Autor Wątek: Podstawka pod strzałę  (Przeczytany 7563 razy)

mariusz00202

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Podstawka pod strzałę
« dnia: Maj 01, 2016, 11:53:33 am »
Witam, do tej pory strzelałem z łuku tradycyjnego, ostatnio od kolegi kupiłem fajny łuk hoyt za dobre pieniądze ale bez podstawki spustu i strzał.
i zastanawiam się co do podstawki bo kolega miał w nim jakąś podstawke za 500zł a tyle nie mam zamiaru wydać.
Czytając inne tematy też widzę duże zastanowienie się przez zakupem.

do wyboru myślałem o maximal capture 3szczotkowa ale moim zdaniem w zupełności odpada bo musielibyśmy mieć strzałe idealnej średnicy żeby lotek nie niszczyło, co widać na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=lKHIBlydhFk
I myślałem też o tej whisker biscuit, tylko że podobno niszczy mocno lotki.
a także o podstawce opadającej bo można kupić od 200zł a więcej nie chce wydać.
tylko jak z awaryjnością? bo widzę dużo tematów że za późno opada lub za wcześnie i tak dalej.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2016, 11:59:16 am »
W łuku bloczkowym podstawka to ważny element i byle jaka albo źle ustawiona, może bardzo pogorszyć wyniki. Kup jakąś dobrą podstawkę opadającą. Ja polecam Ripcord, jest bardzo szybka i łatwa w regulacji. Niestety nie ma mikroregulacji, ale da się ją dokładnie ustawić.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2016, 12:17:07 pm »
witam dolacze sie do tematu hehe.
co do kupna podstawki whisker biscuit tez odstraszylo mnie niszczenie lotek i zuzycie tym bardziej patrzac na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=WqJgaZxREf0

ale wpadlem na pomysl zeby ja przerobic, wkoncu wklad zas nie majatek bo 20zl.
i widze ze nie tylko ja mam takie fantazje bo znalazlem w google to o czym myslalem :)

bo jak widac strzala leci tak ladnie jak na tym zdjeciu http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c437011a6e1430ed
noi zrobic taki myk zeby poprostu wyciac cale to wlosie i zostawic tylko dół. albo dla wiekszego bezpieczenstwa zrobic cos takiego: http://www.fotosik.pl/zdjecie/3fdd30f477e5708b

co wy na to? czekam na opinie, bo sam jestem przed kupnem , a jakos opadajaca podstawka mi sie nie marzy, duzo kombinowania z nia,, w zimie nam zamarznie i co wtedy, hehe no zarcik :)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2016, 12:37:27 pm »
Na giełdzie forumowej jest podstawka NAP chyba za 80zł....wg mnie lepsza niż ciacho. Kup sobie podstawkę opadającą....nie ma w tym żadnej filozofii. 5 letnie dziecko które potrafi zasznurować buta jest w stanie zamocować sznurek wyzwalacza do kabla. Zero kontaktu podstawki z lotkami.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2016, 12:55:53 pm »
Miałem i polecam z opadających QAD Ultra Rest,  prosta i nie za droga.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 01:05:44 pm wysłana przez Mariusz Orzeł »

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2016, 10:17:10 am »
Witam, do tej pory strzelałem z łuku tradycyjnego, ostatnio od kolegi kupiłem fajny łuk hoyt za dobre pieniądze ale bez podstawki spustu i strzał.
i zastanawiam się co do podstawki bo kolega miał w nim jakąś podstawke za 500zł a tyle nie mam zamiaru wydać.
Czytając inne tematy też widzę duże zastanowienie się przez zakupem.

do wyboru myślałem o maximal capture 3szczotkowa ale moim zdaniem w zupełności odpada bo musielibyśmy mieć strzałe idealnej średnicy żeby lotek nie niszczyło, co widać na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=lKHIBlydhFk
I myślałem też o tej whisker biscuit, tylko że podobno niszczy mocno lotki.
a także o podstawce opadającej bo można kupić od 200zł a więcej nie chce wydać.
tylko jak z awaryjnością? bo widzę dużo tematów że za późno opada lub za wcześnie i tak dalej.
     
Ja mam podstawke szczotkową i strzelam już  kilka miesiecy ,nie widze jakiegokolwiek zurzycia lotek .Natomiast podstawka jest już w opłakanym stanie ,włosie poskręcało sie we wszystkie strony i nie trzyma już tak dobrze strzały ,jest luz -po naciągnieciu podnosze delikatnie palcem strzałe zeby nie było prześwitu .Przerabianie czegoś skazanego i tak na porażke nie ma sensu,zrób jak napisali ci koledzy ,ja zrobie to samo.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 05:35:11 pm wysłana przez hans18 »

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2016, 03:30:58 pm »
Opadajaca najlepsza ale jak sie uprzesz na chwytajaca to lepiej ta
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/619,podstawka-pod-strzale-maximal-capture
Bratanek ma ciacho a ja mam ta szczotkowa i uwazam ze jest lepsza od ciacha. Miedzy szczoteczkami masz miejsca na lotki. Praktycznie nie stawia oporu strzale.
Do tej podstawki oczywiscie nalezy przekrecic nasadke na strzale tak aby jedna lotka byla skierowana pionowo do gory.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 03:36:09 pm wysłana przez MateuszN »
PSE Stinger X

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2016, 07:20:23 pm »
wszyscy tak chwalicie szczotkowa, wiadomo jest dobra bo styka sie ttylko z promieniem, ale powiedzcie mi jak to jest z srednica strzaly
wiadomo, iz mniejsza srednica tym lotki sa blizej siebie i wtedy szczotki je "pożrą" .
jak widac to na tym zdjeciu

tyle ze na dobra sprawe sobie mysle ze kto by taka cienka strzale wypuscil z bloczka hehe.
a 8,0mm a 7,5mm to chyba nie ma znaczenia co nie?
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2016, 07:25:11 pm »
A kup sobie kolego co tam chcesz. Zrozum że te włosie się niszczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2016, 07:28:36 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2016, 07:37:51 pm »
wszyscy tak chwalicie szczotkowa, wiadomo jest dobra bo styka sie ttylko z promieniem, ale powiedzcie mi jak to jest z srednica strzaly
wiadomo, iz mniejsza srednica tym lotki sa blizej siebie i wtedy szczotki je "pożrą" .
jak widac to na tym zdjeciu

tyle ze na dobra sprawe sobie mysle ze kto by taka cienka strzale wypuscil z bloczka hehe.
a 8,0mm a 7,5mm to chyba nie ma znaczenia co nie?
Kolego nikt tu nie chwali szczotkowej. Kupuje się ją, jak nie ma się kasy na coś bardziej zaawansowanego i dobrego. Ewentualnie jak się poluje z łukiem. Pytasz się nas o zdanie,dostajesz odpowiedz a potem i tak wmawiasz jakies abstrakcje. Chcesz to kup szczotkową,powycinaj ją we wzorki albo i co innego,ale nie wmawiaj nam jakiś nieprawdziwych stwierdzeń. Kolega ,który założył ten temat spytał co jest polecane ,dostał odpowiedź że polecamy podstawki opadające. A ty wyskakujesz ciągle z tymi szczotkowymi. Podobają ci się,uważasz że są świetne ,to je kup i nie zawracaj nam głowy. Po co pytac,jak i tak nie słucha się odpowiedzi.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2016, 07:41:40 pm »
Dla mnie są dwa typy podstawek: opadająca i stała blacha. Reszta to kompromis...a ja takowych nie uznaje ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2016, 08:44:40 pm »
A jak masz szczotkową to możesz  sobie dzika wyczesać zanim focie sobie zrobisz razem z trofeum albo dzika wygolić i masz włosia do emerytury ☺ na podstawkowy zapas włosiowy....

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


mariusz00202

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2016, 10:16:52 pm »
Witam Wszystkich poszedłem do sklepu i polecili mi maximal capture trzy szczotkową i powiem wam że jest to coś czego szukałem.
MateuszG250 nie martw się średnicą strzały ponieważ każda jest takiej samej średnicy  , A co do reszty to nie każdego stać na podstawkę opadającą za 200-700zł. A wystrzeliłem już ponad 100 strzałów i nie widać śladów zużycia, tak więc polecam poza tym wkłady to parę złotych.

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2016, 10:24:59 pm »
No i super.  Pytałeś, odpowiedzi dostałeś,  zakupu dokonałeś.  Czy słusznego to się sam kiedyś przekonasz. Fajnie by było gdyby się ludzie uczyli na cudzych błędach.  Niektórzy jednak wolą na swoich. Ile Cię kosztowało to cudo?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Podstawka pod strzałę
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2016, 11:01:01 pm »
Witam Wszystkich poszedłem do sklepu i polecili mi maximal capture trzy szczotkową i powiem wam że jest to coś czego szukałem.
MateuszG250 nie martw się średnicą strzały ponieważ każda jest takiej samej średnicy  , A co do reszty to nie każdego stać na podstawkę opadającą za 200-700zł. A wystrzeliłem już ponad 100 strzałów i nie widać śladów zużycia, tak więc polecam poza tym wkłady to parę złotych.
No to super ,że po wystrzeleniu 100 strzał,już polecasz komuś jakąś podstawkę ::). Autor tematu szukał podstawki do 200 PLN. Za takie pieniądze można już kupic nową podstawkę opadającą,lub dobrą używkę. Jak sie ma mniej kasy,to się pisze:mam na podstawkę np. 100 PLN i więcej absolutnie nie dam rady wydać. Wtedy doradzamy cos w tym budżecie.
Po drugie gratuluję wiedzy na temat strzał. Dla twojej informacji strzały róznia się średnicą,od cienkich strzał tarczowych ,przeznaczonych do strzelania na 50m na powietrzu,poprzez sporo grubsze np. popularne eastony powerflight'y czy lightspeedy aż do ponad 9mm grubasów przeznaczonych do strzelania w hali na 18m.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500