Autor Wątek: Zmiana łuku, tylko na jaki...?  (Przeczytany 7133 razy)

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« dnia: Marzec 18, 2016, 11:35:42 am »
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Elite Tour, i po półtora roku strzelania postanowiłem że pora na zmianę łuku. No i teraz mam dylemat jaki łuk wybrać. Bardzo poważnie rozważam dwa łuki Elite Victory i Prime one STX. Może się ktoś wypowiedzieć zwłaszcza o Prime bo wiem że te łuki ma kilka osób w kraju. Łuków Elite nie widywałem na zawodach także opini raczej muszę szukać na zagranicznych forach ale może ktoś coś miał jakąś styczność z Victory.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2016, 01:25:18 pm »
Co prawda nie strzelam z Prime'a,ale obserwując relacje z zawodów łuczniczych wydaje się,że łuki z tej firmy (Prime One STX) stały się drugą siłą po Hoycie. Bardzo duza liczba  dobrych zawodników strzela z tych łuków. Oczywiście po części ma tu znaczenie sponsoring i kasa za używanie sprzetu danej firmy. Ale jak widać ,Prime jest widocznie mocny finansowo. Jednak tacy czołowi profi też nie wezmą byle jakiego łuku,tylko to musi być naprawdę dobry sprzęt. zresztą na mniejszych zawodach np. w Holandii czy w Niemczech widać całe mnóstwo ludzi strzelających z Prime'a. A tam przecież nie wszyscy są sponsorowani i skoro wybieraja łuki tej firmy to muszą być zadowoleni.
Myslę więc że jak kupisz STX'a to będziesz zadowolony. W polskiej czołowce bloczkowców też kilka osób ma łuki tej firmy i są bardzo zadowoleni. Na przykład Robert Staniewicz zdobył strzelając z łuku Prime (ale nie z STX-a) wicemistrzostwo Polski w hali na 18m.
W Elite wkurza mnie to,że strasznie duzo kasy chcą za wersję anodowaną,która kosztuje prawie 250 EUR więcej -czyli koło 1000 PLn. To jakiś żart. Ale ich łuki też są super i jak zdecydujesz się na ich model też będziesz zadowolony.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2016, 01:52:30 pm »
Ja bym wybrał łuk, z którym będzie najmniej problemów z serwisem i dostępnością części jak coś się zepsuje.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2016, 02:00:45 pm »
Do Elite jestem w pewnym sensie przekonany i wiem że robią super łuki, dlatego rozważam tę firmę. Prime natomiast rozważam ze względu na to jak zawojował na świecie.
Gibber problemy mogą być u każdego producenta, i z każdym łukiem. Elite daje dożywotnią gwarancje i sie jej trzyma. Co do Prime to nie wieem jaki mają stosunek do użytkownika

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2016, 02:37:10 pm »
Miałem na myśli to, jak długo trzeba czekać aż producent wyśle części do dystrybutora a ten do sklepu w przypadku reklamacji. Te bajki o gwarancji oznaczają, że gwarancja jest "limited lifetime warranty" i to limited najczęściej oznacza problemy. Radzę sobie poczytać, jakie warunki szczególne są wyłączone z gwarancji.

Jeżeli np. na nowe ramiona do Hoyt czekam 2 miesiące a części zamienne do PSE przychodzą w dwa tygodnie to hipotetycznie - zepsuje mi się łuk w czerwcu, lipcu i nie mam zamiennika. Nie fajnie.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2016, 02:48:03 pm »
Mam STX 36 i Elita Energy 32 i  oba są super. Co prawda na treningi i ewentualne zawody bede brał STX'a i z powodu że mój Elita nie mieści się w limicie mocy . no i model Energy 32 jest troche krótki jak na tarczowca chociaż strzela się z niego wysmienicie.
Elite ma letoff chyba 65 lub 70% z ninimalną regulacją ( z 2-3mm ) , STX od 65% aż do odpuszczenia, że łuk prawie nic nie ciągnie. Co komu pasuje.
Początkowo Elita chciałem sprzedać bo był dla mnie za mocny , ale teraz jak trochę okrzepłem cieszę się, że gdy był wystawiony nikt go nie kupił.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2016, 04:58:42 pm »
Wiem jak świetnie strzela się z Elite ale równocześnie Prime zbiera także świetne opinie, stąd moje wahania

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2016, 06:28:47 pm »
Po prostu kieruj się tym co Ci się bardziej podoba. Co byś nie kupił ,to będzie Ci się dobrze strzelało.Więcej tu już będzie zależało od umiejętności łucznika niż od danego modelu łuku.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

adams

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2016, 12:55:05 am »
Jestem szczęśliwym posiadaczem Elita Victory 2016 :), po przesiadce z kilku Mathewsów. Twarda ściana. Dobry Let-Off i spokojna praca łuku. Bardzo przyjemny łuk. Szczerze polecam. Nie do końca trafna jest opinia że każdy łuk jest dobry a tylko umiejętności łucznika są najważniejsze, fakt że trzeba umieć strzelać są ale po co sobie utrudniać życie jak można dobrać odpowiednio sprzęt.
Mathews TRX38

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2016, 06:42:31 pm »
ja strzelałem z Elite Z28 to myśliwski łuk, sprzedałem bo chce coś bardzo szybkiego ale powiem Ci że na pewno wrócę do Elite. Jak dla mnie seria Energy jest idealna. Nie każdy natomiast lubi aż tak twardą ścianę jaką ma Elite więc może nad tym się zastanów. Prime to też przepiękne łuki chwalą je wszędzie. Trudny wybór przed Tobą kolego. Powodzenia przy wyborze łuku bo masz fajny dylemat. Napisz później co wybrałeś.
Pozdro!!
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2016, 08:54:04 am »
Bardzo ciekawe łuki robi Prime. Mi osobiście bardzo podoba się One MX 36 i nie wiem czy się kiedyś na niego nie skuszę.
Ciekawe bloczki mają. Czy one same się synchronizują czy trzeba przy nich "grzebać" co jakiś czas?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2016, 09:23:36 am »
Synchro zależy głownie od jakości sznurków. Solocamy mają z tym problem, ale z racji tego, że kabel kontrolny będący też cięciwa ma długość 100 cali+ a nie jak w binary czy hybid camach 2 x 32-40 cali (buss cable i control cable).

Generalnie Prime z tych ich przekombinowanym układem sznurków budzi u mnie sporo pytań o koszt wymiany i przede wszystkim dostępność. W US po 2 latach można zamówić zestaw za free, ale w Europie to wątpię.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2016, 09:39:41 am »
Cytuj
W US po 2 latach można zamówić zestaw za free, ale w Europie to wątpię.
Czyli jak za free to z tego by wynikało że na tyle przewidzieli żywotność układu... Tutaj czas pokarze jak się taki system sprawdza i jak z jego awaryjnością. Jak dla mnie ciekawy, aczkolwiek trzeba by faktycznie poczekać.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2016, 10:02:22 am »
A nie zastanawiałeś się nad Hoytem Podium X?? Sprawdzony sprzęt bez "wodotrysków" ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Zmiana łuku, tylko na jaki...?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2016, 10:54:08 am »
W solocamie synchro nie robi się bo nie ma co synchronizować ;) Jak dla mnie duża zaleta. Generalnie jestem zdania że każda tarczówka uznanej firmy będzie miała porównywalne możliwości, chodzi bardziej o to jak nam konkretny model podpasuje...
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 11:02:49 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)