Autor Wątek: Udało się zapolować  (Przeczytany 15283 razy)

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 20, 2013, 09:16:29 am »
hallo
Piotrze duszenie w sobie swych obaw i lęków w obawie przed ich spełnieniem prowadzi różnych do chorób ^^
W Irlandii nie można mieć łuku o naciągu powyżej 60#, kusze zdaje się są niedopuszczalne w ogóle, wiem że te do polowań podwodnych są mocno ocenzurowane, na jakieś specjalne upoważnienia i używać ich można jedynie w zestawie maska i rurka bez butli.
Natomiast całkiem łatwo wejść w posiadanie pozwolenia na broń palną. Wystarczy być rezydentem i należeć do strzeleckiego klubu, nam przy  3-ej wizycie na strzelnicy zaproponowano wstąpienie do klubu, co byśmy mogli postarać się o własną "22-ke" do plucia do tarczy. Może dlatego co 12 mieszkaniec zielonej wyspy jest myśliwym.

Piotrek W.

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 20, 2013, 11:31:17 am »
A tak na poważnie, któryś z kolegów mógłby powiedzieć na jakim etapie jest temat?

Czy "coś się dzieje"? Jakiś terminarz (choćby ogólny)? W którym kierunku idą sprawy?   Coś już wiadomo? 

Pytam, bo sam jestem ciekaw, czy jeszcze długo trzeba będzie jeździć za granicę do normalnych krajów (w tej kwestii) na polowania...
Hoyt Vector Turbo

NAP Apache
HHA optimizer 5519 + Rheostat
Fuse Connexion 8"  / Beiter 28''
Easton Powerflight/Axxis

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2013, 04:54:18 pm »
@Sebastian Śliwka
W Polsce obowiązuje konkretne prawo, wg którego łuku nie ma na liście broni wymagającej reglamentacji. Ci, którym tak skonstruowane prawo zawadza ???, na pewno przy wysiłku i konsekwencji - doprowadziliby do reglamentacji łuku przez Policję. W dzisiejszej rzeczywistości niestety największe nonsensy okazują się dyskusyjne i panuje wręcz trend by komplikować i podważać rzeczy oczywiste. Nie marzy mi się by tak właśnie uczyniono z przedmiotową kwestią, a nieodpowiedzialna paplanina na forach, ma wbrew pozorom dość dużą siłę oddziaływania.
Dlatego osobiście wyłączam się z dyskusji, bo moje stanowisko na ten temat - jako łucznika... nie ma szans się zmienić.

@Piotrek W.
Co do starań o dopuszczenie polowań łukiem w Polsce, są dwa fora tematyczne:
bowhunter.pl i bowhunting.pl - gdzie to jest na bieżąco omawiane i komentowane. Najlepiej włączyć się w dyskusję tam, bo to zagadnienie bardziej myśliwskie niż łucznicze. Wg mojej oceny sprawa ma się bardzo optymistycznie.  



  
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 05:14:14 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

N

  • Gość
Odp: Udało się zapolować
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 20, 2013, 07:25:16 pm »
@Sebastian Śliwka
W Polsce obowiązuje konkretne prawo, wg którego łuku nie ma na liście broni wymagającej reglamentacji. Ci, którym tak skonstruowane prawo zawadza ???, na pewno przy wysiłku i konsekwencji - doprowadziliby do reglamentacji łuku przez Policję. W dzisiejszej rzeczywistości niestety największe nonsensy okazują się dyskusyjne i panuje wręcz trend by komplikować i podważać rzeczy oczywiste. Nie marzy mi się by tak właśnie uczyniono z przedmiotową kwestią, a nieodpowiedzialna paplanina na forach, ma wbrew pozorom dość dużą siłę oddziaływania.[/u]
Dlatego osobiście wyłączam się z dyskusji, bo moje stanowisko na ten temat - jako łucznika... nie ma szans się zmienić.
 

Lepiej nie można było tego ująć...

« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 07:27:09 pm wysłana przez N »