Autor Wątek: łuk na początek?  (Przeczytany 41208 razy)

Marek Szyryk

  • Gość
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 12, 2013, 07:42:31 pm »
Ta dyskusja nadaje się do przeniesienia do Hydeparku... Myślę, że niczego nie zmieni, nikogo nie przekona czy nawróci w tę czy inną stronę. Młody człowiek zapytał o luk na początek-czy to powód do toczenia tej nic nie wnoszącej dyskusji? Miejmy własne poglądy, wyciagajmy wnioski, szanujmy innych. Najpiękniejszym przykazaniem jest chyba to-"kochaj innego łucznika i jego poglądy jak siebie samego". Ot co.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 12, 2013, 07:50:25 pm »
Ta dyskusja nadaje się do przeniesienia do Hydeparku... Myślę, że niczego nie zmieni, nikogo nie przekona czy nawróci w tę czy inną stronę. Młody człowiek zapytał o luk na początek-czy to powód do toczenia tej nic nie wnoszącej dyskusji? Miejmy własne poglądy, wyciagajmy wnioski, szanujmy innych. Najpiękniejszym przykazaniem jest chyba to-"kochaj innego łucznika i jego poglądy jak siebie samego". Ot co.
dobrze myślisz :), off top się zrobił jak cholera... wracamy do tematu :)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 12, 2013, 07:53:31 pm »
Padła już chyba wcześniej prośba do admina o przeniesienie tematu. Ja nie chciałem zakładać nowego skoro już tyle tu zostało napisane.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:52:44 pm »
A mnie zastanowiło jeszcze coś innego... mianowicie co to jest to humanitarne zabijanie, bo intuicyjnie brzmi to jak oksymoron. Skoro jednak BALROG odsyła nas do szkoły to sięgnąłem po słownik by rozwiać swoje wątpliwości... i teraz już wiem!
Humanitarne zabijanie zwierząt polega na tym, że musi być podyktowane dobrem jakiegoś człowieka, na przykład myśliwego, albo jego rodziny, albo znajomych, przyjaciół czy innych obcych zleceniodawców. No i jasne staje się o co tak zażarcie walczy BALROG. Jak macie zabijać, to róbcie to nie ważne jak, byle ktoś czerpał z tego korzyści  ;)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:55:32 pm »
a Ciebie mroczny BALROG'u spotka pewnie Gandalf w postaci admina jak tak dalej będziesz "jechał po bandzie"  :)
P.S. Twój nick jest bardzo "krwiożerczy"  ;)

Za co ma mnie spotkać gniew admina za mój nick ??
bo nic na nikogo na tym forum nie napisałem obraźliwego tylko wypowiedziałem swoje argumenty
nie było przekleństw ani nic innego
no chyba ze tutaj dostaje sie bana za poglądy inne niż oczekiwane

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:03:28 pm »
Za co ma mnie spotkać gniew admina za mój nick ??
To był raczej żart :) zachowaj daleko idący spokój!
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:31:03 pm »
Zbluzgać gdzie indziej się nie liczy :) Pamiętajcie :)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:46:01 pm »
Jacko chyba troszkę przesadzasz
nigdzie nie napisałem nic na forum żeby można było mnie usunąć
zresztą tu administracja wydaje się normalniejsza niż na forum BOWHUNTING
I jest to forum nie tylko zrzeszających łuczników myśliwskich ale i sportowych

Marek Szyryk

  • Gość
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:50:30 pm »
Barlog-  wyluzuj

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:54:55 pm »
Wyluzuj Balrog, to taki żarcik był. Nikt cię tu pewnie nie zbanuje, bo jak piszesz tu nie narozrabiałeś.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:06:06 pm »
jestem spokojny cały czas
jak się wnerwiam to aż płonę a teraz jest spokój  ;D

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 12, 2013, 11:28:22 pm »
...ja mam swoje racje a wy swoje
możne troszkę skrajne ale nie każdy musi się ze sobą zgadzać bo świat byłby nudny....

Żeby autorytatywnie i z pewnością swojej racji - wypowiadać się na temat jakiejkolwiek dyscypliny życia... należałoby mieć w niej jakiekolwiek doświadczenia...a nie przygotowanie jedynie teoretyczne lub podpisywać się pod  tzw. obiegowymi opiniami. Jeśli takie doświadczenia nie są możliwe, warto zmusić się do większej skromności w osądach.

Zabijanie, odbieranie życia,...to pojęcia które w człowieku o normalnej wrażliwości - budzą odrazę i tak być powinno. Warto jednak zadać sobie pytanie:
- czy człowiek jest w stanie żyć i normalnie funkcjonować - bez niszczenia życia innych organizmów, czy to zwierzęcych, czy to roślinnych ?
- czy cywilizacja człowieka ma prawo do układania sobie życia z naturą w sposób kompromisowy, czy powinna i jest w stanie - bezwarunkowo podporządkować się naturze ?

- Lub metaforycznie:...czy człowiek ma prawo do urządzenia sobie i pielęgnacji przydomowego ogrodu - tak by czerpać z niego korzyść i przyjemność, czy raczej powinien dla zasady znosić bezładną, losową ekspansję zarośli i chwastów ? 
I na koniec:
- czy ta szlachetna odmowa zabijania - jest wykonalna bezwarunkowo, czy jest to raczej rodzaj wygodnej hipokryzji
zostawiającej to zajęcie innym ?


Myślę, że odpowiedzi na powyższe pytania... byłyby niezłą bazą wyjściową do dyskusji o łowiectwie, choć nie jestem pewien, czy to aby ten wątek ... :-\

Natomiast to czy broń palna czy łuk...nie ma większego znaczenia. Wybór jak między hałaśliwą spalinową kosiarką a cichszym - ręcznym sekatorem. Ogrodnikowi i to, i to przydaje się do pielęgnacji ogrodu. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 12:07:25 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:56:03 am »
Kolego BARLOGU

Spójrz na swój łuk, pomyśl, jeszcze raz spójrz i jeszcze raz pomyśl....  ;D ;D ;D
Po kiego grzyba Ci sprzęt typowo pod polowaczkę? .....skoro tak Cię brzydzi łowiectwo?

Wiem, że to też kwestia gustu ale podświadomie wybrałeś właśnie taki sprzęt... nie jakąś tarczówkę z celownikiem tarczowym, metrowymi stabikami, podstawką typu blacha itp, a wszystko camo a nie w kolorach tęczy....
Nie najeżdżam na Ciebie ale pomyśl za kogo wziął by Cie leśniczy w lesie z takim sprzętem?

Myślę, że z łowiectwem podobnie jak z wędkarstwem. Łowisz rybki, rób to nie dla sportu tylko by móc coś na patelnie wrzucić - wiadomo złowiona przez siebie smakuje lepiej :P (nie lubię wędkarzy co łowią tylko by zważyć, zmierzyć i wypuścić - męczenie ryb (no chyba że niewymiary to już inna sprawa ale wędkarz nie jest w stanie zrobić tak by za małe rybki lub te co mają okres ochronny nie wzięły). Myśliwy, który ma ochotę na kiełbasę z dzika jest wg mnie ok, ale taki który chce tylko powieść na ścianie łeb....

No i ja odbiegłem od tematu :P
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 13, 2013, 01:19:29 am »
Kolego BARLOGU

Spójrz na swój łuk, pomyśl, jeszcze raz spójrz i jeszcze raz pomyśl....  ;D ;D ;D
Po kiego grzyba Ci sprzęt typowo pod polowaczkę? .....skoro tak Cię brzydzi łowiectwo?

Łuk myśliwski, jak sama nazwa wskazuje służy do polowania na myśliwych  ;D ;D ;D

to oczywiście żart jakby ktoś nie pojął

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:06:53 am »

Łuk myśliwski, jak sama nazwa wskazuje służy do polowania na myśliwych  ;D ;D ;D

to oczywiście żart jakby ktoś nie pojął

Głupie masz te żarty i nie na miejscu.

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych