego jak przepisowy strój myśliwski z epoki, do konnego polowania par force.
 :)

Stinger

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 23, 2009, 09:08:27 am »
używam kurtkę i buty z goretexem f-my Read Head, Realtree Hardwoods, kupione w traperzy.pl. Jestem zadowolony, w butach juz wchodziłem po strzałę do płytkiego strumienia i uszło mi to na sucho :)
PSE Stinger 60# @30"
QAD Hunter Ultra Rest
Viper Predator H1000 0.019

radar1977

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:25:12 pm »
o jak kiedyś przyjedziesz na siekierki z miłą chęcia bym pomacał..............

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 20, 2009, 01:52:13 pm »
z miłą chęcia bym pomacał..............
tfuuuu....
 ;)

radar1977

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 20, 2009, 08:41:48 pm »
tfu tfu no wiesz co................niewiesz co za przyjemność już była  :P  ;D
ale na ostatnim 3D w wawie fajnie się prezentowały osoby w takim maskowaniu

Zadyma

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2009, 11:24:09 am »
Jeśli szukacie maskowania, to proponuję poszukać w sklepach, które sprzedają akcesoria do ASG- ghille, mundury (w różnym kamuflażu) + dobrze butki znajdziecie bez problemów. Wiem to, bo sama tak kompletowałam sprzęt.
No i zawsze można zrobić samemu ghille :)

astroleo

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 12, 2009, 06:40:04 pm »
oglądając zdjęcia (głównie amerykańskich )łuczników

 :) ...amerykańscy łucznicy, polując, potrzebują naprawdę, tych kamuflaży, natomiast MY - mamy je dla fasonu i zabawy  ;) bo gumowe zwierzaczki 3D są nieco mniej spostrzegawcze.
Natomiast wg mnie maskowanie na zawodach 3D dodaje atmosfery zabawie i jest jak najbardziej na miejscu.
Sportowe, "tenisowo-badmintonowe" stroje niektórych zawodników 3D, są wg mnie tak samo niestosowne jak zamaskowany osobnik w "ghillie suit" - na halowej tarczówce... ;D.

;D całkowicie się zgadzam :o maskowania myśliwskie są efektowne i drogie ale czy do 3D naprawdę potrzebne? jak szukałem spodni i bluzy pod kontem wytrzymałości, bo w Jaworzu 2 lata temu zjechałem ze zbocza na tyłku idąc po strzałę i fatalnie się to odbiło na spodniach ze sklepu myśliwskiego. Po sprawdzeniu wielu rodzajów portków i bluz ciapkowanych ze zdumieniem stwierdziłem ze drogie jankeskie stroje wcale nie są takie mocne. a że ładne i efektowne?! ja wolę mocne i wygodne. Poczytajcie strony survivalowców na jednej znalazłem test na spodnie. To próba jeżyn...przechodzisz w spodniach przez krzaki jeżyn jeśli nie masz pokaleczonych nóg a na spodniach nie ma widocznych zadrapań i rozdarć to masz dobre portki do lasu. I od razu dodaje...przechodzą ten test tylko spodnie wojskowe polskie, rosyjskie i holenderskie, nie najgorzej wychodzą z tego francuskie w ciemnym kamuflażu-z legi cudzoziemskiej. Niemieckie, amerykańskie i jasne francuskie zachowują się jak te z garnituru.... ;Dm masz poharatane nogi
 :P Jeśli chcecie kupować drogie efektowne badziewie to wasza sprawa.
Ja wolę mieć całe nogi i wygodę, Z tym goretexsem też bywa rozmaicie zwłaszcza jak masz metkę CHRL ;D...Przebieranki to fajna sprawa ale ten strój wcale nie służy maskaradzie i chowaniu się przed zwierzyną bo tak naprawdę ta z pianki nam nie ucieknie, ale fajnie jak wpadniesz do wody przypadkiem a buty i spodnie nie przemokną no nie? :P

kissielec

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 17, 2009, 09:35:38 pm »
...Odzież z najnowszym kamuflażem myśliwskim Optifade (o którym pisał wcześniej kol. DDT), już jest. Kamuflaż został opracowany specjalnie dla specyfiki zwierzęcego oka, w efekcie zaawansowanych technologicznie badań:



ostatnia fotka to zobrazowane spektrum barw rozróżnianych przez większość zwierząt łownych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 09:45:39 pm wysłana przez kissielec »

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 18, 2009, 08:33:39 am »
Historia kołem się toczy: camo przeszło przez okres khaki, zieleni i brązów. A teraz wracamy do pierwszowojennej koncepcji feldgrau. ACU też szare jakieś takie....
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

kissielec

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 18, 2009, 01:46:46 pm »
Ciekawy wniosek  :).
Mnogość terenów w jakich operują ci sami żołnierze zmusza ich do posiadania kilogramów garderoby (ubiory pustynne, leśne, dżunglowe, nocne, do terenów zurbanizowanych, zimowe,...) dlatego aktualnie dominują trendy tzw. kamuflażu uniwersalnego. Przykładem chociażby ten szary Digital-Camo (facet w soczystej trawie wyglada jak kupa kamieni, a wśród kamieni znika całkowicie  ;)), stosowany na ubiorach ACU, lub moim zdaniem rewelacyjny i rzeczywiście uniwersalny Multi-Camo ( http://www.multicampattern.com/gallery.html ), na który ostatnio skusił się nasz G.R.O.M.
Z kolei dotychczasowe kamuflaże myśliwskie bazowały na wrażeniach oka ludzkiego ( http://www.predatorcamo.com/products/100_bowhunterjacket.html ).
Optifade to jedno z pierwszych camo, które ignoruje ludzkie oko i jest ograniczone do kolorów rozróżnianych przez zwierzęta.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 09:07:38 pm wysłana przez kissielec »

astroleo

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 18, 2009, 02:04:27 pm »
 ;D te badania są dość ciekawe ....ich skuteczność widziałem na filmiku gdzie pokazano ubranie komandosa do walki w mieście. Dopasowane do spektrum  oka ludzkiego. Z bliska wyglądało to na dziwaczne wymieszanie kostek , nawet na dyskotekę by się nadawało... ;D. ale już na 30m facet zlewał się z tłem każdego budynku. Ale te stroje sporo kosztują...... :-[

kissielec

  • Gość
Odp: Maskowanie ubioru do 3D?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 24, 2009, 11:25:49 pm »
A tu prosty i skuteczny sposób na "niewidzialność" - dla polujących z zasiadek na drzewach:
http://www.cabelas.com/cabelas/en/content/community/product_features/photos/pages/9_clothing/pf_scentlokvertigo_vid.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2009, 11:29:31 pm wysłana przez kissielec »