Ankieta

Czy istotniejszy jest dla Ciebie patron czy data

Patron
19 (57.6%)
Data
14 (42.4%)

Głosów w sumie: 27

Autor Wątek: Świeto Łuczników  (Przeczytany 25663 razy)

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2009, 11:14:18 pm »
Witam serdecznie

White Eagle - a jak ty masz na imię ? Apollo, Kupidyn, Hermes? ...czy jednak jakoś tak "wstrętnie" - po chrześcijańsku ?
 ;)  

A jakie to ma znaczenie? Na dzień dzisiejszy to wszystkie imioną są ogłoszone przez kościół jako "święte". ;/ Do mojego imienia też dodali "św."

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 11:15:51 pm wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

sts

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2009, 10:33:08 pm »
Czytam ten temat od samego początku  i stwierdzam że święto łuczników jest w  dniu św. Sebastiana bo tak nakazuje nam tradycja i zdrowy rozsądek! A pan White Eagle to jest staro pierdoła  i tyle!   sts - Stanisław Sobański.
Samick SKB 55#

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2009, 09:11:58 am »
Witam serdecznie
...A pan White Eagle to jest staro pierdoła  i tyle!   sts - Stanisław Sobański.

Jako bardzo młody uczestnik tego forum, zacznij odpowiadać w danym temacie merytorycznie (na temat) a nie obrażaniem innych.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2009, 01:57:30 pm »
White Eagle - ma rację...krytykujmy i przekonujmy, ale nie używajmy dosadnych epitetów, bo dyskusja przerodzi się w nudne prywatne wojenki, nikomu tutaj nie potrzebne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2009, 10:27:29 pm wysłana przez kissielec »

Artas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2009, 07:08:31 pm »
stwierdzam że święto łuczników jest w  dniu św. Sebastiana bo tak nakazuje nam tradycja i zdrowy rozsądek!
A konkretnie jaka tradycja? Było już jakieś swięto, o którym nie wiemy i wyważamy otwarte drzwi?
Ben Pearson Collegian 30#
Samick Squall 45#

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2009, 11:00:01 pm »
Zdrowy rozsądek - w takim wypadku - nakazuje trzymanie się tradycji - bo ona zawsze dodaje splendoru i powagi.

Przeciwnicy świętości i świętych - niech nazywają Św. Sebastiana - po prostu Seba,... ;) prawdopodobnie ma facet poczucie humoru, więc nie powinien się obrazić za brak tytułomanii.  

sts

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2009, 11:34:40 pm »
W dniu 20 stycznia jest obchodzone święto świętego Sebastiana ,chrześcijańskiego patrona-chorych na choroby zakażne,inwalidów wojnnych,kamieniarzy,ŁUCZNIKÓW,myśliwych strzelców,patrona Niemiec oraz gwardi Szwajcarskiej.Św Sebastian jest czszczony już około  1700 lat więc można mowic już o TRADYCJI tak myślę. Zdrowy rozsądek więc nakazuje by pozostac w kręgu kultury europejskiej . Gdybyśmy szukali patrona dla  klubu,stowarzyszenia, itp.  to spokojnie można wybrac z ludzi godnych patronatu lub z postaci mitycznych albo występujących w legendach. W przypadku wszystkich łuczników w Polsce i na świecie wypadałoby zostac przy św. Sebastanie. To tyle w kwesti wyjaśnienia tradyji i rozsądku z mojego punktu widzenia i wiedzy.
Samick SKB 55#

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2009, 11:37:44 pm »
... tyle w kwesti wyjaśnienia tradyji i rozsądku z mojego punktu widzenia i wiedzy.

...otóż to !

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:07:24 am »
Nie chcę rozwijać dyskusji na tematy światopoglądowe, ... ale pewnych symboli chrześcijańskich, wrosłych na dobre w tradycję kulturową naszego kręgu cywilizacyjnego, nie powinno się dyskryminować z pobudek egoistycznych w stylu: ja nie wierzę, więc żądam usunięcia symboli religijnych z mego otoczenia.
To wg mnie - pospolita nietolerancja. Skoro nie wierzę - to mam do symboli religijnych stosunek obojętny i nie powodują u mnie odruchów alergicznych.
Natomiast silnej chrześcijańskiej tradycji cywilizacyjnej w Europie, a i w Polsce również - zakwestionować po prostu się nie da. Szkoda byłoby rezygnować z pięknej i wymownej symboliki, legend i tradycji - jaką posługiwali się od wieków europejczycy, w tym i nasi rodacy.
Pozdrawiam
 :)

 
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 02:56:49 am wysłana przez kissielec »

zgaszony

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:29:09 am »
Czołem  :)
Czas na głosowanie minął co oznacza wyciąganie wniosków.
Wynik ankiety jedenaście do jedenastu czyli zero w kontekście wyboru "patron" kontra "data" natomiast ankieta wykazała zupełnie co innego - na forum mamy zarejestrowanych 559 członków, głos w ankiecie oddały 22 osoby czyli 3,935% społeczności tego forum.
Po głębokim namyśle i największym poparciu Św. Huberta w poprzednim uważam że wybór został dokonany.

Pozdrawiam Adam Cymkiewicz

paskud

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 13, 2009, 01:29:30 pm »
...również nie chcę rozwijać dyskusji na tematy światopoglądowe ani przy okazji rozpętać kolejnej krucjaty...ale dla mnie stwierdzenie w stylu :
...W przypadku wszystkich łuczników w Polsce i na świecie wypadałoby zostac przy św. Sebastanie...

jest przejawem pospolitej nietolerancji ;) czyż nie ?

Świat składa się nie tylko z czerni i bieli ale również wielu odcieni szarości...nie można więc szufladkować ludzi, dzieląc ich na chrześcijan(tych co szanują świętych i świętości) oraz pozostałych-z "oczywistych" względów profanujących, negujących i żądających usunięcia symboli religijnych...jasne, tacy też są ale to już ich problem...
[...]
Witaj.
Jak to zwykło się mówić - jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...
Jak Kissielec zauważył, żyjemy w kraju, którego tradycja głęboko osadzona jest w realiach symboliki chrześcijańskiej, a z którą identyfikuje się dziewięćdziesiąt kilka procent społeczeństwa. Jest też kilkuprocentowa grupa, która kategorycznie domaga się dostosowania całego otoczenia do swojego widzimisie... Jeżeli te osoby zdecydowały się żyć w kraju o takich a nie innych tradycjach to niestety ale muszą zaakceptować te tradycje. I to odnosi się do każdego - nie tylko naszego - kraju. Wyjeżdżając do krajów islamu trzeba byłoby się pogodzić z tym, że nie pije się tam alkoholu a ludzie wyznają wiarę w Allaha a nie djełat swaju rewoluciju...

Pozdrawiam,
M.

zgaszony

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:07:05 pm »
?? ??

kissielec

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:17:32 pm »
Spędziłem 3 lata ciurkiem... w islamskim kraju - gdzie za żucie gumy w Ramadanie, można było zapłacić na ulicy mandat  :), ... gdzie w czasie święta Lait-Kbir (odpowiednik żydowskiej Pashy lub naszej Wielkanocy) krew zarzynanych baranów - lała się ulicznymi rynsztokami. Codzienny, czterokrotny głos muezina z pobliskiego megafonu umieszczonego na galeryjce minaretu - uznawałem za fascynująco-egzotyczny zaledwie przez 1-szy miesiąc pobytu... ;D. Jest to doprawdy duży szok kulturowy i totalnie inna planeta, której nigdy nie doświadczy się w trakcie 2 tyg. turystycznej wycieczki,...tym nie mniej bardzo miło wspominam ten pobyt i życzliwych, serdecznych i gościnnych ludzi, do których mam bardzo wiele szacunku właśnie przez moralne rygory które sobie narzucają, w przeciwieństwie do nas europejczyków, którzy od kilkudziesięciu lat - wyzbywamy się z zapałem wszelkich rygorów, wielowiekowych tradycji i "czarno-białych" wartości  :-\. Nie bardzo mogę zrozumieć w imię czego ? Mam natomiast wrażenie, że wyłącznie w imię wygody.


Nuuu daa,... budjet ! tak my schadim s tjema. ;)
Paka ... rjewaljucianjery!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 08:46:47 pm wysłana przez kissielec »

zgaszony

  • Gość
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 13, 2009, 04:28:19 pm »
Jasne zwycięstwo i rewolucja, a głos mezuina w Xianie kręcił mnie też tylko przez pierwsze dni.
Święto Łuczników o którym mówimy w tym wątku ma łączyć a nie dzielić.


White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Świeto Łuczników
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 13, 2009, 06:49:57 pm »
Witam serdecznie

Cieszę się, że sprawa się wyjaśniła i moja propozycja została zaakceptowana. Obchodzenie święta łuczników w dniu (nie świętego) Leszka co przypada w dniu 3 czerwca, powoduje, że jest ciepełko, można zorganizować jakiegoś grilla, czyli cały dzień spędzić "na powietrzu" z całą rodziną. W zimie się tego nie da zrobić.

Kol.. Padkud.
To kościół mówi, że chrześcijan jest 95% w Polsce. W rzeczywistości to praktykujących jest ponad 30%. To tak po za temat.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262