Autor Wątek: Jaki łuk na początek?  (Przeczytany 7748 razy)

KryWie99

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Jaki łuk na początek?
« dnia: Grudzień 13, 2014, 03:26:14 pm »
 Witam mam zamiar kupić łuk. I nie wiem jaki byłby dobry dla nowicjusza takiego jak ja.
Zastanawiam się nad trzema
ARMEX YCB
Druid Camo
Kirupira Silver Blue
Są w miarę moich możliwości finansowych.
Ale potrzebna mi jeszcze rada czy są to łuki dobre dla faceta 75kg, więc siłę mam, i zastanawiam się czy te łuki nie są dla mnie za słabe.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2014, 03:57:35 pm »
Kolego to jest dzial lucznictwo bloczkowe i tu są  luki ,a nie tania tandeta ze sklepu Kolba ,napisales  raz to chyba starczy a nie powielelasz temat ,tu nikt nie bedzie radzil odnosnie kupowania plastikowego badziewia .

google zapraszają -sklepy lucznicze a nie kolba czy militaria

Z takim podejściem to zrażasz wszystkich do tego sportu
KryWie99 przedstawił łuki bloczkowe więc nie wiem do czego pijesz.
Nieważne czy kosztował 100 czy 6000zł łuk jest łukiem
Nie kazdego stać by od razu wywalić kilka tysiaków i od czegoś musi zacząć
Zaznaczam że nie są to łuki które polecam, ale czasem inna osoba może nie mieć środków finansowych na zakup czegoś lepszego.

Munin

  • Gość
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2014, 04:00:46 pm »
Jak już bodzio napisał to jest dział Łucznictwo bloczkowe a nie piaskownica. To czego zakup rozważasz to są łuki dla dzieci, juniorzy już używają poważniejszych sprzętów, moja 12-sto letnia córka naciąga mimo moich sprzeciwów łuki o mocy 25 lb a czasem się szarpie na naciąganie mocniejszego łuku swojej matki. Inna rzecz to długość naciągu tych łuków, jak masz około 160 cm wzrostu (rozpiętości ramion) będą dla Ciebie spoko.

ps
To, że potrafisz podnieść worek cementu wcale nie oznacza, że będziesz w stanie napiąć łuk o mocy równej połowie wagi tego worka =))

Wysłane z HTC za pomocą Tapatalk2

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2014, 04:12:02 pm »
Panie BARLOG czep sie tramwaju a nie mnie i ja tu nikogo nie zrażam ,bo jesli chodzi o ten sport to ja go dluzej uprawiam niz pan ma lat ,a jak dla pana to są luki bloczkowe co podal to gratuluje wyboru .

koniec tematu
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2014, 04:18:25 pm »
Witam mam zamiar kupić łuk. I nie wiem jaki byłby dobry dla nowicjusza takiego jak ja.
Zastanawiam się nad trzema
ARMEX YCB
Druid Camo
Kirupira Silver Blue
Są w miarę moich możliwości finansowych.
Ale potrzebna mi jeszcze rada czy są to łuki dobre dla faceta 75kg, więc siłę mam, i zastanawiam się czy te łuki nie są dla mnie za słabe.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 


Zdecydowanie odradzam każdy z tych łuków. Absolutne minimum na nowy łuk bloczkowy to ok 1200 zł (np tanie modele PSE) A jeśli to przekracza możliwości finansowe własciwym kierunkiem jest nabycie czegoś w stylu Samicka Polarisa. Zresztą było masę razy na forum.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2014, 04:19:36 pm »
Panie BARLOG czep sie tramwaju a nie mnie

Ostatni raz tą odzywkę słyszałem w piaskownicy   ::)
A jeśli brak ci ogłady z ludźmi to przykro mi bardzo ale stwierdzam że, takim podejściem to zrażasz ludzi do forum, do tego sportu.

i ja tu nikogo nie zrażam ,bo jesli chodzi o ten sport to ja go dluzej uprawiam niz pan ma lat ,a jak dla pana to są luki bloczkowe co podal to gratuluje wyboru .

koniec tematu

A co do relacji międzyludzkich czy ogłady ma staż w łucznictwie ?
i wiem co to za łuki
Mamy starszego pana na strzelnicy który chodzi z tego typu łukiem
Namawiamy go na coś lepszego ale On czerpie przyjemność ze strzelania mimo takiego łuku
Nikt go z powodu posiadania gorszego łuku nie dyskryminuje


Munin

  • Gość
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2014, 05:28:30 pm »
Panowie zluzujcie bo nie ma dla kogo się szarpać.
Nasz nowy jak śmiem twierdzić młody wiekiem kolega nie przeczytał ani pół posta na tutejszym forum a jak przeczytał to zupełnie nic mu pod kopułką z tego nie zostało, co potwierdza treścią zadanego pytania. Do tego jak przeciętny gimnazjalista założył dwa tej samej treści posty bo jego pytanie jest tak strasznie ważne, że nie cierpi zwłoki z odpowiedzią.
Ludzie tak postępujący nie chcą dobrych rad tylko potwierdzenia własnych tez i resztę mają w głębokim poważaniu.
Kolego KryWie99 każdy z wymienionych przedmiotów dla Ciebie będzie się tak samo nie nadawał, także cokolwiek z tego sobie kupisz będzie tak samo niedobre. Ale jak napisał nasz forumowy demon baśniowy może dawać Tobie przyjemność =))

Wysłane z HTC za pomocą Tapatalk2
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2014, 05:30:16 pm wysłana przez Munin »

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2014, 06:38:24 pm »
Lepiej dokładać troszkę kasy i kupić coś firmowego.  Nie popełnia mojego błędu bo będziesz kupował 2 razy:)
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2014, 06:41:39 pm »
Munin ale to mu trzeba wyjaśnić, przedstawić argumenty a nie na zasadzie jaką przedstawił Bodzio " ni no bo nie, bo plastikowe badziewie "

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2014, 06:47:08 pm »
Ja nie mam jakiegoś wysokich lotów łuku,  natomiast jakośc wykonania jest nieporownywalna. I nie muszę się martwić że coś podczas strzelania się rozkręca,  albo gwint nie trzyma tak jak powinien.
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2014, 06:49:44 pm »
Munin ale to mu trzeba wyjaśnić, przedstawić argumenty a nie na zasadzie jaką przedstawił Bodzio " ni no bo nie, bo plastikowe badziewie "

Ale to było poruszane na forum dziesiątki razy, nie ma co się powtarzać.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


meiss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2014, 01:27:36 am »
Łooo, kolega widzę dostał miłe i ciepłe powitanie :-[
To może ja postaram się coś merytorycznie napisać jako, że trzy tygodnie temu przebywałem podobną drogę.
W skrócie w pewien dzień dotarł do mnie łuk NOVA (nie, nie ten od PSE  ;D ), a cztery dni później już kupowałem używanego HOYTA.
Jeżeli masz budżet tylko na tani łuk, to jasne kup sobie, ale jak masz perspektywę na większy budżet, to nawet nie patrz w kierunku tanizny.
Co do siły to tak, będą za słabe.

A teraz tak językiem nowicjusza co się jeszcze niezna zrobię ci porównanie czym te chińskie łuki różnią się w praktyce od markowych bloczków. Może się komuś jeszcze przyda.
- żeby z NOVY z 10 metrów trafiać w 60 cm tarczę potrzebowałem kilkunastu strzałów na ustawienie sprzętu, z HOYTA 1 może 2.
- pseudocelownik NOVY ma tendencję do "gubienia" ustawień... jak i cały łuk. Po serii ładnie skupionych strzał, nagle potrafi wysyłać je w różne kierunki.
- NOVA pozwala się pobawić do jakiś 20m chyba, że preferujesz cele wielkości drzwi, przyczym z 10 metrów skupienie mam takie jak z HOYTA na 25m.
- jakość wykonania nie istnieje, po tygodniu bloczki NOVY straciły synchronizację (kabel zamiast cięciwy z ołowianą opaską do blokowania bloczka)
- prędkość wylotowa w sumie też nie, co ma plus dla początkującego bo nawet strzelając na 10m ma szansę obserwować lot strzały i wyciągać wnioski :D
- tak samo jak parametry. Łuk który miał mieć 40# naciągu, ma w rzeczywistości niecałe 30#
- nie odnotowałem też obecności celownika. Przy HOYCIE zwiększając odległość tylko koryguję ustawienie łuku w pionie, w NOVIE praktycznie wszystko ustawiałem od nowa.
- nawet nie będę tłumaczył ile jest zabawy, żeby zamontować na takim kablu pętelkę, tak żeby się nie przesuwała.

Rozpisałem się o tej NOVIE, ale z tego co zdążyłem się zorientować są to cechy wspólne większości chińskich bloczków. Nawet NOVA, ARMEX i DRUID wyglądają praktycznie tak samo.
Żeby nie było są też plusy, na początku nie wydał bym na łuk więcej niż kosztuje NOVA, poprostu bym sobie tą zabawę odpuścił. A tak to mnie wkręciło, a NOVĘ ku swojej radości dostało dziecko.

P.S. A ja HOYTA mam całkiem już zabytkowego, co jak porównać chińszczyznę z nowymi konstrukcjami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 01:30:34 am wysłana przez meiss »

Munin

  • Gość
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2014, 10:05:07 am »
Cześć
Nawet NOVA, ARMEX i DRUID wyglądają praktycznie tak samo.
Bo to jest ta sama konstrukcja, model mający ponad 30 lat i ciągle w produkcji, wydane końcówką lat 70-ch albo na początku 80-tych ubiegłego stulecia  :-)

Ja zamiast kupować takiego pseudo bloczka próbował bym przy tym budżecie kupić używaną Diankę czy inną Artemis i na tym zacząć uczyć się podstaw.


Wysłane z HTC za pomocą Tapatalk2
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 10:08:12 am wysłana przez Munin »

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2014, 10:20:20 am »
Czasem sprowadzenie kogoś na ziemię nie jest czymś złym, nie widzę tutaj powodu do oburzania,,, coś kosztuje pewną kwotę i tyle, trzeba to napisać i nie ma co przeżywać tego tematu, jak we wszystkim, jakby napisał, że chce skakać na spadochronie ale nie ma kasy na dobry spadochron to tyle dla tego, że nie ma kasy na spadochron kazali byście mu skakać z parasolem ??... no litości, jak mnie wkur... jak ktoś nazwie rzeczy po imieniu a wszyscy do okoła LAMENT, że to formy dyskryminacji, obrazy majestatu i kij wie co jeszcze przychodzi do głowy....

Gość napisał konkretnie o co kaman... Generalnie nie ma różnicy czy nowicjusz czy pro staff, nie widzę powodu, żeby sprzęt z najwyżeszje półki nie nadawał się dla nowicjusza podobnie jak to, że najgorszy nie nadaje się dla pro stuffa , ten najgorszy to po prostu wywalanie kasy w błoto i tyle..
Nie mówię, że nowicjusz ma kupić odrazu full pro set ale jakieś minimum przyzwoitości należy zachować, żeby miało to w miarę ręce i nogi, chyba ze ktoś za cel obiera drzwi od stodoły i ma zamiar strzelać do nich z 10m to luzzzzz i cobra bez spustu się nada


pzdr. Łukasz 
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:07:31 pm »
Jak ze wszystkim. Każdy kto chce sobie postrzelać, zasmakować w tym temacie nie wiedząc, jak to coś odczuje ...Jeden w ciągnie się na maxa, a drugiemu wystarczy piękno lecącej strzały ,nie zawsze w miejsce zamierzone ..Na początku każdy liczy się z kasą ,a co niektórzy tylko, już później nie liczą się z nią wcale wiedząc że trzeba,, dać ,,chcąc mieć w miarę coś dobrego...Ale nigdy nie wiadomo na kogo trafimy dając ostrzegawczą , trafną radę .. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 09:12:36 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc