Autor Wątek: spin strzał  (Przeczytany 2950 razy)

sebo434

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
spin strzał
« dnia: Grudzień 26, 2015, 10:31:44 pm »
wydaje mi się że moje strzały są za twarde jak na mój łuk  :'( . czy jest jakiś sposób sprawdzenia tego oraz np zmniejszenia tej twardości?

Munin

  • Gość
Odp: spin strzał
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2015, 11:57:28 pm »
Najpierw sprawdź jakiej twardości masz strzały, następnie porównaj z tym co podaje choćby ten spine chart https://www.3riversarchery.com/pdf/ArrowCharts.pdf
Innym sposobem byłby test nieopierzonej ale to wymaga umiejętności względnie czystego uwalniania strzały.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: spin strzał
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2015, 08:45:17 pm »
Jak mi podasz jaką masz siłe łuku na ramionach, długość naciągu i typ strzał to Ci mogę policzyć długość w kalkulatorze o ile masz typowy grot...jak nie to będzie potrzebna jego masa.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sebo434

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: spin strzał
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2015, 10:53:59 pm »
mam krótki łuk refleksyjny 13 kg (tak mało ale nie jestem pełnoletni ale potraktuj to poważnie) strzały 28 cali grubość trudno określić od 8 do 9 mm z drewna na 90 % sosny

Munin

  • Gość
Odp: spin strzał
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2015, 11:01:51 pm »
Sebo weź dwa duże gwoździe i w jakieś komórce czy innej szopie przybij je na tej samej wysokości w odległości 26 cali. Następnie załatw litrową butelkę po wodzie czy cokolwiek innego żeby wraz z haczykiem i zawartością ważyło 2 funty (907 gramów). Miejsce musi być na tyle przestronne żeby się tam dało położyć strzałę i na jej środku powiesić litrową butelkę z wodą. Ta strzała pod wpływem wagi butelki się ugnie, nas interesuje to ile centymetrów się to ugina. Dzięki temu dowiemy się o jakim parametrze ugięcia masz promienie strzał.