Autor Wątek: pies postrzelony z łuku, 3miasto  (Przeczytany 25177 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 03, 2015, 03:42:52 pm »
Tu jest ewidentna gra, cwaniak manipuluje ludźmi wykorzystując do tego zwierzęta, kłamiąc i oczerniając łuczników, myśliwych itd. Owszem w każdej grupie społecznej znajdą się czarne owce, ale tu mamy przykład tak ohydnej generalizacji, wrzucaniu wszystkich do jednego wora, że to aż nie do wiary. A rzesze mało inteligentnych ludzi łykają to jak pelikany. A kasa na koncie rośnie.

Tak to przecież działało od zawsze ;)
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 03, 2015, 03:43:15 pm »

Uwierz mi że jakby takie proste było jechać do usa i tam żyć to DAWNO bym tam był ....

pzdr. Łukasz

Nom, wycwanili się i oszołomów już nie wpuszczają :P

Takich jak neutralizują po cichu ...
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 03, 2015, 04:52:25 pm »
Proszę nie piszcie o ekologii, jak nie wiecie co to znaczy :)
Samick Polaris 68" #28, #40

tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 03, 2015, 05:04:24 pm »
Widzisz Łukasz, to doskonale, że tan pies przyniósł lisa a tamten jeden 6-o letnie dziecko, psy potrafią o siebie zadbać przeciwnie do ich właścicieli. No poza aerografem. Ten wytycza całkiem nowy szlak i idzie pod prąd prawu ustanowionemu ale pionierzy zawsze mają pod górkę i są niezrozumiali. Dobrze, że mieszkam daleko to może jak aerograf będzie potrzebował auta bo mu jego gdzieś się rozkraczy nie sięgnie po moje...

EDIT
Literówki i poprawa wielkości liter


Gdybyś czytał i przemyślał co pisałem a nie porwany wysypem postów pisał o czymś o czym nigdy nie pisałem to może nie ironizowałbyś i liczył na poklask sobie podobnych...

Wyraźnie napisałem że pies który jest nauczony agresji lub jego właściciel jest pozbawiony rozumu i nie potrafi podporządkować swojego psa powinien go trzymać na smyczy!

 Prawo, nakazy, zakazy nie są do tego potrzebne bo i tak nic się nie zmieni, jeżeli to sami ludzie nie zaczną myśleć i przewidywać.

Wszystko zależy od tego co masz w głowie, ja wiem że mój pies nikogo nie napadnie i nie poszarpie, dlatego chodzi bez smyczy, i gdy zabieram go do lasu to z miłości do mojego psa nie targam go po krzakach w celu zgarnięcia wszelkich kleszczy i przytargania ich do mojego domu, spacer zwykle wydeptanym szlakiem, i biega sobie radośnie.

 Wiedząc że pies jest zwierzęciem nie wypuszczam go na drogę aby sobie swobodnie biegał, i nie dlatego że komuś coś zrobi tylko z obawy że potrąci go auto lub zaatakuje go agresywny pies, ja decyduję o tym w jakim momencie ma być bez smyczy.

Natomiast nie mam problemu z tym że ktoś prowadzi psa bez smyczy, jeżeli jest pewny tego psa i jest odpowiedzialnym człowiekiem to mi to nie przeszkadza.

Natomiast jeżeli pies jakiegoś cymbała chciałby mnie pogryźć to bym mu dał kopa w pysk, a w przypadku walki o swoje życie skręcił mu kark gdyby doszło do ataku, i tyle w tym temacie.


I nie wypisuj munin głupot insynuując że jestem złodziejem, chcącym ukraść ten kawałek złomu który posiadasz, a jeżeli poczułeś się urażony tym że określiłem złomem twoje dobro materialne na które musisz pracować jako niewolnik aby je kupić a potem opłacać dalej będąc niewolnikiem pieniądza, to i tak nie zmienisz faktu że ten pojazd zostanie kiedyś przetopiony w hucie na stal.

Reasumując prawo i zakazy są dla ludzi których trzeba trzymać za gębę bo są z natury bezmyślni, ja nie potrzebuję zakazów bo zachowuję się tak aby innym nie szkodzić i tego samego oczekuję od otoczenia.


Munin

  • Gość
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 03, 2015, 08:00:27 pm »
Gdybyś czytał i przemyślał co pisałem a nie porwany wysypem postów pisał o czymś o czym nigdy nie pisałem to może nie ironizowałbyś i liczył na poklask sobie podobnych...

Wyraźnie napisałem że pies który jest nauczony agresji lub jego właściciel jest pozbawiony rozumu i nie potrafi podporządkować swojego psa powinien go trzymać na smyczy!

Łukasz, to dobrze że ten pies przynosił lisa czy zająca lub innego zwierza, chyba po to ma kły aby to robić, przynajmniej ten pies ma jaja i potrafi zadbać o własny garnek,  jak go właściciel wyzuci z domu i stanie się psem bezdomnym, to nie zdechnie...
Rzeczywiście napisałeś co napisałeś i masz rację, jak zawsze czepiam się i szukam poklasku wśród podobnych do mnie. Tyle że mi nie odmówili przyjęcia w szeregi PBA. Widać geniuszów nie potrzebują skoro ich w swoich szeregach nie chcą...

Dla mnie temat został już wyczerpany i totalnie zszedł na offtopa.
Przydałby się ktoś z linkiem do wyjaśnienia o przypadkowym postrzale.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 08:03:50 pm wysłana przez Munin »

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 03, 2015, 08:12:26 pm »
Tyle że mi nie odmówili przyjęcia w szeregi PBA.

niema się czym chwalić.
Myśliwi to tak zamknięte i starające się odizolować środowisko że niedługo zaczną próbować się miedzy sobą rozmnażać !!!

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 03, 2015, 08:34:38 pm »
A ja myślę że po prostu PBA nie chce w swoich szeregach osób o delikatnie mówiąc kontrowersyjnych poglądach.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 03, 2015, 08:41:22 pm »
Niestety portal Trojmiasto ma dosyć kiepskich redaktorów, podchwytują jakiś chwytliwy temacik jest artykulik od razu z tezą jak to bezwzględny łucznik postrzelił biednego pieska, do tego artykuł z błedami merytorycznymi. Na koniec autor przestaje interesować się tematem i sprawa zazwyczaj zostaje bez wyjaśnienia. (nie daj Boże, żeby wyjaśnienie było inne niż teza autora ...)

Co ciekawe niewygodne dla redakcji komentarze są usuwane.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Munin

  • Gość
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 04, 2015, 01:32:48 am »
niema się czym chwalić.
Nie jestem małym chłopcem który z 1% darowizny "na zwierzaczki" kupuje sobie oklejki na ciapate patyczki i się nimi pochwalić musi.
Mi nieoficjalnie zasugerowano, że jeśli chcę wstąpić w szeregi nie będzie problemów natomiast naszemu koledze ewidentnie odmówiono jak to Jaco pięknie określił "za kontrowersyjne poglądy". Jestem tylko sympatykiem ponieważ nigdy nie byłem i nie będę myśliwym w rozumieniu ustawodawstwa Polskiego, nie mniej jednak uważam, że każdy powinien mieć możliwość wyboru i nie tyczy się to tylko broni na polowanie ale i w wielu innych kwestiach uregulowanych prawnie tak, że praktycznie wyboru nie ma lub jest ograniczony uznaniowością jakiegoś urzędnika państwowego który żyje tylko dzięki pieniądzom podatnika.

Myśliwi to tak zamknięte i starające się odizolować środowisko że niedługo zaczną próbować się miedzy sobą rozmnażać !!!
Bojownicy o wolność i demokrację też bo to jest naturalne, że chcesz mieć potomstwo z kimś o wspólnych zainteresowaniach. Chyba, że Ty należysz do męczenników i Twoja dziewuszka (Wilga?) ta od mniejszego "misia" jest myśliwym.

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 04, 2015, 02:59:01 am »
niema się czym chwalić.
Nie jestem małym chłopcem który z 1% darowizny "na zwierzaczki" kupuje sobie oklejki na ciapate patyczki i się nimi pochwalić musi.
Najpierw Areografie oskarżałeś o złodziejstwo a teraz mnie ( to już kwalifikuje się na specjalistyczne leczenie )
Płytki jest twój tok myślenia, albo żal dupę ściska że mam oklejki  ;D
Nie mam żadnych profitów z mojej działalności na rzecz zwierząt a nawet muszę zarabiać w normalnej pracy by móc ratować zwierzaki  ;D

Myśliwi to tak zamknięte i starające się odizolować środowisko że niedługo zaczną próbować się miedzy sobą rozmnażać !!!
Bojownicy o wolność i demokrację też bo to jest naturalne, że chcesz mieć potomstwo z kimś o wspólnych zainteresowaniach. Chyba, że Ty należysz do męczenników i Twoja dziewuszka (Wilga?) ta od mniejszego "misia" jest myśliwym.
Akurat ja mam to szczęście że Wilga ta od mniejszego "misia" podziela moje poglądy 
Pozatym to środowisko jest bardzo otwarte, zapoznaj się a potem gadaj, bo piszesz brednie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2015, 02:03:04 pm wysłana przez BALROG »

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 04, 2015, 09:27:41 pm »
Jaco, powiem szczerze że, nie mam czasu żeby latać po feisie. Ale ta formacja to mnie lekko wkur......... ła. Dziady nawet nie mają odwagi pokazać gęby i podpisują się jako grupa. Nie maja zielonego pojęcia o łucznictwie, łucznikach i tradycjach myśliwskich. Ja osobiście nie poluję, ale popieram ludzi którzy z pasją oddają się tej dyscyplinie. Pragnę przypomnieć że jak w każdej dziedzinie znajdują się osoby przypadkowe, bądź nieodpowiedzialne. Większość myśliwych w naszym kraju to ludzie związani z lasem, w ten czy inny sposób. Może Panowie oportuniści sprawdzą ile dobrego robi PZŁ i PBA a nie wytyka bez opamiętania potknięcia. Koń ma cztery nogi i też się potknie.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 04, 2015, 10:45:47 pm »
Maciej tego nie ogarniesz, sprawiają wrażenie jakby mieli wyprane mózgi - bluzgi, życzenia śmierci, kłamstwa, manipulacje, twierdzenia że zwierzęta to osoby etc...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 05, 2015, 01:20:58 pm »
Jaco. To niech sobie z nimi wezmą ślub, natura tak to ułożyła że albo się je, albo się jest zjadanym. Jeszcze raz powtarzam, żałuję każdego zwierzaka który jest maltretowany, bądź zabijany bez przyczyny, ale popadanie w schizofrenię czy obsesje to teraz chyba jakaś moda. Przyznam że nie ogarniam tego.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 05, 2015, 03:18:29 pm »
To żadna moda nie od dziś wiadomo, że są zieloni i pseudoecozieloni, różnica jest taka, że jedni coś robią drudzy dużo pierdolą i przeżywają jednego pieska xD, bo za ciency w dupie są, żeby zrobić coś pro eco ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 05, 2015, 05:25:07 pm »
Czyli jednak moda. Jak byłem piękny, młody i cnotliwy to też znałem paru "Panów" co przypinali się do drzewek, teraz mają duże brzuszki, wpierdzielają golonę walą browar i posiadają farmy drobiu itp. Czyli panną byłam, dziecko miałam, ale co to, to nie. Masz racje, są ludzie którzy w coś wierzą, i choć mają inne poglądy niż ja to ich szanuję, i są pajace na których szkoda czasu.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500