Autor Wątek: Zmiana łuku, tylko na jaki...?  (Przeczytany 7134 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2016, 07:14:57 pm »
Kupowanie łuku ze względu na wygląd IMO jest niezbyt mądre ;) Ja gdyby mi pasował to bym strzelał i z największego paskudztwa.

Właśnie dlatego nie zdecydowałem się na TRG. Łuk to narzędzie a nie ołtarzyk ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 25, 2016, 07:40:03 pm »
TRG też ma swój urok, ale jakoś nie zabłysnął na arenie międzynarodowej. Trochę jak Triumph swojego czasu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 26, 2016, 08:13:37 am »
Powiedzcie mi Panowie w jaki niby sposób w Polsce możecie dokonać prawdziwego wyboru pod katem jak wam łuk leży/ pasuje?
Zaraz ktoż powie że trzeba jeździć na zawody i próbować sprzętu innych. OK, ale każdy z tych łuków jest skonfigurowany pod właściciela i jego ocena może być dalece nietrafna gdy ktoś spróbuje z takowego oddać kilka strzałów, a raczej właściciel nie pozwoli na zmianę let-offa czy długości naciągu czy w końcu siły łuku, lub zerwania modyfikowanego gripu. Poza tym do wiarygodnej oceny łuku pod nas, po kilku strzałach upoważnieni są tylko doświadczeni zawodnicy. U nas dyskusje o wyborze łuku najczęściej podejmują "świeżaki" . Czytają,  pytają,  listę tworzą pod kątem tego co im się podoba i możliwości budżetu i tego co inni piszą - a to może znacznie różnić się od tego co dana osoba faktycznie potrzebuje. Może inny łuk , który akurat nie wylądował na tej liście jest temu komuś najbardziej pasujący , ale o takim fakcie w Polsce może się nie dowiedzieć do końca swojej kariery. Ja uważam że skoro idąc do sklepu w naszym pięknym kraju nie mam komfortu aby popróbować kilkunastu różnych modeli, producentów, szybko skonfigurowanych pod moje parametry. Na pewnym poziomie sprzętu osiągane są podobne wyniki,  to trzeba przyjąć kryterium co się komu podoba. Jak totalnie nie przypasuje to trzeba szukać dalej. Cóż takie są nasze realia. Alternatywą, i może całkiem niezłą przy dobrej cenie za bilet lotniczy jest lot do USA i wybranie sprzętu pod siebie z uwagami doświadczonego sprzedawcy.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 26, 2016, 08:42:55 am »
Makato masz rację. Nie da się w PL dokonać wyboru macając i strzelając z kilku wymarzonych łuków. Szczególnie jeśli są to mało popularne modele które sklep ściąga Ci na zamówienie. Dlatego Ja np. kierowałem się przy zakupie parametrami łuku jakie uważałem dla mnie za optymalne, opiniami za oceanu i oczywiście wyglądem :) (pierwsze dwa zakupione modele nie przypasowały, za to trzeci leży bdb. Nie wiem czy idealnie bo nie mam porównania do tych kilku które chciałbym jeszcze pomacać a nie ma ich w żadnym sklepie, ale strzela mi się z niego bardzo dobrze. Jeśli kiedyś będę miał okazję je gdzieś sprawdzić to spróbuję i wymienię lub nie)
Niestety w takim kraju żyjemy. Podejrzewam że w najbliższym czasie nic się w tym kierunku nie zmieni.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 26, 2016, 09:39:36 am »
Tego się Koledzy nie da przeskoczyć. To podobnie jak ze spustami. Swoje frycowe trzeba zapłacić w nieustannym poszukiwaniu coraz to lepszego dla nas. Wszelakie porady forumowe powinny jedynie nakierować zainteresowanego na grupę łuków które będą spełniały jego kryteria od strony technicznej. Nie ma tu mowy o ergonomii czy odczuciach ze strzelania.

Jak na razie łucznictwo w Polsce to raczej sport niszowy. Wiąże się to też z faktem że nie wolno u nas polować z łuku a same uprawnienia do wykonywania polowania trudno zdobyć.  Każdy wie jak to wygląda w Stanach - i jednocześnie co tłumaczy fakt iż jest to kolebka bloczków. Jak to mawiają "potrzeba matką wynalazku".

Kolejny aspekt to zarobki normalnego śmiertelnika - patrz średnia krajowa. To też nie bez znaczenia poświęcić na sprzęt 1/4 wypłaty a 3 wypłaty i więcej.

To wszystko sprawia że wybieramy łuki wirtualnie. Oglądamy YT...czytamy fora....i zamawiamy.

Z drugiej strony nie możemy wszystkich swoich niepowodzeń zwalać na sprzęt. Może sobie należy zdać sprawę z tego że nie każdemu będzie dane strzelić w życiu maxa.

Wesołych Świąt Koledzy :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 26, 2016, 10:37:17 am »
Moja Trenerka zawsze powtarza że łuk nie strzela, tylko zawodnik, jego technika i psychika. Jeśli zawodnik jest dobry to będzie strzelał praktycznie z każdego łuku tak samo. Najlepszym przykładem tu jest Reo Wilde, zamienił hoyta na Elite, i mimo że te łuki są zupełnie inne on ciągle strzela bardzo dobrze. Wiadomo że w jego przypadku zmiana nastąpiła poprzez $$$.
U nas nie ma warunków do spróbowania kazdego  łuku który nam się marży. Na zawodach możemy ocenić jak nam pasuje grip lub ogólnie jak łuk pracuje. Bo na ustawienie go pod siebie nie pozwoli właściciel.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 26, 2016, 10:57:46 am »


Jeśli zawodnik jest dobry to będzie strzelał praktycznie z każdego łuku tak samo. Najlepszym przykładem tu jest Reo Wilde, zamienił hoyta na Elite, i mimo że te łuki są zupełnie inne on ciągle strzela bardzo dobrze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

I tak i nie drogi kolego. Reo przeszedł z dobrego sprzętu na dobry. A przejdź z powiedzmy jakiegoś tarczowa średniej klasy na cobre i postrzelaj na 50m. to twoja teoria legnie w gruzach. Wiec sprzęt ma w jakiś sposób znaczenie, większym bądź mniejszym ale ma.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2016, 03:16:57 pm »
Nie do końca mnie dobrze zrozumiałeś. Cobre ciężko nazwać łukiem XD a jeśli weźmiemy już pod uwagę bardzo popularny PSE stinger to mimo że to łuk tani to sam znam kilka osób które strzelają z niego lepiej niż z tarczowek. Wiadomo że porównując najnowszy model hoyta do ww cobry to różnica będzie ogromna. W innych przypadkach już takiej roznicy nie będzie. Łuk zawsze ma wpływ na strzelanie ale nawet najlepszy łuk sam nie będzie strzelał i jeśli ktoś nie umie strzelać to nie nawet najlepszy łuk tego nie zmieni. Ale jeśli ktoś potrafi strzelać to nawet z Łuku z niskiej półki będzie trafiał

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)