Autor Wątek: 2016 nowe modele firmy PSE  (Przeczytany 7721 razy)

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2015, 02:08:12 pm »
Nowa supra mi się podoba.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2015, 07:06:45 pm »
Mi to każdy z tych trzech się podoba.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 22, 2015, 08:28:57 pm »
"Kultura naciągu większa jest na rolkach"

A ja bym rolek nigdy nie chciał ;) Jaki maja wpływ na kulturę pracy łuku rolki? Rolki powodują większy cam lean co jest niepożądanym zjawiskiem. Z tego powodu w większości topowych tarczówek jest używany ślizgacz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 08:35:12 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2015, 11:15:17 pm »
Czemu rolki powodują większy cam lean jak ślizgacze?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2015, 08:24:51 am »
Teraz zarówno PSE jak i HOYT stosuje odciąg, który się poddaje przy naciągu redukując naprężenia kabli w dwóch płaszczyznach (PSE - Flex Slide, Hoyt - Zero Torque).
W starszych konstrukcjach boczny cam lean był praktycznie takim samym problemem dla każdego łuku, czy miał ślizg na nieruchomym pręcie 3/8 cala czy stałe rolki - stąd wymyślono dzielone ramiona (split limbs), para ramion od strony odciągu jest sztywniejsza aby zredukować moment gnący powstały w wyniku pracy kabli na odciągu. Rolki mają tą niezaprzeczalną zaletę, że powodują minimalne opory przy naciąganiu oraz to, że mocno oszczędzają kable.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2015, 10:03:34 am »
"Rolki mają tą niezaprzeczalną zaletę, że powodują minimalne opory przy naciąganiu oraz to, że mocno oszczędzają kable.
"
Nie jest to regułą, wiele łuków z rolkami zżera owijkę. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dla mnie ideałem byłby ślizgacz z 2 małymi rolkami. Łączyłby zalety obu rozwiązań. Chociaż ślizgacz pracujący na kablach z owijką jest dla mnie bliski ideału, opory minimalne, naciąg płynny, trwałość bardzo wysoka, zużycie kabli i owijki zerowe.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 23, 2015, 10:52:24 am »
Wcześniej nie zagłębiałem się w ten temat, ale na chłopski rozum rolki powinny lepiej spełniać swoje zadanie gdyż występuje mniejsze tarcie. Większość producentów łuków zaczyna stosować rolki we wszystkich nowych modelach, za wyjątkiem PSE no i faktycznie tarczówek np hoyta. Czemu więc ten sam producent stosuje jedne i drugie rozwiązanie? Wcześniej myślałem że tylko łuki z dolnej półki mają ślizgacze...

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2015, 11:08:20 am »
No ale nie zapominaj że do rolek zawsze jest wymagana owijka która jest zbędnym obciążeniem na sznurkach do tego rolki muszą być wprawione w ruch a mają też jakąś swoją bezwładność którą trzeba pokonać. Ja nie twierdzę że są do kitu ale nie są wcale jakimś super rozwiązaniem w stosunku do ślizgaczy i to nie jest tak że te ostatnie są przestarzałą technologią wychodzącą z użytku. Jeden z najszybszych łuków o ile nie najszybszy na rynku (PSE Full Throttle) posiada ślizgacz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2015, 11:11:00 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 23, 2015, 12:03:55 pm »
Raczej nie z powodu ślizgu osiąga ATA 370 fps, tylko z powodu wycieniowanych ultralekkich camów i zerowej ściany + brace height 5,25 cala.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 23, 2015, 12:39:06 pm »
Zerowej ściany? Chyba doliny ;) Dałem go jako przykład że ślizgacz nie ogranicza tak prędkości jak wielu sądzi w porównaniu do rolek. Gdyby tak było PSE chcąc wypuścić najszybszy łuk na rynku użyło by rolek. Na AT gość mierzył prędkości na tym samym łuku na rolkach i ślizgaczu - różnica wynosiła około 1 fps.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 23, 2015, 12:58:20 pm »
mnie się nie podoba w tych PSE to, że dalej nikt nie wpadł na pomysł, żeby uzbroić w dodatkowy zewnętrzny wkręcany gwint, na te dolne mocowania staba, no trochę ŻAL, podnosi to koszt produkcji o 2$, a tak to kręci sie w żywy anodowany metal, pare razy śrubą i szlak trafia te miejsce ;), wiem, że to na strzelanie nie ma jakiegoś wpływy ale jednak w łukach w przedziale 1000-1500$, no nie przystoi ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 23, 2015, 05:50:19 pm »
Z tym Full Throttle to trochę nie tak. Nie wiem, w jakich pomiarach im wychodzą takie fantastyczne prędkości, ale jak porównywałem strzałą 370grn FT z RPM, to Bowtech był szybszy. PSE nie dochodził do 345 fps, RPM miał średnią 352. Oba 70# i naciąg 29,5" (w teorii, bo w rzeczywistości dociągnięty do końca RPM miał 74,6#, a FT 72.8# - co pokazuje, że firmy jednak nas trochę oszukują zwiększając moc żeby podciągnąć osiągi).
Łukasz, zgadzam się z Tobą całkowicie. Co by im szkodziło osadzić tuleje w miejscach mocowania stabów? I efekt estetyczny większy i trwałość tego rozwiązania większa.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2015, 07:52:02 pm »
Widzisz, DW miały inny, dodatkowo DL 29,5'' w rzeczywistości a ten w PSE, Hoyt, Bowtech to dwie, a w zasadzie 3 inne historie.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 23, 2015, 10:03:31 pm »
No wiesz, według specyfikacji to PSE powinien być szybszy, a nawet się nie zbliżył do deklarowanej szybkości. To, że firmy oszukują zwiększając siłę naciągu powinno dawać opisywaną prędkość strzały, a nie dużo mniejszą. Żeby osiągnąć 360fps FT musiałby mieć z 90#. Natomiast teoretycznie prawidłowa strzała 350 grn przy dokręconym do końca łuku będzie za lekka i można uszkodzić łuk.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: 2016 nowe modele firmy PSE
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 24, 2015, 06:13:43 am »
ATA mówi, że prędkość wylicza się na podstawie:

- waga strzały 5 grains na funt siły naciągu
- strzała bez lotek
- naciąg 30'' zmierzony wg. ATA

Tutaj porównujesz dwa łuki o różnej sile naciągu, strzałę o wadze przekraczającej 5 grs/funt z lotkami, naciąg 29,5 zamiast 30'' i się dziwisz, że RPM nie osiągnął 360fps a FT 370 fps.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex