Autor Wątek: [K] Kolejny chętny na łuk  (Przeczytany 2572 razy)

ichutek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
[K] Kolejny chętny na łuk
« dnia: Luty 21, 2016, 09:27:57 pm »
Witam wszystkich,

Kolejna historia jakich wiele na tym forum i miejmy nadzieję w kolejnym happy endem.
Szukam dla syna łuku bloczkowego tarczowego.
Do tej pory strzela z klasycznego. Więc na początek nie chodzi o najwyższą półkę, niemniej powinien posłużyć parę sezonów.
Budżet jakim dysponuję to ok. 2000 (do dyskusji, czy za sam goły łuk, czy już z osprzętem.)
Zdarzają się na tym forum sytuacje, gdy ktoś wymienia "na lepszy" i stary łuk - jest w stanie "puścić w obieg" - więc na coś takiego liczę.
Szukam czegoś o mocy ok 50-60# z naciągiem 29-30'' z led-offem -75-80%. (pewnie sporo łuków mieści się w tych widełkach  ;D )
Klasycznie, wolałbym więcej zainwestować w sam łuk a osprzęt z czasem wymieniać.

Jeśli nie znajdę niczego używane to w końcu pewnie kupię nowy , tylko gorszej klasy :-[
Z uwagi na ograniczenia kieruję mój wzrok w kierunku PSE, Bowtecha , ... Hoyt - poza zasięgiem .

Jakby co, to prosiłbym info na prv.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2016, 09:54:43 pm »
Czemu Hoyt poza zasięgiem??? Tu kolega wystawia fajny łuk z którego ma super wyniki. Zobacz Radzymin 2015r.  :) Tyle że musi Ci starczyć 29" długość naciągu :)

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6097.0

Solidna sprawdzona konstrukcja.


Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2016, 10:01:54 pm »
Niestety z takim budżetem,nawet o używkę będzie ciężko. Chodzi mi oczywiście o łuk tarczowy. A nawet jak się kiedyś pojawi  w dziale sprzedaży,to można długo na ten moment poczekać. Niestety w tej chwili nowe tarczówki zaczynają się od 4200 za nowy,goły łuk. Jak się trafia używka,to raczej w cenie bliższej 3 tysięcy. A osprzet do tarczówki,również tani nie jest. W średniej klasie pewnie ciężko się będzie zmieścić w 1K. I dochodzą jeszcze strzały tarczowe,12 szt sredniej klasy to również wydatek rzędu 500-600 pln.
Nie to,że zniechęcam. Tylko chcę uświadomić wielkośc kosztów.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2016, 10:05:51 pm »
Czemu Hoyt poza zasięgiem??? Tu kolega wystawia fajny łuk z którego ma super wyniki. Zobacz Radzymin 2015r.  :) Tyle że musi Ci starczyć 29" długość naciągu :)

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6097.0

Solidna sprawdzona konstrukcja.

Myślałem,że już nieaktualne. Ale  jeśli dalej łuk jest do sprzedania,to warto go rozważyć. Zostaje wtedy jeszcze parę złotych na osprzęt.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2016, 10:23:02 pm »
Na "bazarku" archerytalk.com codziennie pojawia się dużo ogłoszeń o sprzedaży łuków tarczowych, ceny łuków zaczynają się od 250$ a kończą w kosmosie. Do tego trzeba by dodać jeszcze z 80$ na ubezpieczoną przesyłkę.

HaynVonCzirne

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2016, 10:54:40 pm »
Na Olx jest parę ciekawych łuków tarczowych w poszukiwanym przez Pana przedziale cenowym. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać Hoyt.
Pozdrawiam

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2016, 01:09:16 am »
+ można wylosować bonus w postaci cła i vatu ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


przemotl1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2016, 03:55:47 am »
Witam ,
A może cuś takiego :D  ...     http://www.europearchery.com/compound/secondhand/conquest-apex-7.html
Tylko że DL 28" - ale to zawsze można zmienić  , i cena chyba też niezła . Trochę tylko dojdzie za przesyłkę :P

Polecam także Apexa8 - mam takowy i strzela się z niego wyśmienicie  ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 01:42:33 am wysłana przez przemotl1 »
Pozdrawiam...

jeremi1111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2016, 07:05:07 pm »
Niestety z takim budżetem,nawet o używkę będzie ciężko. Chodzi mi oczywiście o łuk tarczowy. A nawet jak się kiedyś pojawi  w dziale sprzedaży,to można długo na ten moment poczekać. Niestety w tej chwili nowe tarczówki zaczynają się od 4200 za nowy,goły łuk. Jak się trafia używka,to raczej w cenie bliższej 3 tysięcy. A osprzet do tarczówki,również tani nie jest. W średniej klasie pewnie ciężko się będzie zmieścić w 1K. I dochodzą jeszcze strzały tarczowe,12 szt sredniej klasy to również wydatek rzędu 500-600 pln.
Nie to,że zniechęcam. Tylko chcę uświadomić wielkośc kosztów.

za te strzaly to nieprzesadaj dobre karbonowe idzie kupic za 264zł

http://sklepluczniczy.pl/strzay-karbonowe/549-strzala-karbonowa-easton-powerflight.html

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2016, 07:16:29 pm »
A przeczytałeś uważnie co napisałem? Napisałem "strzały tarczowe". Oczywiście wszystkim można strzelać do tarczy,ale to nie znaczy że przez to staną się strzałąmi tarczowymi.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2016, 07:21:58 pm »
Easton Powerflight to budżetowe strzały na początek. Pomimo tego sam takie zamówiłem na nadchodzący sezon outdoor bo pewnie polowe pogubię.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2016, 10:19:57 pm »
Od jakiegoś czasu myślę o sprzedaży mojego apexa 8. Ciężko mi się z nim rozstawać, ale właściwie z niego nie strzelam... kolor złoto/czarny dl 29_inch 60#. Dałem za niego 2200pln (kupiony od vero). Sznurek jest nowy...

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2016, 11:23:57 pm »
No to miejmy nadzieję,że Kolega zainteresowany kupnem tarczówki odezwie się do Ciebie,bo takie okazje nie zdarzają się często.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: [K] Kolejny chętny na łuk
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2016, 06:41:24 am »
Apex na pewno jest godny polecenia. Miałem okazje wypróbować i bardzo przyjemne odczucia.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.